Connect with us

MOBILZONE

Пенсіонерів звільнять від сплати комунальних послуг: хто може розраховувати

Опубліковано

Пенсіонерів звільнять від сплати комунальних послуг: хто може розраховувати

У Пенсійному фонді розповіли, хто з пенсіонерів може оформити 100% знижку і взагалі не оплачувати комунальні послуги.

Так, деякі пенсіонери можуть отримати 100% знижку на оплату комунальних послуг та придбання пічного побутового палива, зокрема скрапленого газу.

Таку можливість мають ті пенсіонери, які проживають в сільській місцевості та працювали за певними спеціальностями.

При цьому пільга призначається лише самому пенсіонеру, а члени його родини не мають права на пільгу.

Перелік професії, які можуть претендувати на дану пільгу:

  • колишні вчителі
  • медичні та фармацевтичні працівники
  • спеціалісти із захисту рослин
  • працівники музеїв і бібліотек
  • працівники національних і міських закладів культури та закладів освіти.

І це ще не всі умови. Як пояснюють у ПФ, пільга буде надаватися заявнику, якщо середньомісячний дохід сім’ї за попередні 6 місяців у розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2023 році це 3 760 грн).

Як отримати 100% знижку на оплату комунальних послуг

Для цього необхідно подати заяву до ПФУ будь-яким зручним способом:

  • Особисто в центрі обслуговування Пенсійного фонду або уповноваженій посадовій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад чи ЦНАПі;
  • Поштою на адресу установи ПФУ;
  • Онлайн – через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

До заяви необхідно додати довідку або записи в трудовій книжці, що засвідчує дані про роботу людини в сільській місцевості за певною професією. Відповідно до цих документів пенсіонери включаються до Єдиного державного автоматичного реєстру осіб, які мають право на пільги.

Раніше ми розповідали, що в Україну очікує значне підвищення пенсій у 2024 році. Максимальна доплата становитиме 2600 грн.

Також наша редакція розповідала, куди потрібно звертатися українцю в пошуках роботи .

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

ТЦК отримають доступ до банківських рахунків українців: роз’яснення

Опубліковано

ТЦК отримають доступ до банківських рахунків українців: роз'яснення

Доступ до особистих даних військовозобов’язаних, працівники ТЦК будуть отримувати зі всіх державних реєстрів України. Стало відомо про доступ й до банківських рахунків українців.

18 травня набув чинності новий закон про посилення мобілізації, відповідно якого, всі чоловіки мають надати свої облікові дані до відповідних установ. Вся інформація військовозобов’язаних зберігається в базі даних «Оберіг».

Реєстр був створений для прискорення процесу мобілізації та зниження ризику корупції при контакті з ТЦК.

В розпорядженні ТЦК знаходиться така інформація про військовозобов’язаних, як: імена та прізвища, адреси, сімейний стан, податкові номери, також там з’являться дані про адміністративну відповідальність за порушення правил мобілізації та інші відомості.

Щодо банківських рахунків, то тут самі банки гарантують конфіденційність інформації. Дані про рух коштів, зміни платіжної картки чи банківського рахунку надаються лише власникам, їх представникам або за рішенням суду.

Адвокат Катерина Аніщенко вважає, що влада хоче надати представникам TЦК секретний доступ.

“Це насправді про те, щоб дозволити копатися в гаманцях українців. Наразі велика частина банківської системи належить державі, тому надання доступу до рахунків може бути секретним і про це ніхто не дізнається. На сьогодні представники ТЦК мають доступу до демографічного реєстру – цим самим вони бачать, де людина прописана. Акти цивільного стану надають інформацію про наявність дітей і дружини. Державна податкова служба, яка надасть дані про роботу (код підприємства, місце роботи, посаду тощо). За допомогою всіх цих реєстрів та наданої інформації буде легше знайти людину та поставити її на військовий облік ”, — зазначила Аніщенко.

