Connect with us

MOBILZONE

Українцям виплатять додаткову допомогу в 9000 гривень

Опубліковано

Українцям виплатять додаткову допомогу в 9000 гривень

Українські біженці в Польщі отримують різні види допомоги від польського уряду та благодійних організацій. Деякі з них можуть отримати допомогу в 1000 злотих(9 000 гривень) від Becikowe.

Becikowe – це одноразова допомога, яка виплачується при народженні дитини в Польщі. Таку допомогу можуть отримати українці, які мають право на тимчасове проживання, а також право на перебування та роботу в Польщі.

Щоб отримати таку допомогу в Польщі не достатньо тільки родити дитину на їх території, а ще потрібно відповідати деяким умовам. А саме:

  • Вагітні жінки повинні стати на облік в медичному закладі за 10 тижнів до пологів і мати підтверджену медичну довідку лікаря або акушера (звісно, ця умова не стосується опікунів);
  • Дохід сім’ї, яка претендує на цю виплату, не повинен перевищувати 1922 злотих на особу;
  • Заяви необхідно подати протягом 12 місяців з дня народження дитини;
  • Якщо оформлення здійснюється опікуном тоді документи повинні бути подані протягом 12 місяців з дати офіційного піклування або початку усиновлення (у цьому випадку допомога призначається дітям віком до 18 років).

Документи, які потрібно надати для отримання допомоги:

  • Заяву на отримання допомоги (wniosek o becikowe);
  • Дані свої та дитини, на яку будете оформлювати допомогу;
  • номери PESEL;
  • Оригінал та ксерокопія свідоцтва про народження дитини;
  • Адрес електронної пошти;
  • Номер рахунку, на який будуть зараховані кошти;
  • Медична довідка лікаря або акушера про те, що вагітна жінка перебувала на обліку в лікувальному закладі протягом 10 тижнів до пологів;
  • Підтвердження сімейного доходу (документація про втрату доходу або зміну доходу, якщо необхідно);
  • Документи, що підтверджують законність перебування іноземного громадянина в Польщі;
  • Письмову заяву про те, що раніше не отримували допомогу на дитину;
  • Для українців, які перетнули кордон після 24 лютого 2022 року — штамп (у паспорті або в іншому документі) з датою перетину кордону.

Крім того, якщо дитина виховується лише одним із батьків, необхідно також подати такі документи:

  • Копія довідки про сімейний стан (якщо один із батьків дитини помер або невідомий);
  • Позовна заява до суду про стягнення аліментів на одного з батьків або підтвердження відмови у сплаті аліментів.

Документи на цей вид допомоги можна подати декількома способами:

  • Безпосередньо за місцем проживання в Польщі (Urząd gminy/miasta);
  • В центрі соціальної допомоги;
  • Поштовим відправленням;
  • онлайн.

При оформленні онлайн-заявки необхідно виконати таку послідовність дій:

  • Увійти та зареєструватися на порталі Emp@tia за допомогою електронного підпису або довіреного профілю;
  • Ввести особисті дані;
  • заповнити заявку.

Заяву розглядають протягом 1-2 місяців, в разі позитивного рішення кошти будуть перераховані на номер рахунку, вказаний у заяві.

Якщо відомство відмовило вам у допомозі Becikowe, ви можете оскаржити це рішення протягом 14 днів, подавши (особисто або поштою рекомендованим листом) відповідну заяву до апеляційної комісії місцевого органу самоврядування.

Раніше ми розповідали, що українські діти, які зараз проживають у Польщі, можуть отримати додаткові кошти на навчання.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Xiaomi випустила дешеві QLED-телевізори серії F 2026

Опубліковано

Xiaomi випустила дешеві QLED-телевізори серії F 2026

Разом із 43-дюймовими смарт-телевізорами TV F 2026 та TV F Pro 2026 компанія випустила версії з екраном на 32 дюйми. Новинки зберегли Fire TV як ОС, отримали QLED-панелі та доступну вартість.

Xiaomi TV F 2026 та TV F Pro 2026 оснащені екраном з роздільною здатністю HD (1366×768 пікселів) та мінімальними рамками з трьох сторін. При цьому модель TV F Pro 2026 отримала панель QLED, яка відрізняється покращеною передачею кольору.

