Connect with us

MOBILZONE

Виїзд за кордон без військового квитка: чи випустять з країни

Опубліковано

Виїзд за кордон без військового квитка: чи випустять з країни

У зв’язку з воєнним станом та мобілізацією в Україні діють різні варіанти перетину кордону, особливо дані правила стосуються чоловіків віком від 18 до 60 років. Загалом, чоловікам цієї вікової категорії заборонено виїжджати з країни, однак є деякі винятки.

Чи може чоловік, без військового квитка, перетнути кордон у 2024 році, навіть при наявності відстрочки, відповідь надав адвокат Роман Сацик.

«Відповідно до закону, існує певний перелік необхідних документів при перетині кордону, але крім встановленого пакету документів для різних категорій громадян, при виїзді з України необхідно мати необхідні довідки з ТЦК, та відповідні військово-облікові документи з записом про відстрочку» – зазначив Р. Сацик.

Крім того, якщо чоловік не буде мати в наявності військового квитка, але є підстави виїхати за кордон, він все ж таки зможе перетнути кордон, зазначив адвокат.

Які категорії чоловіків можуть виїхати за кордон

1. Виховують дітей самостійно

Якщо чоловік самостійно виховує дитину віком до 18 років, потрібно буде пред’явити свідоцтво про народження дитини, а також документи, що підтверджують: що він батько-одинак;  документ, який засвідчує матір зниклою безвісти; рішення суду про позбавлення матері батьківських прав.

2. Чоловіки, яких зняли з обліку за станом здоров’я

При виїзді з країни, крім стандартних документів, зокрема довідки ТЦК та військово-облікових документів, необхідно мати з собою висновок медкомісії про непридатність до служби або довідку про інвалідність. Також зазначимо, що чоловіки із приміткою про обмежену придатність, не мають права залишати Україну під час воєнного стану.

3. Чоловіки з інвалідністю – I, II, III групи

Громадянин має показати довідку (форма No157-1/о), де вказана група інвалідності, посвідчення, що підтверджує даний статус, та пенсійне посвідчення.

4. Військовослужбовці, які виїжджають за кордон на лікування, реабілітацію та навчання

Вам знадобиться направлення на лікування, а також лист від МОЗ про те, що закордонний заклад приймає вас на лікування або реабілітацію. Щодо навчання, то про необхідні документи вас повинна повідомити військова частина, яка займається оформленням виїзду за кордон.

5. Чоловіки, які супроводжують людей з інвалідністю I або II групи чи хворого родича

Потрібно мати при собі документ, затверджений лікарсько-консультативною комісією або висновок лікаря. Зверніть увагу, що перетнути кордон можна лише в супроводі особи з обмеженими можливостями. В іншому випадку вам буде відмовлено у виїзді. Це ж правило діє, коли ви хочете виїхати доглядати за хворим родичем (дружиною, дитиною або батьком).

6. Виїзд на постійне місце проживання

Людина може виїхати з України, якщо має постійне місце проживання за кордоном і може це документально підтвердити. Зокрема, у паспорті мають бути відповідні відмітки.

7. Чоловіки, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років

Крім стандартних документів, чоловіки повинні надати: свідоцтво про народження дітей; рішення органу опіки та піклування або підтвердження батьківства членів родини; свідоцтво про шлюб або розірвання шлюбу.

Зазначимо також, що ви можете перетинати кордон, лише якщо ви доглядаєте за всіма дітьми віком до 18 років. Зокрема, прикордонникам також мають бути надані документи, що підтверджують цей факт.

8. Волонтери

Інформація про волонтерів має бути включена до програми Шлях. Ви також можете надати додаткову документацію, яка підтверджує, що ви перевозите вантаж, медичне приладдя або гуманітарну допомогу для збройних сил.

9. Водії

За кордон можуть виїжджати водії компаній, які мають ліцензію на міжнародні вантажні перевезення. Крім того, інформація про компанію має бути розміщена в системі Укртрансбезпеки.

10. Спортсмени та тренери

Спортсмени та тренери можуть їздити на офіційні матчі чи тренування, але їм потрібен дозвіл. Відповідні рішення можна отримати в Міністерстві спорту.

11. Працівник культури

Метою візиту може бути збір коштів, благодійний концерт або представлення України у світі. Для цього вам знадобиться дозвіл, офіційна заява на виїзд з країни та запрошення від організатора заходу за кордон.

12. Моряки та залізничники

Люди, які хочуть виїхати з цієї причини, повинні працювати на міжнародних рейсах і мати інші документи, що підтверджують це: трудовий договір, лист від судновласника або оператора про укладення контракту.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

З’явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му

Опубліковано

З'явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му

Портал HyperOS Updates опублікував список із більш ніж 30 смартфонів, які отримають у 2024 році своє останнє оновлення. Моделі були відібрані на основі політики підтримки, вартості та популярності.

