Connect with us

MOBILZONE

В Україні почали надавати нову грошову допомогу: скільки та хто отримає

Опубліковано

В Україні почали надавати нову грошову допомогу: скільки та хто отримає

З 18 квітня в Україні відновився прийом заяв на допомогу, де українці зможуть отримати матеріальну допомогу у сумі від 6600 до 26400 гривень від ООН. Виплати отримають українці, що постраждали внаслідок війни у рамках програми Багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН. Прийом заявок був тимчасово призупинений з 1 по 17 квітня, але зараз процес відновився.

Якщо вашу заяву буде ухвалено, то виплати у 6600 гривень будуть надходити протягом 3 місяців рівними частинами. До прикладу, якщо допомогу ухвалять сімейній парі, то разом за 3 місяці вони отримають 13200 грн, а якщо в сім’ї є дитина, то вже 19800 гривень. Сім’я з чотирьох чоловік зможе отримати 26 400 гривень.

Допомогу зможуть отримати внутрішньо переміщені особи від 24 лютого 2022 року та громадяни, які повернулись додому після вимушеного переміщення, та постраждалі внаслідок війни області:

  • Дніпропетровська;
  • Полтавська;
  • Одеська;
  • Запорізька;
  • Кіровоградська;
  • Черкаська;
  • Харківська;
  • Чернігівська;
  • Сумська.

Також на допомогу зможуть розраховувати сім’ї, де є лише один із батьків, які виховують одного або більше дітей, які молодші 18 років, або ж опікуються літніми людьми від 55 років. Кошти зможуть отримати сім’ї, де опікуном є одинокий/кілька одиноких людей похилого віку (55 років і старше) або літня людина з однією дитиною або декількома дітьми віком до 18 років). 6600 гривень зможуть отримати і прийомні сім’ї, які займаються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені). Крім того, дохід будинком господарства має становити менше ніж 5400 грн на одного члена сім’ї.

На жаль, допомогу не зможуть отримати ті громадяни, які вже отримували виплати від  ООН чи іншої гуманітарної організації.

Facebook Comments

MOBILZONE

Гроші на картці – готуйтеся до податків: кому доведеться звітувати та скільки платити

Опубліковано

Гроші на картці - готуйтеся до податків: кому доведеться звітувати та скільки платити

В Україні банківські перекази з картки на картку можуть стати підставою для нарахування податків. Згідно з Податковим кодексом, такі перекази іноді трактуються як додатковий дохід. Що саме підлягає оподаткуванню, та як уникнути зайвих проблем із податковою.

Що вважається доходом?

Згідно з чинним законодавством, будь-який грошовий переказ, який збільшує майновий стан отримувача, може бути класифікований як дохід. У такому разі застосовуються стандартні податкові ставки:

  • ПДФО (податок на доходи фізосіб) — 18%;
  • Військовий збір — 1,5% (у 2024 році) або 5% (поточна ставка).

 Загальний податковий тягар — до 23%.

Коли податок НЕ сплачується

Є винятки, передбачені Податковим кодексом:

Подарунки від родичів 1-2 ступеня споріднення — не оподатковуються. До цієї категорії належать:

  • Подружжя;
  • Батьки та діти (включно з усиновленими);
  • Бабусі, дідусі, онуки;
  • Рідні й зведені брати та сестри;
  • Батьки/діти подружжя.

Важливо: у призначенні платежу обов’язково вказати «подарунок» і за можливості мати письмове підтвердження (наприклад, договір дарування).

Повернення боргу також не вважається доходом.

Перекази від сторонніх осіб — можуть бути оподатковані

Якщо ви отримали грошовий подарунок від людини, яка не є вашим родичем, — податки доведеться сплатити, якщо сума перевищує 25% від мінімальної зарплати.

У 2025 році це 2000 грн (25% від 8000 грн).

Наприклад, переказ у 2500 грн уже може вимагати пояснень і податкової декларації.

Хто і коли має подавати декларацію?

