Connect with us

MOBILZONE

У Верховній Раді зареєстрували п’ять законопроєктів про мобілізацію: що пропонують

Опубліковано

У Верховній Раді зареєстрували п'ять законопроєктів про мобілізацію: що пропонують

У Верховній Раді зареєстрували п’ять версій законопроєкту №10378 про мобілізацію. Один з них від Кабміну, а чотири – альтернативні.

Автори законопроектів:

  • Кабмін №10378
  • Від Олексія Гончаренка №10378-1;
  • Від Георгія Мазурашу №10378-2
  • Від Дмитра Разумкова та групи нардепів №10378- 3
  • Від Андрія Кіта та Миколи Люшняка №10378-4

Зараз законопроекти обговорюються за зачиненими дверима, тому поки невідомо який саме законопроект приймуть. Але на сайті ligazakon оприлюднили самі важливі пункти, які пропонують депутати.

У Верховній Раді зареєстрували п'ять законопроєктів про мобілізацію: що пропонують

№ 10378-1 від депутата Олексія Гончаренко, де він пропонує:

  • Демобілізація через 18 місяців (а не 36 місяців, як пропонував уряд)
  • Звільнення строковиків через місяць після вступу закону в силу (Уряд пропонує через 7) і відстрочка від мобілізації 12 місяців (Уряд пропонує 6 місяців)
  • Право на звільнення особам з інвалідністю 3 групи (не тільки 1 та 2)
  • заборона мобілізації осіб з інвалідністю 3 групи
  • відстрочка від мобілізації чоловіків осіб з інвалідністю
  • відстрочка для здобувачів освіти, які вчаться і здобувають рівень вище за вже здобутий (тобто, наприклад, якщо ви вчитесь на магістратурі, а до цього здобули ступінь бакалавра).

№ 10378-2 від депутата Георгія Мазурашу, який у пояснювальній записці вказує, що пропонує змінити деякі положення урядового законопроєкту, які мають ознаки ставлення до громадян, як до рабів.

Важливо залучити максимальну кількість працездатних громадян України до справи Оборони та омріяної перемоги, а не намагатися «совковими методами» (з позиції «рабовласницької філософії») заганяти погрозами і примусом в армію всіх громадян чоловічої статі, у тому числі і тих, які з різних причин не можуть або не хочуть служити та воювати, але можуть і мають приносити користь державі роботою на економіку – в тилу“, – йдеться у пояснювальній записці Мазурашу.

№ 10378-3 від групи народних депутатів на чолі з Дмитром Разумковим, у якому ключовими відмінностями від урядового законопроекту є:

  • виключення норм, які фактично перекладають на органи місцевого самоврядування, поліцейських та роботодавців функції ТЦК;
  • вилучити ФОП з переліку суб’єктів, на який поширюється військово-транспортний обов’язок та встановити, що в одного підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання не може бути залучено більше 30 відсотків транспортних засобів;
  • перекласти обов’язок з громадянина на державу щодо створення електронного кабінету для кожного призовника;
  • уточнено, що після оголошення мобілізації чи її продовження громадянин зобов’язаний з’явитись до ТЦК та СП для уточнення облікових даних виключно у разі отримання повістки;
  • чітко закріплюється принцип, що повістки вручаються виключно особисто у спосіб, що дозволяє ідентифікувати особу, якій вручається повістка, як наслідок, забороняється вручення повісток через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту;
  • виключено вимогу до громадян України віком від 18 до 60 років мати постійно при собі військово-обліковий документ, оскільки паспорт громадянина України є достатнім документом для ідентифікації особи;
  • зберегти чинні на сьогодні підстави відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;
  • передбачити квоту на бронювання працівників патронатної служби у 25% і в органах місцевого самоврядування у 30%;
  • зберегти вік у 27 років, з якого особа підлягає мобілізації;
  • передбачити звільнення за власним бажанням військовослужбовців, які під час дії воєнного стану вислужили не менше 24 місяці, з яких протягом не менше восьми місяців брали безпосередню участь у воєнних (бойових) діях.
  • гарантованість щорічних відпусток військовим під час дії воєнного стану;
  • передбачено ширший перелік підстав для звільнення від проходження базової військової служби (звільнення від проходження такої служби осіб, які самостійно виховують дітей, утримують осіб з інвалідністю, інші пільгові умови, які на сьогодні є підставою звільнення від проходження військової служби);
  • передбачено, що базова військова служба не може тривати довше 12 місяців під час воєнного стану. Таким чином, усувається потенційна проблема “безстрокової” служби, як це на сьогодні склалось зі строковиками;

