Connect with us

MOBILZONE

Виїзд за кордон без військового квитка: чи випустять з країни

Опубліковано

Виїзд за кордон без військового квитка: чи випустять з країни

У зв’язку з воєнним станом та мобілізацією в Україні діють різні варіанти перетину кордону, особливо дані правила стосуються чоловіків віком від 18 до 60 років. Загалом, чоловікам цієї вікової категорії заборонено виїжджати з країни, однак є деякі винятки.

Чи може чоловік, без військового квитка, перетнути кордон у 2024 році, навіть при наявності відстрочки, відповідь надав адвокат Роман Сацик.

«Відповідно до закону, існує певний перелік необхідних документів при перетині кордону, але крім встановленого пакету документів для різних категорій громадян, при виїзді з України необхідно мати необхідні довідки з ТЦК, та відповідні військово-облікові документи з записом про відстрочку» – зазначив Р. Сацик.

Крім того, якщо чоловік не буде мати в наявності військового квитка, але є підстави виїхати за кордон, він все ж таки зможе перетнути кордон, зазначив адвокат.

Які категорії чоловіків можуть виїхати за кордон

1. Виховують дітей самостійно

Якщо чоловік самостійно виховує дитину віком до 18 років, потрібно буде пред’явити свідоцтво про народження дитини, а також документи, що підтверджують: що він батько-одинак;  документ, який засвідчує матір зниклою безвісти; рішення суду про позбавлення матері батьківських прав.

2. Чоловіки, яких зняли з обліку за станом здоров’я

При виїзді з країни, крім стандартних документів, зокрема довідки ТЦК та військово-облікових документів, необхідно мати з собою висновок медкомісії про непридатність до служби або довідку про інвалідність. Також зазначимо, що чоловіки із приміткою про обмежену придатність, не мають права залишати Україну під час воєнного стану.

3. Чоловіки з інвалідністю – I, II, III групи

Громадянин має показати довідку (форма No157-1/о), де вказана група інвалідності, посвідчення, що підтверджує даний статус, та пенсійне посвідчення.

4. Військовослужбовці, які виїжджають за кордон на лікування, реабілітацію та навчання

Вам знадобиться направлення на лікування, а також лист від МОЗ про те, що закордонний заклад приймає вас на лікування або реабілітацію. Щодо навчання, то про необхідні документи вас повинна повідомити військова частина, яка займається оформленням виїзду за кордон.

5. Чоловіки, які супроводжують людей з інвалідністю I або II групи чи хворого родича

Потрібно мати при собі документ, затверджений лікарсько-консультативною комісією або висновок лікаря. Зверніть увагу, що перетнути кордон можна лише в супроводі особи з обмеженими можливостями. В іншому випадку вам буде відмовлено у виїзді. Це ж правило діє, коли ви хочете виїхати доглядати за хворим родичем (дружиною, дитиною або батьком).

6. Виїзд на постійне місце проживання

Людина може виїхати з України, якщо має постійне місце проживання за кордоном і може це документально підтвердити. Зокрема, у паспорті мають бути відповідні відмітки.

7. Чоловіки, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років

Крім стандартних документів, чоловіки повинні надати: свідоцтво про народження дітей; рішення органу опіки та піклування або підтвердження батьківства членів родини; свідоцтво про шлюб або розірвання шлюбу.

Зазначимо також, що ви можете перетинати кордон, лише якщо ви доглядаєте за всіма дітьми віком до 18 років. Зокрема, прикордонникам також мають бути надані документи, що підтверджують цей факт.

8. Волонтери

Інформація про волонтерів має бути включена до програми Шлях. Ви також можете надати додаткову документацію, яка підтверджує, що ви перевозите вантаж, медичне приладдя або гуманітарну допомогу для збройних сил.

9. Водії

За кордон можуть виїжджати водії компаній, які мають ліцензію на міжнародні вантажні перевезення. Крім того, інформація про компанію має бути розміщена в системі Укртрансбезпеки.

10. Спортсмени та тренери

Спортсмени та тренери можуть їздити на офіційні матчі чи тренування, але їм потрібен дозвіл. Відповідні рішення можна отримати в Міністерстві спорту.

11. Працівник культури

Метою візиту може бути збір коштів, благодійний концерт або представлення України у світі. Для цього вам знадобиться дозвіл, офіційна заява на виїзд з країни та запрошення від організатора заходу за кордон.

