Connect with us

MOBILZONE

Xiaomi Pad 6 проти Pad 5: порівняння характеристик старого та нового планшета

Опубліковано

Xiaomi Pad 6 проти Pad 5: порівняння характеристик старого та нового планшета

У 2021 році китайська компанія Xiaomi повернулася на планшетний ринок зі своїм новим планшетом під назвою Xiaomi Pad 5. А через два роки, навесні 2023-го, вона випустила його спадкоємця в особі Xiaomi Pad 6. Обидва планшети пропонують високий рівень продуктивності, але є і кілька відмінностей. У чому різниця між цими моделями та яка з них коштує своїх грошей? Розберемося зараз, порівнявши їхні технічні характеристики.

Дизайн
Обидва планшети Xiaomi відрізняються елегантним і водночас сучасним дизайном та оздобленням преміум-класу. І Xiaomi Pad 5, і Pad 6 одягнені в корпус з алюмінієвого сплаву, при цьому новий планшет вийшов трохи компактнішим, ніж попередник.

Xiaomi Pad 6 проти Pad 5: порівняння характеристик старого та нового планшета

 

Дисплей
І старий Xiaomi Pad 5 і новий Pad 6 обладнані дисплейною панеллю формату IPS LCD розміром 11 дюймів по діагоналі. Відрізняються вони роздільною здатністю. У Xiaomi Pad 5 екран має роздільну здатність 2560 на 1600 пікселів, а новий планшет підтримує роздільну здатність 2880 на 1800 пікселів. В обох випадках на вас чекає яскрава картинка з широкими кутами огляду.

Також варто згадати про наявність обох планшетів стереодинаміків, які забезпечують відмінну якість звуку.

Апаратне та програмне забезпечення
Усередині Xiaomi Pad 6 встановлений чіпсет Qualcomm Snapdragon 870, а старий Xiaomi Pad 5 базується на його попередній версії під назвою Qualcomm Snapdragon 860. Об’єм ОЗУ у нової моделі планшета досягає 8 Гбайт проти 6 Гбайт у попереднього. Для зберігання даних обох випадках передбачено вбудований накопичувач обсягом 256 Гбайт.

Відрізняються планшети як моделлю процесора, а й версією програмного забезпечення. Якщо випущений два роки тому Xiaomi Pad 5 поставляється з Android 11 на борту, його спадкоємець працює на Android 13 прямо «з коробки». І в одному, і в іншому випадку компанію Android складає фірмовий інтерфейс користувача MIUI.

Камери
Щодо камер, то тут відмінностей ви майже не знайдете. І Xiaomi Pad 5, і Pad 6 обладнані парою камер — основною з роздільною здатністю 13 мегапікселів та підтримкою зйомки 4K-відео та фронтальної з 8-мегапіксельним датчиком. Xiaomi Pad 6 має перевагу лише у ширшій апертурі.

Батарея
За автономну роботу Xiaomi Pad 6 відповідає акумуляторна батарея ємністю 8840 мАг, тоді як у Xiaomi Pad 5 елемент живлення має трохи меншу ємність – 8720 мАг. Потужність швидкої зарядки в обох випадках ідентична – 33 Вт.

Заряджаються планшети через порт USB Type-C.

Вартість
І старі, і нові планшети Xiaomi мають дуже конкурентоспроможні ціни. За власний кошт це просто висококласні пристрої. Їхня вартість залежить від регіону та обраної конфігурації пам’яті і, звичайно, нова модель обійдеться трохи дорожче. Так, Xiaomi Pad 5 коштує від 250 євро, а Xiaomi Pad 6 можна приблизно за ціною від 305 євро. Правда, враховуючи характеристики, новий планшет можна назвати вигіднішим придбанням, оскільки він має сучасніший чіпсет, свіже ПЗ і великий акумулятор.

Переваги Xiaomi Pad 6:

  • потужний процесор;
  • до 8 Гбайт ОЗП;
  • велика ємність акумулятора;
  • свіжіше ПЗ.

Недоліки Xiaomi Pad 6:

  • ціна.

Переваги Xiaomi Pad 5:

  • ціна.