Якщо переказ класифікується як дохід, і ви отримали його не від податкового агента (наприклад, не від роботодавця), ви зобов’язані подати декларацію про доходи до 1 травня наступного року.

💬 Василь Андрусяк, партнер MORIS, підкреслює:

«Навіть якщо сума невелика, доцільно вказувати в призначенні платежу, що це подарунок. А у випадку регулярних або великих переказів — мати документальні підтвердження».

Висновок

Податкові ризики зростають для тих, хто регулярно отримує кошти на карту від сторонніх осіб. Щоб уникнути проблем:

  • Вказуйте призначення платежу;
  • Уникайте анонімних чи незрозумілих переказів;
  • У разі сумнівів — консультуйтесь з податковим юристом.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ТЦК впроваджують нові способи виявлення ухилянтів: великі міста під прицілом

Опубліковано

ТЦК впроваджують нові способи виявлення ухилянтів: великі міста під прицілом

В Україні значно посилили мобілізаційне законодавство, а також збільшили штрафи за його порушення. Але всерівно в Міністерстві оборони говорять про нестачу людей в армії і про велику кількість чоловіків, які уникають своїх державних обов’язків. Тому зараз ставка іде на працівників ТЦК, які повинні шукати ухилянтів і залучати їх до Збройних сил України.

І як повідомляє видання “Знай ЮА”, у Київській області стартував пілотний проєкт, де працівників ТЦК залучають до чатів ОСББ, а також їм буде надаватися доступ до відеокамер (якщо такі є в багатоповерхівках). Таким чином, вони зможуть побачити, де живуть військовозобов’язані чоловіки, перевірити чи виконують вони свої громадянські обов’язки і не порушують правила військового обліку.

Також, через чати поліцейські та працівники ТЦК будуть відстежувати певні ситуації, зокрема:

  • появу підозрілих осіб у житлових під’їздах;
  • випадки пошкодження майна;
  • Якщо хтось повідомляє, що їхньому будинку проходить сповіщення працівниками ТЦК.

Таким чином, повідомлення в чатах ОСББ щодо діяльності ТЦК можуть трактуватися як спроба завадити законним діям Збройних сил України, що може мати адміністративні або кримінальні наслідки.

Якщо проєкт покаже ефективність, ОСББ-чати можуть перетворитися з інструменту комунікації між мешканцями та органами влади на засіб виявлення ухилянтів. Попри можливе підвищення рівня безпеки завдяки участі поліцейських у чатах, така ініціатива також свідчить про жорсткіший підхід до боротьби з ухиленням від мобілізації.

Також читайте:

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Із 1 вересня в школах будуть готувати до нових реалії: учнів навчатимуть військової підготовки

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Опубліковано

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Станом на травень 2025 року виконавча служба відкрила понад 28 тисяч проваджень щодо чоловіків, які ухиляються від військового обліку. Розмір штрафів варіюється від 37,5 до 58 тисяч гривень, що є суттєвою сумою. Наступним кроком для виконавчої служби стане подання до суду з метою конфіскації майна цих чоловіків, аби реалізувати його на аукціоні для погашення боргу.

Таким чином, чоловіки, які тривалий час ухилятимуться від військового обліку та не сплачуватимуть адміністративний штраф, можуть втратити як рухоме, так і нерухоме майно.

Про це розповів військовий адвокат Руслан Ткаченко, який спеціалізується на мобілізаційному законодавстві.

За словами адвоката, на даний час накласти штраф за ухилення від мобілізації можна кількома способами, і найпоширеніший із них – надсилання повістки рекомендованим листом.

Згідно з постановою №560, повістки доставляються рекомендованим листом за адресою, вказаною в реєстрі “Оберіг”. Якщо одержувача немає на місці, працівник пошти має проінформувати військовозобов’язаного телефоном (якщо номер є в базі), а також залишити повідомлення в поштовій скриньці. У повідомленні вказується, що надійшов рекомендований лист з позначкою «Повістка ТЦК» і зазначається відділення Укрпошти, де його можна забрати“, — пояснив Ткаченко.

