У парламенті розглядається законопроєкт №9363, який передбачає, що виконавча служба зможе одразу арештовувати всі рахунки та майно боржника до повного погашення заборгованості. Тож якщо особа розуміє, що порушила правила військового обліку і в майбутньому отримає штраф від ТЦК, краще добровільно сплатити його заздалегідь, через подання відповідної заяви та отримати знижку в 50%..
Адвокат Руслан Ткаченко розповів, як добровільно сплатити штраф з 50% знижкою.
Як пояснив адвокат, у разі ухвалення законопроєкту №9363, особам із заборгованістю автоматично блокуватимуть банківські рахунки та заборонятимуть операції з нерухомістю. Тому чоловікам, які вже порушили правила військового обліку й розуміють, що штраф це лише питання часу, варто скористатися можливістю і сплатити його зі знижкою 50%, попередньо визнавши порушення та подавши відповідну заяву до ТЦК.
Адвокат також нагадав: якщо штраф від ТЦК потрапить до виконавчої служби, його розмір автоматично подвоюється. Тобто, мінімальний штраф у 17 000 гривень зростає до 34 000 гривень. До цього додається виконавчий збір і судові витрати, а це ще близько 3 000 гривень. Таким чином, загальна сума штрафу може скласти 37 000 гривень.
“Якщо в особи є нерухомість в Україні, а сама вона перебуває за кордоном, набагато вигідніше добровільно визнати порушення і сплатити штраф зі знижкою – це лише 8 500 гривень. Інакше після винесення постанови ТЦК та передачі справи до виконавчої служби штраф становитиме вже 37 тисяч гривень“, — пояснив Руслан Ткаченко.
Як подати заяву про визнання порушення
Подати заяву можна двома способами:
- через застосунок “Резерв+” (функція стане доступною з літа 2025 року);
- особисто у ТЦК та СП (можна вже сьогодні).
Після подання такої заяви особа отримає право на 50% знижку на штраф. Важливо: знижка не застосовується до вже винесених постанов. У таких випадках штраф сплачується повністю.
Подання заяви є добровільним, однак саме воно є єдиною законною підставою для зменшення штрафу.
“Закон №4316 чітко встановлює: лише попереднє визнання вини дає право на знижку. Тому не варто зволікати“, – підсумував адвокат Руслан Ткаченко.
Також ми більш детально розповідали про новий законопроект №9363, прочитати про нього можна перейшовши за посиланням – Плати або втратиш усе: новий законопроєкт про покарання боржників уже на розгляді у Верховній Раді.