Connect with us

MOBILZONE

Військовозобов’язані чоловіки зможуть відмовитися від мобілізації: подробиці

Опубліковано

Військовозобов'язані чоловіки зможуть відмовитися від мобілізації: подробиці

У Верховній Раді зареєстрували законопроект у відповідності до якого українські чоловіки зможуть відмовитися від мобілізації через релігійні переконання.

Народні депутати запропонували змінити законодавство таким чином, аби військовозобов’язані громадяни мали право відмовитися від мобілізації за релігійними або особистими переконаннями. Щоб це зробити, потрібно буде написати заяву в ТЦК і СП.

Важливо, що тих, хто відмовиться від призову, зможуть мобілізувати для робіт на підприємствах чи суспільно корисних робіт за місцем реєстрації, а за наявності письмової згоди – в інші регіони. Відповідно, відмова від мобілізації не прирівнюватиметься до відстрочки.

Таким чином, з тими, хто подасть письмову заяву про відмову від мобілізації і буде готовий до залучення до праці, будуть укладати робочі контракти із оплатою, не нижче мінімальної заробітної плати на підприємствах оборонного призначення чи інших секторів економіки за місцем проживання.

Залучати до суспільно-корисних робіт не будуть громадян:

·         які офіційно працевлаштовані і мають від 0,75 ставки;

·         займаються підприємницькою діяльністю;

·         вчасно сплачують передбачені законом податки.

Розробники законопроекту вважають, що в лавах ЗСУ мають бути вмотивовані люди, готові стояти за країну зі зброєю в руках. Для інших знайдеться робота і за межами фронту. Замість того, аби ухилятись від служби, чоловіки зможуть працювати на користь ЗСУ, використовуючи свої професійні навички.

Facebook Comments

MOBILZONE

ВЛК при мобілізації: ключові проблеми та що робити у разі порушень

Опубліковано

ВЛК при мобілізації: ключові проблеми та що робити у разі порушень

Адвокат Ігор Баранников в інтерв’ю Юрію Романенку розкрив деякі проблеми, пов’язані з роботою ВЛК в Україні. Експерт зауважив, що необхідно реформувати систему та звернув увагу на відсутність прозорості в процесі прийняття рішень.

Одним із ключових проблем Баранников назвав те, що рішення ВЛК не видаються на руки призовникам.

“Наразі, постанова ВЛК не видається на руки. І це правда”, – сказав він.

Баранников описав повсякденну ситуацію: “Після того, як військовозобов’язаний пройшов ВЛК, заходить черговий і забирає всі документи з собою і в людини не залишається на руках навіть слідів, як він проходив ВЛК”.

Адвокат рекомендує громадянам фіксувати проходження ВЛК.

«Під час проходження ВЛК, робіть фото кожного документа, висновки чи довідки.» – радить Баранников.

Він також зауважив, що закон не забороняє відеознімання проходження обстеження. Тому, це потрібно робити, якщо телефон не забрали.

Також експерт звернув увагу на ще одну проблему, – відсутність чіткої системи оцінки стану здоров’я.

«Ні в новій редакції наказу, ні в старій редакції немає чіткого розуміння системи балів, тобто немає накопичення захворювань. Це можна призвести до того, що люди з кількома захворюваннями будуть визнані придатними до служби», – пояснив Бараніков.

Також адвокат обговорив можливість оскарження рішення ВЛК. «Звичайно, в першу чергу слід подати заяву про оскарження ВЛК до голови обласного ТЦК, а потім до суду. Потрібно не боятися і відстоювати свої права, якщо ви впевнені у своїй правоті», – порадив Бараников,

Експерт наголосив на тому, що до реформування ВЛК ніхто і близько не підійшов, а це вкрай необхідно.

Також читайте:

Зеленський назвав три умови припинення війни.

У кого можуть вилучити автомобілі для ЗСУ.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У кого можуть вилучити автомобілі для ЗСУ

Опубліковано

У кого можуть вилучити автомобілі для ЗСУ

18 травня 2024 року набув чинності новий мобілізаційний закон, який передбачає конфіскацію спеціальної техніки та інших транспортних засобів на потреби Збройних сил України.