№ 10378-4 від членів депутатської групи “ДОВІРА”, які пропонують:

  • запровадження обов’язкової допризовної підготовки на основі базової і повної загальної середньої освіти;
  • реорганізацію ТЦК (повноваження, що пов’язані із забезпеченням виконання військового обов’язку громадянами України, переходять до підрозділів військових частин, а інші повноваження – до місцевої державної адміністрації (військової, військово-цивільної);
  • коригування підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (не підлягатимуть призову працівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності, працівники суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми та фізичних осіб, зареєстрованих в установленому законом порядку як фізичні особи-підприємці, за яких роботодавці сплачують щомісячну плату за відстрочку від призову у розмірі однієї мінімальної заробітної плати);
  • створення навчально-тренувальних центрів.

Який саме законопроект приймуть у Верховній Раді та які зміни чекають на українців і військових ми дізнаємося через лічені дні.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці

Опубліковано

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці

У зв’язку з цілеспрямованими ударами ворога по будівлях, де розміщуються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), в Україні почали діяти мобільні ТЦК.

Про це повідомив народний депутат Олександр Федієнко в ефірі телеканалу “Київ24”.

За його словами, під терміном “мобільні” слід розуміти не автобуси чи буси, а можливість оперативно змінювати місце розташування підрозділів, які безпосередньо взаємодіють із військовозобов’язаними.. Тобто, сьогодні ТЦК може працювати в одній точці, а вже завтра у зовсім іншій.

Федієнко підкреслив, що такий формат роботи вже реалізується. Кожен керівник ТЦК самостійно обирає місце дислокації своїх підрозділів з урахуванням поточної ситуації та можливих загроз.

Причиною переходу до мобільного формату стали постійні обстріли будівель ТЦК, оскільки ворог неодноразово завдавав точкових ударів по цих об’єктах, наприклад:

  • 30 червня – удар по Кривому Рогу: дрон влучив поблизу будівлі ТЦК. Поранення отримали троє цивільних, один з яких у важкому стані.
  • 3 липня – Полтава: внаслідок удару та пожежі загинули двоє осіб (студент і колишній військовий), ще близько 11 отримали поранення, зокрема 2 військовослужбовці та 2 працівники ТЦК.
  • 6 липня – Кременчук: удар прийшовся по будівлі ТЦК та житловому будинку поруч. Жертв серед персоналу ТЦК не зафіксовано.

У зв’язку з цим громадянам, які перебувають поблизу центрів комплектування, радять бути особливо обережними, адже ці об’єкти залишаються потенційною ціллю для атак ворога.

Метою таких ударів є спроба зірвати мобілізаційні процеси в Україні.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Українці зобов’язані сплачувати податки з подарунків: деталі

Опубліковано

В Україні чинне законодавство передбачає обов’язкове оподаткування більшості подарунків.

В Україні чинне законодавство передбачає обов’язкове оподаткування більшості подарунків. Ця норма діє з 2011 року та закріплена в Податковому кодексі, залишаючись актуальною навіть у період воєнного стану.

Подарунком визнаються не лише гроші чи матеріальні речі, а також пільги, послуги або нематеріальні активи, що надаються безкоштовно або за заниженою вартістю. Про це повідомляє видання “РБК-Україна”.

У 2025 році не оподатковувати можна подарунок, вартість якого не перевищує 25% мінімальної заробітної плати (тобто 2000 гривень). Виняток становлять грошові подарунки, вони підлягають оподаткуванню в повному обсязі незалежно від суми.

