Apple презентувала нову серію смартфонів. Усього на ринок надійде 4 апарати: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max. Зміни, порівняно з минулим поколінням, мінімальні, а головні відмінності криються у використанні процесора, оновлених камер, а також титановому корпусі в останніх двох апаратах. При цьому яблучна компанія таким невеликим асортиментом перекриває всі потреби ринку, оскільки одночасно з цим коригують ціни на смартфони двох минулих поколінь. Користувач вільний вибирати те, що підходить особисто йому, а продажі, як завжди, будуть рекордними. Samsung щороку випускає дещо більше різноманітних моделей мобільних телефонів, але пальму першості тут утримує Xiaomi.
Китайська компанія примудряється штампувати смартфони швидше, ніж інсайдери написати на цю тему статті. У результаті навіть автор цього матеріалу бачив на фотографіях не всі пристрої, які вважаються актуальними. Складно сказати, навіщо Xiaomi використовує таку дивну стратегію, адже уніфікація дозволяє заощадити значні кошти, тоді як використання різних камер, акумуляторів, корпусів та інших компонентів призводить до подорожчання продуктів. Не виключено, що відійти від старих звичок просто не вдається, хоча якийсь час тому керівництво компанії запевняло, що сконцентрується на найпопулярніших моделях. А тим часом інсайдери зазначають, що лише у списку на отримання MIUI 15 значиться 116 найменувань. Врахуйте, що здебільшого тут представлені смартфони, випущені 2 роки тому. За рідкісним винятком, адже кілька флагманів отримують прошивку цілих три роки.
Отже, інсайдери Xiaomiui поділилися найсвіжішим списком смартфонів, що раніше ніде не фігурував. Що примітно, цього разу до переліку потрапили апарати, які раніше не вказувалися і є китайськими або індійськими клонами, а також вкрай рідкісні гаджети, продажі яких виробляються в одній або кількох країнах. На російський ринок нічого подібного не потрапляє, принаймні у масовому сегменті. На китайських майданчиках ви можете все це так чи інакше відшукати, але варто пам’ятати про нюанси. Насамперед прошивки для таких мобільних телефонів можуть існувати лише в регіональному китайському варіанті. Це означає, що там навіть не буде російської мови, тому потрібно шукати кастомні версії та ставити їх у ручному режимі. Крім того, не всі функції можуть працювати зі стандартами російських операторів зв’язку, а в результаті ваші очікування виявляться вищими за реальні результати.
Інсайдери запевняють, що список не фінальний, оскільки у планах Xiaomi випуск ще кількох десятків новинок на найближчий рік. І все ж нічого докладнішого ви не знайдете, а представники Xiaomiui стверджують, що дані максимально точні, оскільки отримані з внутрішніх джерел компанії Xiaomi. Окремо уточнюється доля останніх шести апаратів. Сьогодні вони підвішені в повітрі, а значить поки вважаються актуальними, але можуть не отримати глобальну прошивку MIUI 15. Не виключено, що вийде тільки бета-версія, або офіційна прошивка виявиться доступною тільки для китайського ринку. У будь-якому випадку робити висновки поки що рано. До речі, всі перераховані смартфони будуть працювати на базі Android 14. Оскільки Xiaomi випускає оболонку, то MIUI 15 може не включати нові функції, або містити власні аналоги. Вихід оновлень запланований на кінець 2023 року, але більшість актуальних пристроїв почне отримувати MIUI 15 лише у 2024 році.