Нацбанк готується провести тестування е-гривні: навіщо це рішення

Цього року Національний банк України планує протестувати цифрову гривню, для цього банки вже отримали запрошення для участі у пілотному проєкті.

Про це пише Рубрика з посиланням на заяву директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрія Поддєрьогіна в подкасті “Економічні хроніки”.

Цифрова валюта – е-гривня – це перспективна електронна валюта, над запуском якої вже тривалий час працюють в Україні.

В останні роки у світі з’явилися інноваційні продукти для здійснення розрахунків і платежів. Окрім не підкріплених реальними грошима криптовалют на зразок біткоїна, центробанки багатьох держав також експериментують з електронними валютами.

Національний банк України запустив свій пілотний проект ще з 2016 року, оскільки прагне не відставати від решти світу.

Водночас у Нацбанку зазначили, що використання електронної гривні має бути зручним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних установ, банків і небанківських фінансових установ.

Що потрібно знати про електронну гривню та її використання

Для більшості громадян різниця між безготівковим розрахунком і електронною гривнею невелика, але є технічні та юридичні відмінності.

Насамперед ці гроші відрізняються суттю проведення транзакції. Тобто, коли ви розраховуєтеся безготівкою транзакція фіксується записами на рахунках у банках.

Коли транзакція здійснюється в цифровій валюті, це більше схоже на те, щоб витягнути гроші зі свого гаманця та віддати їх іншій особі чи компанії, яка потім покладе їх у свій гаманець. Просто гаманець не фізичний, а віртуальний, а гроші не паперові і існують у вигляді коду.

Анонімність

Важливою відмінною рисою цифрових валют є анонімність. Тобто за допомогою технології блокчейн будь-яка транзакція проводиться анонімно, а посередниками виступають інші люди й банки стають непотрібними.

Це є ключовим аспектом популярності криптовалют, але цифрові державні валюти можуть як підтримувати таку анонімність, так і відстежуватись державою.

Тобто е-гривню буде випускатиме Національний банк, і кожна така гривня матиме унікальний код. Нацбанк виступатиме посередником для здійснення кожної транзакції в цифровій гривні та зможе бачити, хто і на що витратив гроші.

Куди можна буде витратити е-гривні

Цифровою гривнею можна оплатити будь-який товар в Інтернеті. А також, при створенні належної інфраструктури, для оплати товарів і у звичайних магазинах.

Для користування цифровими валютами розробляють спеціальні програми — віртуальні гаманці, у яких зберігаються кошти. У деяких випадках такі гаманці можна використовувати навіть без підключення до Інтернету.

Facebook Comments
nyaha IT:
Leave a Comment

This website uses cookies.