Також він додав, якщо протягом трьох днів повістка не буде отримана у вказаному відділенні Укрпошти, працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за зазначеною адресою», після чого лист повертається до ТЦК.

Після повернення повістки до ТЦК, чоловік має близько семи днів, щоб з’явитися, інакше на нього буде накладено штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Якщо цей штраф не буде сплачено протягом 15 днів, його передадуть до виконавчої служби, яка може заблокувати банківські рахунки і списати борг звідти. Якщо рахунки порожні, виконавча служба має право звернутися до суду з метою стягнення штрафу за рахунок рухомого або нерухомого майна.

Наприклад, якщо у чоловіка є автомобіль, а борг становить 58 тисяч гривень, авто можуть конфіскувати через суд і продати, щоб погасити борг. Залишок від продажу буде повернуто боржнику. Варто зазначити, що конфіскації підлягає будь-яке майно – навіть стара лопата, яку на аукціонах можуть продати за 10 гривень.

Також адвокат нагадав, якщо штраф потрапляє до виконавчої служби, він автоматично подвоюється. Наприклад, якщо було накладено мінімальний штраф у 17 тисяч гривень і його не сплачено вчасно ( протягом 15 днів), сума зростає до 34 тисяч гривень. Додатково нараховується виконавчий збір і судові витрати, це ще близько 3 тисяч гривень. У підсумку загальна сума штрафу може становити 37 тисяч гривень. А якщо штраф наклали у 25 тисяч, то потрапивши до виконавчої служби він буде становити майже 58 тисяч гривень.

Адвокат також розповів, що можлива навіть конфіскація житла (квартири або житлового будинку), якщо сума боргу перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2025 році – це 160 тисяч гривень).

Нагадаємо, компанія “Опендатабот”, яка перевірила всі відкриті реєстри знайшла цікавий кейс, а саме, Одеське ТЦК та СП на одного чоловіка у 2024 році виписали чотири штрафи за ухилення від мобілізації, і всі вони передані до виконавчої служби. Загальна сума боргу може перевищувати 200 тисяч гривень. Хоча слід зазначити, що це поодинокий випадок, коли ТЦК виписувало штраф чоловіку майже кожні 3 місяці.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Гроші на картці - готуйтеся до податків: кому доведеться звітувати та скільки платити
MOBILZONE35 хв. тому

Гроші на картці – готуйтеся до податків: кому доведеться звітувати та скільки платити

ТЦК впроваджують нові способи виявлення ухилянтів: великі міста під прицілом
MOBILZONE2 години тому

ТЦК впроваджують нові способи виявлення ухилянтів: великі міста під прицілом

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто
MOBILZONE3 години тому

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії
MOBILZONE5 години тому

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

Lifecell презентував найкращі пропозиції травня: що можуть підключити українці
MOBILZONE7 години тому

Lifecell презентував найкращі пропозиції травня: що можуть підключити українці

У соцмережах, зокрема Instagram та Telegram, українцям готують нові мовні вимоги
MOBILZONE8 години тому

У соцмережах, зокрема Instagram та Telegram, українцям готують нові мовні вимоги

Офіційно «ухилянти» залишаться без житла та грошей, якщо не сплатять штраф: деталі
MOBILZONE20 години тому

Офіційно «ухилянти» залишаться без житла та грошей, якщо не сплатять штраф: деталі

Офіційно з 12 травня має початися припинення вогню щонайменше на 30 днів: заявив Володимир Зеленський
MOBILZONE23 години тому

Офіційно з 12 травня має початися припинення вогню щонайменше на 30 днів: заявив Володимир Зеленський

Як зробити Viber безпечним місцем для ділового спілкування
MOBILZONE24 години тому

Як зробити Viber безпечним місцем для спілкування

Допомога від УВКБ ООН: хто може отримати виплати у 10,8 тис. грн
MOBILZONE1 день тому

Допомога від УВКБ ООН: хто може отримати виплати у 10,8 тис. грн

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.