12. Моряки та залізничники

Люди, які хочуть виїхати з цієї причини, повинні працювати на міжнародних рейсах і мати інші документи, що підтверджують це: трудовий договір, лист від судновласника або оператора про укладення контракту.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

Опубліковано

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

ПриватБанк запустив нову зручну послугу в мобільному додатку Приват24 — тепер клієнти можуть придбати eSIM від мобільних операторів Kyivstar та lifecell безпосередньо у застосунку.

Цифрову SIM-карту можна активувати всього за кілька хвилин. Для цього потрібно:

  • зайти в сервіс eSIM у Приват24;
  • обрати оператора та тариф;
  • оплатити покупку карткою;
  • отримати QR-код для активації на смартфоні.

eSIM — це віртуальна SIM-карта, яка не потребує фізичного носія. Вона вбудовується в пристрій і активується програмно. Такий формат дозволяє використовувати до п’яти eSIM на одному телефоні, поєднувати цифрові та фізичні картки, а також підвищує рівень безпеки: у разі втрати пристрою SIM-карту неможливо витягти або підмінити.

За даними банку, послуга стала доступною понад 13,5 млн користувачів Приват24.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Опубліковано

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Право на відстрочку від мобілізації мають лише ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі. Відстрочка діє протягом усього періоду навчання – до моменту отримання диплома. Якщо військовозобов’язаний має підтвердження, що є студентом, аспірантом або докторантом денної чи дуальної форми, йому надається відстрочка.

Мобілізувати можуть під час так званих «перехідних» періодів між етапами навчання, наприклад, між закінченням коледжу та вступом до університету, після завершення бакалаврату до вступу в магістратуру, або перед вступом до аспірантури чи докторантури.

Зазвичай диплом бакалавра студенти отримують наприкінці червня – на початку липня, а наказ про зарахування до магістратури набуває чинності у вересні. Тобто в період із липня до вересня студент формально не має підстав для відстрочки.

Також вручити повістку студенту  можуть у разі відрахування. Якщо студент ще не відрахований і немає відповідного наказу, він зберігає право на відстрочку. Після офіційного відрахування людина втрачає статус студента й може бути мобілізованою.

Також слід зазначити, що законом не заборонено вручати повістки студентам ВНЗ та коледжів. У деяких випадках, якщо студент покаже студентський квиток, працівники військкомату можуть утриматися від вручення повістки, але це не гарантія.

Що робити, якщо повістку вже вручили студенту

Якщо студенту або аспіранту вручили повістку до ТЦК, її не можна ігнорувати. Необхідно обов’язково з’явитися за викликом та надати чинні документи, які підтверджують навчання на денній формі. При цьому слід посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У Monobank відповіли, чому не надають нові кредити військовим

Опубліковано

U Monobank vidpovily, chomu ne nadayutʹ novi kredyty viysʹkovym

Українські військовослужбовці звертаються до банків із проханням скасувати нарахування відсотків відповідно до закону, однак після цього стикаються з обнуленням кредитних лімітів. У Monobank роз’яснили, чому ухвалюють таке рішення.

Про це повідомив співзасновник банку Олег Гороховський.

Він пояснив, що Monobank дотримується чинного законодавства, яке передбачає скасування нарахування відсотків та штрафів для військових. Проте, за його словами, банк не має можливості надавати нові кредити без відсотків, оскільки не володіє ресурсами, які дозволили б це зробити.

«Ми не можемо точно знати, хто з клієнтів є військовим. Якщо людина звертається з відповідною заявою – ми одразу виконуємо вимоги закону. Але водночас попереджаємо, що не зможемо надати нові кредитні ліміти без відсотків, бо не маємо безкоштовних депозитів», – зазначив Гороховський.

Він додав, що подібна позиція характерна й для інших великих банків. Усі вони виконують норму закону: не нараховують відсотків за чинними позиками військовим, однак утримуються від надання нових кредитів.

«Мені щиро шкода. Якби мав можливість, я б повністю списав кредити військовим. Але ми маємо відповідальність перед вкладниками і повинні повернути їм депозити», – підкреслив співзасновник Monobank.

Гороховський також зауважив, що головна проблема у недосконалості законодавчої норми, яка не передбачає компенсацій банкам за втрати. На його думку, це і є причина, чому фінансові установи не готові працювати у збиток та не видають нових безвідсоткових позик.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.