Згідно з опублікованою інформацією, моделі серій Redmi Note 10 та Redmi 10, а також POCO X3 GT, POCO C40 та POCO C31 побачать своє останнє оновлення вже у другому кварталі. При цьому вони не отримали HyperOS 1.0, ні навіть MIUI 14.

Наступні апарати отримають свій фінальний апдейт (дехто з них оновиться до HyperOS 1.0) у четвертому кварталі поточного року. Це:

 • Серія Redmi K40
 • Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S, Redmi Note 11T
 • Серія Xiaomi Mi 10
 • Xiaomi Civi 1
 • Xiaomi MIX 4
 • Xiaomi MIX Fold першого покоління
 • Серія Xiaomi 11 Lite
 • Серія Xiaomi Pad 5
 • Redmi 11
 • Серія POCO F3
 • POCO M4 Pro 5G
 • POCO M5s
 • Redmi A1
 • POCO C50
 • POCO X4 GT

Водночас Google та Samsung відтепер пропонують 7 років підтримки для своїх смартфонів.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Одна з великих соцмереж тепер буде платною: ціна за публікацію постів

Опубліковано

Одна з великих соцмереж тепер буду платною

Ілон Маск розповів про чергове нововведення, яке може стати частиною правил використання соцмережі X. Мільярдер має намір стягувати невелику плату з нових користувачів за публікацію постів.

Таке рішення, за словами Маска, стане «єдиним способом для стримування натиску ботів», оскільки інструменти CAPTCHA сучасні ІІ з легкістю оминають. У відповідь на запитання одного з користувачів Ілон відповів, що плата стягуватиметься не весь час.

Публікації з нових облікових записів стануть безкоштовними після закінчення трьох місяців з моменту їх створення. Поки невідомо, скільки користувачам доведеться платити за посаду і коли це правило запрацює.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року для неверифікованих користувачів X у Новій Зеландії та на Філіппінах була введена комісія у розмірі $1 на рік за можливість публікувати контент, писати записи, відповідати, додавати в закладки та здійснювати інші дії.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

Опубліковано

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

Після прийняття закону про мобілізацію, було затверджено нові правила вручення повісток працівниками ТЦК. Військовозобов’язані повинні знати, як відбуватиметься процес.

Відтепер, військовозобов’язаному не можуть просто посеред вулиці вручити «повістку». У документі має бути зазначено мету виклику до ТЦК, місце явки, дату і час.

Громадяни, які отримують повістку, можуть попросити працівників ТЦК назвати їхнє прізвище, ім’я та по батькові, а також попросити пред’явити службове посвідчення. Своєю чергою, вони зобов’язані виконати ці вимоги.

Крім того, закон передбачає фото- та відеофіксацію перевірки документів та видачі повісток військовозобов’язаному. Але варто зазначити, що ці правила набудуть чинності через  місяць після опублікування закону.

Не з’явитися до ТЦК після отримання повістки військовозобов’язані можуть лише з поважних причин. Вони мають бути затверджено документально. Причини можуть бути такі: хвороба, непереборні обставини на зразок стихійного лиха або ракетного удару, смерть близького родича.

Однак, навіть якщо є поважна причина для неявки до ТЦК, особа має звернутися до центру комплектування протягом 3 днів після зазначеного в повістці часу, та повідомити про те, що в нього трапилося. Після того він повинен з’явитися у військкомат  протягом тижня та встати на військовий облік і пройти ВЛК.

Також читайте:

Які наслідки чекають чоловіків, котрі проігнорували оновити військового облікові дані у ТЦК протягом 60 днів.

Правила роботи паспортних столів за кордоном вирішили змінити, ажіотажу з чергами вже не буде.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
З'явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му
MOBILZONE2 години тому

З’явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му

Одна з великих соцмереж тепер буду платною
MOBILZONE3 години тому

Одна з великих соцмереж тепер буде платною: ціна за публікацію постів

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям
MOBILZONE6 години тому

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам'яті
MOBILZONE6 години тому

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам’яті

Міноборони прокоментувало проходження повторної ВЛК для українців з інвалідністю
MOBILZONE7 години тому

Міноборони прокоментувало проходження повторної ВЛК для українців з інвалідністю

Українців попередили про нову шахрайську схему в месенджерах
MOBILZONE9 години тому

Українців попередили про нову шахрайську схему в месенджерах

Мобілізація: паспортні сервіси скасували живі черги
MOBILZONE10 години тому

Мобілізація: паспортні сервіси скасували живі черги

У додатку monobank при обміні різний курс валют: причини
MOBILZONE11 години тому

У додатку monobank при обміні різний курс валют: причини

Офіційно представлений новий вбудований холодильник Xiaomi Stylish 508L
MOBILZONE1 день тому

Офіційно представлений новий вбудований холодильник Xiaomi Stylish 508L

Офіційно представлена дешева серія realme P1 з камерами Sony та підтримкою 5G
MOBILZONE1 день тому

Офіційно представлена дешева серія realme P1 з камерами Sony та підтримкою 5G

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.