Передбачено три варіанти оподаткування, залежно від статусу дарувальника:

  • 0% – якщо подарунок надано близькими родичами першого або другого ступеня споріднення (діти, подружжя, батьки, рідні брати й сестри, бабусі та дідусі з обох боків);
  • 5% ПДФО + 5% військовий збір – якщо подарунок отримано від осіб, які не належать до вище вказаних ступенів споріднення;
  • 18% ПДФО + 5% військовий збір – у разі отримання подарунку від нерезидента України.

Обов’язок сплатити податок покладається на особу, яка отримала подарунок. Вона повинна самостійно подати декларацію про доходи та сплатити належні суми до бюджету. Для нерезидентів передбачено обов’язкову сплату податку до моменту нотаріального оформлення договору дарування.

Юридичні особи, зокрема роботодавці, мають дотримуватися встановлених процедур при даруванні працівникам. Усі витрати повинні бути належним чином задокументовані, а подарунки враховані. Недотримання вимог може призвести до накладення податкових санкцій.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Оплата обличчям: ПриватБанк запускають мережу біометричної оплати покупок

Опубліковано

Оплата обличчям: ПриватБанк запускають мережу біометричної оплати покупок

ПриватБанк спільно з мережею магазинів “Аврора” запускає наймасштабнішу в країні систему біометричної оплати покупок за допомогою технології FacePay

Про це повідомили у Telegram-каналі PrivatBank_insider

Відтепер у всіх магазинах “Аврора”, де встановлено Android POS-термінали як на звичайних касах, так і на касах самообслуговування, доступна функція розрахунку за допомогою розпізнавання обличчя через FacePay від ПриватБанку.

Завдяки цьому нововведенню клієнти зможуть здійснювати покупки навіть без гаманця чи смартфона.

Система FacePay використовує біометричні дані для розпізнавання обличчя та додатково потребує введення PIN-коду, що забезпечує високий рівень безпеки.

За словами Сергія Макаренка, керівника напряму торгового еквайрингу ПриватБанку, партнерство з “Авророю” стало наймасовішим проєктом запуску біометричної оплати в українському офлайн-ритейлі

Fintech-менеджер мережі “Аврора” Віталій Колісник додав, що FacePay є ще одним кроком у напрямку створення розумного магазину, адже новий сервіс робить процес покупок швидшим, простішим і зручнішим для клієнтів.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці
MOBILZONE57 хвилин тому

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці

В Україні чинне законодавство передбачає обов’язкове оподаткування більшості подарунків.
MOBILZONE2 години тому

Українці зобов’язані сплачувати податки з подарунків: деталі

Оплата обличчям: ПриватБанк запускають мережу біометричної оплати покупок
MOBILZONE4 години тому

Оплата обличчям: ПриватБанк запускають мережу біометричної оплати покупок

Microsoft анонсувала функцію «переносу даних» зі старого ПК на новий із Windows 11: як у iPhone
MOBILZONE17 години тому

Microsoft анонсувала функцію «переносу даних» зі старого ПК на новий із Windows 11: як у iPhone

ChatGPT отримав нові можливості: деталі
MOBILZONE19 години тому

ChatGPT отримав нові можливості: деталі

Мобільні ТЦК вже діють в Україні: нардеп пояснив нові підходи до мобілізації
MOBILZONE20 години тому

Мобільні ТЦК вже діють в Україні: нардеп пояснив нові підходи до мобілізації

Вигідна акція від lifecell завершується вже зовсім скоро: не пропустіть
MOBILZONE23 години тому

Вигідна акція від lifecell завершується вже зовсім скоро: не пропустіть

В Україні стартує найвигідніша кешбек-програма з поверненням до 14% за покупки
MOBILZONE24 години тому

В Україні стартує найвигідніша кешбек-програма з поверненням до 14% за покупки

Нардеп Федієнко розповів, кому з чоловіків 18-24 років можуть дозволити виїзд за кордон
MOBILZONE1 день тому

Нардеп Федієнко розповів, кому з чоловіків 18-24 років можуть дозволити виїзд за кордон

Онлайн-штрафи через "Резерв+" виявились добровільними і не обов'язковими: шокуюча заява нардепа
MOBILZONE1 день тому

Онлайн-штрафи через “Резерв+” виявились добровільними і не обов’язковими: шокуюча заява нардепа

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.