Недоліки Xiaomi Pad 5:

  • Недоліки Xiaomi Pad 5:
  • старий процесор;
  • менше ОЗП;
  • стара версія ПЗ;
  • менше ємність батареї.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

Опубліковано

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

ПриватБанк запустив нову зручну послугу в мобільному додатку Приват24 — тепер клієнти можуть придбати eSIM від мобільних операторів Kyivstar та lifecell безпосередньо у застосунку.

Цифрову SIM-карту можна активувати всього за кілька хвилин. Для цього потрібно:

  • зайти в сервіс eSIM у Приват24;
  • обрати оператора та тариф;
  • оплатити покупку карткою;
  • отримати QR-код для активації на смартфоні.

eSIM — це віртуальна SIM-карта, яка не потребує фізичного носія. Вона вбудовується в пристрій і активується програмно. Такий формат дозволяє використовувати до п’яти eSIM на одному телефоні, поєднувати цифрові та фізичні картки, а також підвищує рівень безпеки: у разі втрати пристрою SIM-карту неможливо витягти або підмінити.

За даними банку, послуга стала доступною понад 13,5 млн користувачів Приват24.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Опубліковано

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Право на відстрочку від мобілізації мають лише ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі. Відстрочка діє протягом усього періоду навчання – до моменту отримання диплома. Якщо військовозобов’язаний має підтвердження, що є студентом, аспірантом або докторантом денної чи дуальної форми, йому надається відстрочка.

Мобілізувати можуть під час так званих «перехідних» періодів між етапами навчання, наприклад, між закінченням коледжу та вступом до університету, після завершення бакалаврату до вступу в магістратуру, або перед вступом до аспірантури чи докторантури.

Зазвичай диплом бакалавра студенти отримують наприкінці червня – на початку липня, а наказ про зарахування до магістратури набуває чинності у вересні. Тобто в період із липня до вересня студент формально не має підстав для відстрочки.

Також вручити повістку студенту  можуть у разі відрахування. Якщо студент ще не відрахований і немає відповідного наказу, він зберігає право на відстрочку. Після офіційного відрахування людина втрачає статус студента й може бути мобілізованою.

Також слід зазначити, що законом не заборонено вручати повістки студентам ВНЗ та коледжів. У деяких випадках, якщо студент покаже студентський квиток, працівники військкомату можуть утриматися від вручення повістки, але це не гарантія.

Що робити, якщо повістку вже вручили студенту

Якщо студенту або аспіранту вручили повістку до ТЦК, її не можна ігнорувати. Необхідно обов’язково з’явитися за викликом та надати чинні документи, які підтверджують навчання на денній формі. При цьому слід посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У Monobank відповіли, чому не надають нові кредити військовим

Опубліковано

U Monobank vidpovily, chomu ne nadayutʹ novi kredyty viysʹkovym

Українські військовослужбовці звертаються до банків із проханням скасувати нарахування відсотків відповідно до закону, однак після цього стикаються з обнуленням кредитних лімітів. У Monobank роз’яснили, чому ухвалюють таке рішення.

Про це повідомив співзасновник банку Олег Гороховський.

Він пояснив, що Monobank дотримується чинного законодавства, яке передбачає скасування нарахування відсотків та штрафів для військових. Проте, за його словами, банк не має можливості надавати нові кредити без відсотків, оскільки не володіє ресурсами, які дозволили б це зробити.

«Ми не можемо точно знати, хто з клієнтів є військовим. Якщо людина звертається з відповідною заявою – ми одразу виконуємо вимоги закону. Але водночас попереджаємо, що не зможемо надати нові кредитні ліміти без відсотків, бо не маємо безкоштовних депозитів», – зазначив Гороховський.

Він додав, що подібна позиція характерна й для інших великих банків. Усі вони виконують норму закону: не нараховують відсотків за чинними позиками військовим, однак утримуються від надання нових кредитів.

«Мені щиро шкода. Якби мав можливість, я б повністю списав кредити військовим. Але ми маємо відповідальність перед вкладниками і повинні повернути їм депозити», – підкреслив співзасновник Monobank.

Гороховський також зауважив, що головна проблема у недосконалості законодавчої норми, яка не передбачає компенсацій банкам за втрати. На його думку, це і є причина, чому фінансові установи не готові працювати у збиток та не видають нових безвідсоткових позик.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.