Нагадуємо, що за новим мобілізаційним законом, всі чоловіки віком від 18 – 60 років повинні встати на військовий облік до 16 липня. Якщо вимогу буде проігноровано, передбачені штрафи від 17 тисяч гривень та позбавлення права керувати машиною через суд.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація в Україні з 1 липня: кого призиватимуть

Опубліковано

Мобілізація в Україні з 1 липня: кого призиватимуть

В Україні воєнний стан і мобілізація триває уже понад два роки. За новим законом з 18 травня почалися посилені заходи мобілізації громадян, адже багато чоловіків втратили право на відстрочку і можуть бути призвані на військову службу.

В цьому матеріалі ми розповідаємо, кого можуть мобілізувати в Україні в липні.

За заявами Міністерства оборони за останній місяць було мобілізовано більше чоловіків ніж за останні 6 місяців. Це вказує на те, що новий мобілізаційний закон працює і люди самі ідуть оновлювати дані в ТЦК, проходять ВЛК та встають на захист батьківщини.

Хто підлягає мобілізації в Україні в липні 2024

Навіть попри інтенсивне поповнення війська, багато військових все одно незадоволені як проходить мобілізація. Найбільша нестача у війську це штурмовики, які держать позиції та звільняють території від загарбників, також армії потрібні водії, зв’язківці, фахівці IT, електрики, механіки та інші.

Таким чином, мобілізації у липні підлягають наступна категорія військовозобов’язаних:

  • чоловіки від 18 до 60 років, які мають досвід військової служби і є придатними та обмежено придатними за станом здоров’я під час воєнного стану;
  • чоловіки від 25 років до 60 років(згідно з новим законом призовний вік знижено з 27 до 25 років), без досвіду військової служби та є придатними за станом здоров’я або обмежено придатними;
  • чоловіки від 18 до 60 років, яких знято і виключено з військового обліку, але визнано придатними або обмежено придатними за станом здоров’я в умовах воєнного стану на підставі рішення ЛКК (вони повинні повторно пройти медкомісію до 4 лютого 2025 року, щоб отримати статус “придатний” або “непридатний”).

За певних обставин можуть бути мобілізовані військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 25 років, особливо ті, хто пройшов строкову військову службу, офіцери запасу та ті, хто проходив військову службу в інших державах до набуття громадянства України.

Нагадаємо, що на добровільній основі вступити на військову службу можуть:

  • призовники віком від 18 до 25 років, які не мають досвіду в армії, але мають бажання служити;
  • жінки віком до 60 років, які визнанні придатні за станом здоров’я;
  • людей з інвалідністю та тих, хто отримав відстрочку від мобілізації.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Воювати повинні військові, які отримали відповідну освіту і навички: прості українці це не ухилянти

Опубліковано

Воювати повинні військові, які отримали відповідну освіту і навички: прості українці це не ухилянти

У Чернігівській області суд визнав безробітного чоловіка винним в ухиленні від призову на військову службу та присудив йому тюремний термін.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи зазначається, що чоловік у лютому пройшов ВЛК і був визнаний придатним та отримав бойову повістку, яка передбачає відправку до військової частини. Але в зазначений день збору чоловік так і не з’явився.

У суді обвинувачений частково визнав свою вину. Він зазначив, що не згоден із системою відбору на військову службу. На його думку, «воювати повинні люди з військовою освітою». Особисто він не мав бажання йти на фронт, про це він говорив працівника ТЦК. Також повідомляється, що у чоловіка не було підстав для відстрочки.

При цьому Феміда не побачила щирого каяття підсудного і тому відмовила у застосуванні умовного засудження. Натомість військовозобов’язаний виправдовував свої дії незгодою із системою відбору на військову службу та небажанням воювати, що «свідчило про усвідомлення чоловіка про наслідки, які можуть бути».

Тому в суд визнав повністю винним чоловіка і дав вирок у позбавлення волі на 3 роки. Також судом було зазначено, що дане покарання буде прикладом для інших осіб, які захочуть уникнути мобілізації.

Нагадаємо, санкції, передбачені статтею 336 Кримінального кодексу («Ухилення від військової служби під час мобілізації на особливий період») передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Також читайте:

Що криється реально за оновленням даних в ТЦК – роз’яснення адвоката.

Мобілізація жінок, які спеціальності повинні стати на військовий облік з 1 липня.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.