Про це під час телемарафону розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

У воєнний стан передбачається вилучення автомобілів для потреб ЗСУ у підприємств та інших організації, але через неясність цього процесу, це трактувалося по-різному, що призвело до різного роду зловживань.

Так, в Запоріжжі у березні 2022 року працівник ТЦК та СП незаконно вилучив зі стоянки для української армії чотири вантажівки та один мікроавтобус на загальну суму близько 11 млн грн. Водночас у нього не було відповідних документів від місцевих органів влади, які б регламентували мобілізацію транспортних засобів.

Проти працівника ТЦК було відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень в умовах воєнного стану). Максимальне покарання за цією статтею – 12 років позбавлення волі.

Новий Закон «Про мобілізацію та військовий облік», який набрав чинність 18 травня 2024 року, регулює військово-транспортну необхідність. У разі потреби, для ЗСУ можуть бути вилучені автомобілі в органів центральної та місцевої виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій, установ, а також у громадян (тобто у фізичних осіб).

Слід зауважити, що ЗСУ може вилучати автомобіль у громадянина лише за умови наявності у нього кількох автомобілів. Якщо він володіє одним транспортним засобом, то його не можна конфіскувати на користь війська. Для ЗСУ можуть вилучати лише транспортні засоби, які мають гарну прохідність. Наприклад, пікапи та позашляховики, а не седани чи хетчбеки.

При вилученні транспортного засобу для потреби ЗСУ складається відповідний акт, у якому зазначаються всі необхідні відомості. У цьому документі має бути вказана орієнтовна вартість транспортного засобу, адже на підставі цього власник зможе отримати грошову компенсацію у разі знищення автомобіля.

Також читайте:

Президент Володимир Зеленський назвав три умови припинення війни

Як каратимуть військовозобов’язаних, які не забрали з пошти повістки

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Зеленський назвав три умови припинення війни

Опубліковано

Зеленський назвав три умови припинення війни

Після 2,5 років війни президент Володимир Зеленський почав говорити про мирні переговори між Росією та Україною.

Про основні вимоги для припинення війни він озвучив в інтерв’ю американському виданню “The Philadelphia Inquirer”.

За словами президента, у нього є три умови, щоб почати мирний діалог з Росією, а саме:

  • Збереження України;
  • Вступ України до НАТО та ЄС;
  • Певні сатисфакції за рахунок Росії.

Слід зауважити, що умова про яку Зеленський говорив весь цей час, а саме, виведення російських військ на кордони 1991 року цього разу не прозвучали.

Що це може означати?

Скоріше всього, що в команді Зеленського очевидно серйозно задумалися про заморозку конфлікту по лінії фронту. І ознаки, що українців готують до такого сценарію уже з’являються.

Наприклад, політолог Володимир Фесенко, якого вважають близьким до офісу президента, заявив про те, що території можна повернути і пізніше, а зараз головне привести країну до ЄС та НАТО.

Що означають сатисфакції, про які говорив Зеленській, він так і не уточнив. Скоріше всього він мав на увазі компенсації. Наприклад, передачі Україні заморожені російські активи, але питання в тому, чи піде на ці умови захід поки не відомо.

Вступ в ЄС та НАТО

Якщо до вступу України в ЄС розбіжностей не так багато, то щодо НАТО питання складніше. З альянсу часто звучать категоричні відмови, а деякі країни проти вступу України навіть після закінчення війни.
В США та Німеччині заявляли, навіть якщо Україна отримає запрошення, то на схвалення її вступу всіма країнами НАТО “можуть піти роки”.

Щоб змінити думку альянсу, Україні потрібні значні перемоги на фронті. Але на жаль поки немає ознак, що вони найближчим часом відбудуться.

Таким чином, реальним варіантом угоди може стати компроміс. Наприклад, заморозка війни по лінії фронту, Україна вступає до ЄС і отримує певні гарантії безпеки від провідних держав, в тому числі і від Китаю.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.