Блогер YouTube-каналу TechDroider порівняв автономність п’яти популярних смартфонів у повсякденних сценаріях використання. В експерименті брали участь iPhone 14 Pro Max, Xiaomi 13 Pro, Google Pixel 7 Pro, OnePlus 11 та нещодавно представлений Nothing Phone (2). Останній, незважаючи на найскромніший обсяг АКБ серед суперників на Android, несподівано показав найкращий результат у цій категорії.
Перший тест – 2,5 години гри в PUBG з однаковими налаштуваннями графіки на кожному телефоні. У цій дисципліні найкращим виявився iPhone 14 Pro Max (залишок заряду 80%), найгіршим — Xiaomi 13 Pro з показником заряду 47%. Весь рейтинг має такий вигляд:
iPhone 14 Pro Max – 80%
Nothing Phone (2) – 71%
OnePlus 11 – 66%
Google 7 Pro – 65%
Xiaomi 13 Pro – 47%
Потім для імітації серфінгу в інтернеті автор на півтори години запустив бенчмарк на базі браузера Chrome на Android-смартфонах та Safari на iPhone. Через війну розподіл місць не змінилося, а заряд АКБ змінився так:
iPhone 14 Pro Max – 70%
Nothing Phone (2) – 55%
OnePlus 11 – 50%
Google 7 Pro – 37%
Xiaomi 13 Pro – 21%
Наступний тест став останнім для Xiaomi 13 Pro з підсумковим результатом о 5 годині 38 хвилин. Він полягав у тригодинному перегляді відео на YouTube (1080p). Чотири смартфони, що залишилися, продемонстрували наступні результати щодо залишку заряду:
iPhone 14 Pro Max – 51%
Nothing Phone (2) – 40%
OnePlus 11 – 31%
Google 7 Pro – 14%
Потім на смартфонах півтори години переглядали відео у Instagram*. У ході цього тесту з дистанції зійшов Google 7 Pro, який протримався 8 годин 47 хвилин. Результати трійки лідерів (iPhone 14 Pro Max, Nothing Phone (2) та OnePlus 11) склали 43%, 26% та 17% відповідно.
При запуску запису відео через стандартну програму камери першим вибув OnePlus 11 з результатом 9 годин 50 хвилин, другим – Nothing Phone (2) (10 годин 25 хвилин), останнім – iPhone 14 Pro Max (11 годин 10 хвилин).
В результаті найбільш автономним Android-смартфоном з представлених виявився Nothing Phone (2), незважаючи на те, що він отримав АКБ ємністю 4700 мАг – менше тільки у флагмана Apple, що продемонстрував дива оптимізації.
В додатку “Дії” ФОПам нагадали, що пора подавати декларацію.
Як зазначили в прес-службі “Дії”, з 1 липня почався період подання декларацій для ФОПів 3 групи. Подати звіт можна через застосунок “Дія”, адже це швидко та зручно.
Потрібно вказати дані за другий квартал. “Дія” автоматично підтягує частину інформації та підраховує загальну суму податків. Подання займає лише кілька кліків.
Зараз декларацію подають ФОПи 3 групи зі ставкою єдиного податку 5%, які не є платниками ПДВ і не мають працівників.
У “Дії” сплачують такі податки:
єдиний податок — 5% від доходу;
військовий збір — 1% від доходу;
ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати на місяць.
“Військовий збір розраховується на основі доходів за другий квартал. Його суму можна скоригувати вручну. Наприклад, якщо ви звільнені від цього збору — просто вкажіть “0”“, – зазначили в прес – службі
Українці, які проживають на територіях де ведуться бої, зможуть безкоштовно користуватися мобільним зв’язком.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, уряд зобов’язав мобільних операторів не відключати SIM-картки користувачів через несплату та надавати новим абонентам у зоні бойових дій безоплатний пакет послуг при першому підключенні до мережі.
“Таке рішення дозволить підтримати зв’язок із громадянами, які через війну не мають змоги регулярно поповнювати рахунок або придбати новий тариф. Особливо це важливо для літніх людей, людей з інвалідністю та тих, хто вимушено залишився в небезпечних регіонах“, – зазначив Федоров
Деснянський районний суд Києва вперше визнав наявність фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками – громадянами України. Це рішення відкриває можливість для їх возз’єднання за кордоном як членів однієї сім’ї.
Справа стосувалася двох чоловіків, які проживають разом ще з 2013 року. У 2017 році вони провели цивільну церемонію одруження, а в 2021-му офіційно зареєстрували шлюб у США. Один із партнерів нині перебуває за кордоном на дипломатичній службі, інший залишився в Україні. Через українське законодавство, яке визнає шлюб лише як союз чоловіка та жінки, Міністерство закордонних справ відмовило у визнанні їх стосунків для спільного відрядження.
Чоловіки звернулися до суду, щоб довести факт спільного проживання як однієї сім’ї. Під час засідань були заслухані свідки, розглянуті спільні фото, документи, квитки та свідоцтво про шлюб зі США. Усі ці докази підтвердили, що пара веде спільне господарство, має спільне майно та витрати — тобто ознаки повноцінного сімейного життя.
Суд, попри обмеження Сімейного кодексу, послався на Конституцію України та позицію Конституційного Суду, згідно з якими членами сім’ї можуть бути не лише родичі, але й особи, які постійно проживають разом і мають спільний побут. Також було враховано практику Європейського суду з прав людини, яка визнає подібні стосунки у контексті права на повагу до сімейного життя.
У рішенні від 10 червня 2025 року суд дійшов висновку, що вимоги заявника обґрунтовані й підтверджені належними доказами. Таким чином, суд офіційно встановив факт спільного проживання та наявність фактичних шлюбних відносин.
Втім, рішення ще може бути оскаржене до Київського апеляційного суду. Міністерство закордонних справ України участі у процесі не брало.