Apple запланувала великий захід на 12 вересня. Головний анонс – лінійка iPhone 15, пристрої якої отримають кілька довгоочікуваних змін. Зібрали всі актуальні відомості про новинки напередодні конференції.
Роз’єм USB-C обзаведуться всі моделі, але з деякими відмінностями. Базові iPhone 15 і 15 Plus підтримуватимуть USB 2.0 (480 Мбіт/с), тоді як «прошкам» деякі інсайдери приписують стандарт USB 3.2 або Thunderbolt 3 (40 Гбіт/c). На презентації, ймовірно, розкажуть про різні переваги переходу, але навряд чи згадано ЄС: саме європейські закони прискорили зміну порту цього року.
Одним із плюсів може стати збільшена потужність зарядки: з 20 до 35 Вт. Є відомості, що цим бонусом вдасться скористатися лише з офіційними аксесуарами, що ліцензуються за програмою MFi. До речі, кабель Type-C, що йде в комплекті з новинками, підтримує подачу до 60 Вт, що стане в нагоді для підживлення MacBook.
Action Button та нові матеріали
Серед особливостей iPhone 15 Pro і Pro Max – налаштування кнопки Action Button, яка замінить слайдер для перемикання звукових режимів. Вперше її випробували у Apple Watch Ultra. На клавішу вдасться призначити одну з дев’яти функцій, включаючи ліхтарик, Не турбувати, камеру, голосові нотатки і не тільки. Тоді як у молодших апаратах залишать колишній перемикач.
Ще одна зміна, натхненна годинами – титанові рамки для Pro-модифікацій. Цей метал легший за нержавіючу сталь і менше схильний до подряпин. Власникам iPhone 15 доведеться задовольнятися алюмінієм. Натомість початкові моделі отримають виріз Dynamic Island із iPhone 14 Pro.
48 Мп для всіх та чіп A17
iPhone 15 і 15 Plus оснастять покращеною основною камерою з роздільною здатністю 48 Мп і апертурою f/1.6. Сенсор забезпечить підвищену якість нічних знімків та вдосконалений зум. Надширик залишиться тим самим – на 12 Мп. Топові варіанти флагманів запропонують незмінні з минулого покоління головний датчик (IMX803, 48 Мп, f/1.8) та надширик (12,7 Мп, f/2.8).
Але 15 Pro Max відзначиться новим 85-мм перископічним об’єктивом з 5 або 10-кратним оптичним наближенням. Фішка дісталася найбільшої моделі через брак місця в iPhone 15 Pro. Що стосується заліза, у Pro-варіаціях дебютує 3-нм процесор Apple A17. Платформа оснащена 6 ядрами і поставить рекорд максимальної тактової частоти в сегменті смартфонів – 3,7 ГГц.
Підвищиться не лише швидкодія, а й енергоефективність. Молодші представники серії, за традицією, залишаться на торішніх чіпах А16. Заявлено 6 ГБ ОЗУ стандарту LPDDR5, з можливим апгрейдом до 8 ГБ у старших гаджетів. Очікується і збільшена ємність АКБ. Зокрема, у iPhone 15 Plus і 15 Pro Max вона складе трохи менше 5000 мАг замість 4323 мАг, як у актуальних побратимів.
Ціни
На думку аналітиків, вартість iPhone 15 і 15 Plus залишиться на торішньому рівні, тоді як ціни Pro і Pro Max зростуть на 100-200 доларів.
iPhone 15 – $ 799;
iPhone 15 Plus – $ 899;
iPhone 15 Pro – до $ 1,099;
iPhone 15 Pro Max – до $ 1,299.
Презентація Apple пройде 12 вересня о 20:00 за київським часом.
Податкова служба активізувала моніторинг соцмереж, а саме: телеграм-каналів, інстаграм-сторінок, а також інших маркетплейсів — аби виявити тих, хто ухиляється від сплати податків через онлайн-торгівлю.
Про це повідомила народна депутатка та заступниця голови фінансового комітету Верховної Ради Ольга Василевська-Смаглюк.