За аудіосупровід відповідають два вбудовані динаміки потужністю 8 Вт у TV F 2026 і 10 Вт у TV F Pro 2026. В обох випадках – з підтримкою Dolby Audio, DTS-HD та DTS-Virtual. Крім дводіапазонного Wi-Fi та Bluetooth 5.0, провідні варіанти підключення включають два HDMI-виходи, по одному порту USB та Ethernet.

ОС Amazon Fire TV забезпечує доступ до потокового відео, а також дозволяє керувати телевізором за допомогою голосових команд асистенту Alexa поряд з пультом дистанційного керування. Xiaomi TV F 2026 та TV F Pro 2026 надійшли у продаж у країнах Європи за ціною 179 євро та 229 євро відповідно.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Військова присяга уже з 1 вересня для всіх студентів: служити будуть всі

Опубліковано

У Січні 2025 року у Верховній Раді були прийнятий закон № 12076, який вносить деякі корективи до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу.

У Січні 2025 року у Верховній Раді були прийнятий законопроект № 12076, який вносить деякі корективи до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу.

А це означає, що всі студенти повинні будуть проходити Базову військову підготовку з 1 вересня і давати присягу в обов’язковому порядку. Чоловіки, які відмовляться проходити Базову військову підготовку, будуть відраховані з Університету, адже вона буде рахуватися як один із предметів, які потрібно здати.

Сама підготовка включає 90 годин теорії, після чого буде прийматися залік, а потім буде 210 годин практики у навчальних центрах ЗСУ, які проходять під час канікул з травня по жовтень. Таким чином, відтепер навчання у виші це не тільки заліки, а й військова підготовка.

Хто проходитиме БЗВП:

  • Хлопці від 18 років, придатні за станом здоров’я.
  • Студенти денної або дуальної форми навчання.
  • Дівчата — тільки теорію, практика за бажанням.

Важливо знати:

  • Після проходження – обов’язкова присяга.
  • Присвоюється статус військовозобов’язаного.
  • Призов відкладається до 25 років (або добровільно)
  • Відмова чи провал заліку по БЗВП – можливе відрахування.
  • Під час практики студенти – під юрисдикцією статутів ЗСУ.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Windows змінює легендарний «синій екран смерті»: який колір тепер

Опубліковано

Windows змінює легендарний «синій екран смерті»: який колір тепер

У Windows 11 компанія оновлює інтерфейс критичних повідомлень уперше за 40 років. Компанія Microsoft офіційно підтвердила: знаменитий Blue Screen of Death (BSOD), що з’являється при фатальних збоях у Windows, змінює свій вигляд. Уперше за понад 40 років він буде не синім — а чорним.

Windows змінює легендарний «синій екран смерті»: який колір тепер

У новій версії Windows 11 компанія не лише оновила колір фону, а й спростила подання інформації про помилку: тепер користувачі бачитимуть код збою та відсотковий індикатор до перезапуску без зайвих елементів — таких як сумний смайл чи QR-код.

Як пояснив віцепрезидент Microsoft із безпеки ОС, мета змін — зробити повідомлення про критичні помилки більш інформативними для як звичайних користувачів, так і IT-фахівців. «Ми хочемо, щоб люди краще розуміли, що саме сталося», — зазначив він.

Нова функція Quick Machine Recovery

Разом з оновленим «екраном смерті» компанія представить функцію Quick Machine Recovery — вона дозволить віддалено відновлювати систему, навіть якщо комп’ютер не може повноцінно завантажитися. Очікується, що функція стане доступною вже цього літа.

Windows 11 набирає популярність

Як повідомлялося раніше, частка користувачів Windows 11 стрімко зростає: розрив із Windows 10 скоротився до історичного мінімуму — лише 1,19%. У Великій Британії нова ОС уже випередила свого попередника за популярністю, в той час як в Україні лише 26% користувачів перейшли на Windows 11.

Причина такої динаміки — наближення завершення безкоштовної підтримки Windows 10, яка припиниться в жовтні 2025 року. Надалі користувачі зможуть придбати платні оновлення на рік — за $30, без можливості продовження після 2026 року.

 

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.