Поліцейські вигадали нову тактику для виявлення тих, хто ухиляється від мобілізації. В Україні запроваджують нововведення — до чатів ОСББ додають облікові записи поліцейських, які тепер у реальному часі зможуть відстежувати підозрілих осіб та реагувати на порушення закону, зокрема мобілізаційного. Про це повідомляє ТСН.
Речниця поліції Київської області Яна Єрмоленко підтвердила, що такий механізм вже працює у Білоцерківському районі.
«Ініціатива надходила від самих голів ОСББ, які звернулися до поліцейських офіцерів громад із проханням долучитися до чатів. Це, за їхніми словами, сприятиме підтримці громадського порядку в будинках», — розповіла вона.
За словами представників поліції Київщини, це нововведення дозволяє миттєво реагувати на порушення завдяки інформації від мешканців. Наприклад, якщо камери спостереження зафіксували підозрілих осіб біля під’їзду, або водій пошкодив чуже авто і втік, то поліцейський у чаті одразу отримає повідомлення й може викликати оперативну групу.
Але є й інша сторона медалі — офіцери громад також моніторять порушення мобілізаційного законодавства. Якщо у чаті з’явиться інформація про особу, яка ухиляється від служби, чи навіть про переміщення представників ТЦК, поліцейські можуть передати ці дані відповідним підрозділам.
Контроль чи переслідування
Не дивно, що новина про «всевидяче око» поліції у чатах ОСББ спричинила бурхливу реакцію серед громадян. Одні схвалюють таку ініціативу, мовляв, законослухняним людям боятися нічого. Інші ж розгледіли у цьому механізмі ризики для пересічних мешканців.
Адвокат Роман Сімутін попереджає: якщо у чаті хтось напише про мобілізаційні заходи чи повідомить про роботу ТЦК, це може трактуватися як перешкоджання законній діяльності ЗСУ та навіть зрив мобілізації. «Поліція має всі підстави зафіксувати подібні випадки і притягнути до відповідальності учасників», — наголошує адвокат.
Таким чином, на перший погляд корисна ініціатива може перетворитися на черговий засіб контролю над громадянами. Чи дійсно це сприятиме безпеці, чи ж перетвориться на механізм стеження і доносів — питання залишається відкритим.
Також читайте:
Жінки завадили мобілізації: у Києві сталася сутичка з працівниками ТЦК – відео
90 днів у бою – кілька місяців відпочинку: Міноборони розробило механізм ротації для військових.