За її словами, особливу увагу приділяють тим, хто щомісяця продає сотні нових товарів — наприклад, телефони, навушники чи іншу техніку — без декларування прибутків. Якщо суми доходів сягають мільйонів гривень, такі продавці можуть стати об’єктом перевірки.
Виявити «тіньових підприємців» допомагають дані реєстраторів розрахункових операцій (РРО), що відображають реальні грошові потоки та дозволяють визначити, хто здійснює великі обсяги продажів без сплати податків.
Крім того, податкова використовує відкриті джерела — сторінки у соцмережах, канали в Telegram та торгові майданчики.
Якщо обсяги виторгу значні, податківці можуть ініціювати перевірку, надіслати повідомлення або навіть завітати особисто.
Нагадаємо, продаж вирощених власноруч овочів і фруктів зі свого городу не потребує реєстрації як підприємця. Ба більше, Податковий кодекс передбачає пільги для тих, хто продає власну городину чи продукцію тваринництва.
У суботу вранці мешканці країни зіткнулися з серйозними проблемами: перестали працювати платіжні термінали, а також виникли перебої в роботі застосунків «Дія» та сервісу «Нова пошта».
Про це повідомили пресслужби КМДА, «Нової пошти» та «Дії».
Користувачі не можуть оплатити покупки картками, а також спостерігаються труднощі із безконтактною оплатою через Apple Pay та Google Pay. Крім того, зафіксовані проблеми на державному порталі «Дія» та в системі «Нової пошти».
У Київській міській адміністрації повідомили, що через збої в роботі «Ощадбанку» тимчасово неможливо оплатити проїзд у метро карткою. Натомість пасажирам пропонують альтернативні способи оплати:
транспортною карткою,
QR-кодом у застосунку «Київ Цифровий»,
паперовим QR-квитком.
У «Новій пошті» уточнили, що сервіси тимчасово не працюють через технічні проблеми підрядника. Там запевнили, що інцидент не пов’язаний із хакерською атакою, а повне відновлення сервісів очікується близько 10:00.
У державному застосунку «Дія» пояснили, що збій викликаний технічними оновленнями в одному з найбільших центрів обробки даних.
«Щоб такі ситуації не впливали на доступність послуг, ми заздалегідь налагодили співпрацю з кількома дата-центрами. Наразі команда оперативно відновлює роботу сервісів. Уже зовсім скоро ваші документи та послуги будуть знову доступні», — йдеться у заяві.
Тим часом співзасновник Monobank Олег Гороховський зазначив, що його банк збоїв не зазнав.
«На нас це не вплинуло. Тримаємо кулаки за колег і готові надати технічну та методичну підтримку. Попередньо повідомляли про хакерську атаку на один із великих дата-центрів. Потужності Monobank зарезервовані тричі: у Києві, Варшаві та на Amazon», — повідомив він.
Оператор мобільного зв’язку «Київстар» оголосив про поетапне відключення популярного формату мобільного інтернету — 3G. Як повідомляє компанія, перший етап стартує вже 29 квітня у двох областях — Одеській та Чернігівській.
Під відключення потраплять такі населені пункти: Одеса, Одеський район, Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Чорноморськ, Прилуки, Овідіополь, Південне, Фонтанка та Лиски.
У «Київстарі» пояснюють, що поетапне згортання 3G — це багаторічний проєкт, який дозволяє підвищити якість користування інтернетом, збільшити швидкість 4G та підготувати мережу до запуску 5G. Однією з умов реалізації цього проєкту є вивільнення частот.
Оператор також оприлюднив графік відключення 3G для інших міст на 2025 рік. Перевірити, чи планується вимкнення мережі у вашому регіоні, можна на сайті «Київстар», у розділі «Чому в моєму місті стає недоступним 3G?».
Слід зазначити, що для користування 4G необхідно, щоб смартфон, так і SIM-картка підтримували технологію LTE.
Перевірити сумісність пристрою можна за допомогою таких команд:
для телефону — 2455#, натиснувши кнопку виклику;
для SIM-картки — 2454#, також із натисканням кнопки виклику.