Connect with us

MOBILZONE

Samsung Galaxy S23 проти iPhone 14: який із флагманів вибрати

Опубліковано

Galaxy S23 против iPhone 14

Samsung Galaxy S23 та iPhone 14, мабуть, одні з найголовніших флагманів на ринку на сьогоднішній день. І найчастіше покупці флагманських моделей обирають саме між цими двома апаратами. Зрозуміти, хто з них кращий, непросто, особливо тим, хто не знайомий з їх детальними апаратними характеристиками. Тому ми вирішили порівняти специфікації Samsung Galaxy S23 та iPhone 14, щоб ви могли ухвалити обґрунтоване рішення при покупці нового смартфона.

Дизайн
Корпус Samsung Galaxy S23 виконаний у мінімалістичному стилі. Він складається з алюмінієвого каркаса і скляної задньої панелі, прямо на якій (без окремого модуля, що виступає) встановлені основні камери. Смартфон Samsung має захист від пилу та вологи за стандартом IP68.

Samsung Galaxy S23 проти iPhone 14: який із флагманів вибрати?
З іншого боку, iPhone 14 має більш класичний і водночас культовий дизайн. Його корпус, як і Samsung Galaxy S23, складається з двох частин — рамки з алюмінію і скляної задньої панелі. Він зберіг класичний виріз у верхній частині дисплея, який присутній у всіх смартфонах Apple починаючи з iPhone X. Також iPhone 14 отримав захист від вологи та пилу за стандартом IP68 і здатний занурюватися на глибину до 5 метрів, тоді як його конкурент витримує занурення на глибину не понад 1,5 метри.

Samsung Galaxy S23 проти iPhone 14: який із флагманів вибрати

Загалом обидва смартфони мають схожий форм-фактор. Але iPhone 14 при цьому трохи менше та легше, ніж Samsung Galaxy S23.

Дисплей
Samsung Galaxy S23 оснащений 6,1-дюймовим дисплеєм типу Dynamic AMOLED 2X з роздільною здатністю Full HD+ (2340 на 1080 пікселів), частотою оновлення зображення 120 Гц, сертифікацією HDR10+ та вбудованим сканером відбитків пальців. iPhone 14 має 6,1-дюймову OLED-панель Super Retina XDR з роздільною здатністю 2532 на 1170 пікселів, частотою дискретизації 120 Гц і сертифікацією HDR10+. А замість вбудованого сканера відбитків пальців він має виріз під фронтальну камеру та систему розпізнавання облич Face ID.

Samsung Galaxy S23 проти iPhone 14: який із флагманів вибрати

Тут потрібно звернути вашу увагу на те, що iPhone 14 має частоту оновлення екрану 60 Гц, тоді як його конкурент підтримує частоту оновлення до 120 Гц і в цьому полягає їх величезна різниця. Тим не менш, флагман від Apple може запропонувати краще якість зображення на екрані, оскільки його панель Super Retina XDR OLED насправді краще ніж екран нового флагмана Samsung.

Апаратне та програмне забезпечення
Samsung Galaxy S23 базується на мобільному чіпсеті Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, який є найпотужнішим процесором для Android-пристроїв на сьогоднішній день. Він складається з восьмиядерного центрального процесора із тактовою частотою до 3,36 ГГц. Компанію чіпу складають 8 Гбайт оперативної та до 512 Гбайт вбудованої пам’яті. Працює смартфон під керуванням мобільної операційної системи Android 13, поверх якої встановлена фірмова прошивка One UI 5.1.

З іншого боку, iPhone 14 побудований на фірмовому чіпсеті Apple A15 Bionic, який теж є дуже потужним рішенням, особливо враховуючи той факт, що смартфон працює на iOS, яка краще оптимізована, ніж Android. Чіп складається з восьми обчислювальних ядер з тактовою частотою 3,23 ГГц і доповнено 6 Гбайт ОЗУ та до 512 Гбайт вбудованої пам’яті. Постачає iPhone 14 з iOS 16 “з коробки”.

Камери
У Samsung Galaxy S23 основна камера складається з трьох датчиків: 50-мегапіксельного основного із системою оптичної стабілізації зображення, 10-мегапіксельного з телеоб’єктивом для 3-кратного оптичного збільшення та 12-мегапіксельного з ультраширококутним об’єктивом. На передній панелі встановлена 12-мегапіксельна селфі-камера, що підтримує запис відео у форматі 4K.

Samsung Galaxy S23 проти iPhone 14: який із флагманів вибрати

Samsung Galaxy S23 проти iPhone 14: який із флагманів вибрати

iPhone 14 оснащений 12-мегапіксельною основною камерою, яка доповнена 12-мегапіксельним надширококутним модулем. Попереду знаходиться 12-мегапіксельна фронтальна камера, яка теж вміє знімати відео в 4K.

Виходить, що на папері характеристики камер у Samsung Galaxy S23 помітно краще, ніж у iPhone 14.

Акумулятор
Samsung Galaxy S23 живиться від акумуляторної батареї ємністю 3900 мАч з підтримкою 25-ватної швидкої проводової зарядки і 15-ватної бездротової за стандартом Qi. А у iPhone 14 акумулятор має ємність 3279 мАг. Потужність швидкого заряджання через Lightning у нього становить 25 Вт, а бездротовий – 15 Вт. Однак завдяки кращій оптимізації операційної системи iPhone забезпечує більш тривалий час автономної роботи.

Ціни
Samsung Galaxy S23 – це пристрій преміум-класу з роздрібною ціною від 799 доларів. Що ж до iPhone 14, тобто вартість стартує з позначки 770 доларів.

Переваги iPhone 14:
більш компактні розміри;
Face ID;
eSIM;
MagSafe.

Недоліки iPhone 14:
нижче роздільна здатність камер.

Переваги Samsung Galaxy S23:
камери високої роздільної здатності;
дисплей із частотою оновлення 120 Гц;
великий акумулятор.

Недоліки Samsung Galaxy S23:
великі розміри.
Samsung Galaxy S23 proty iPhone 14: yakyy iz flahmaniv vybraty?

Facebook Comments

MOBILZONE

У Резерв+ граничний термін відстрочок тепер зазначається по-новому

Опубліковано

У Резерв+ граничний термін відстрочок тепер зазначається по-новому

У новій версії застосунку «Резерв+» для військовозобов’язаних змінено спосіб відображення терміну дії відстрочок — тепер замість конкретної дати вказується формулювання «до завершення мобілізації».

На відповідне оновлення звернули увагу користувачі у соцмережах. У коментарях до посту заступниці Міністра оборони Катерини Черногоренко у Facebook один із дописувачів зазначив: «Раніше вказувалося: до 07.08.2025 (підстава п. 1 ч. 3 ст. 23), а тепер — просто “до завершення мобілізації”. Це баг?».

У відповідь чиновниця пояснила, що це не помилка, а запланована зміна.

«Хочу вас заспокоїти — це не баг. Перед продовженням мобілізації ми автоматично перевірятимемо підставу для відстрочки. Якщо вона залишатиметься чинною, жодних змін у вашому документі не буде. Ця відстрочка діятиме постійно, доки не зникнуть підстави для неї або ж не завершиться воєнний стан», — пояснила Черногоренко.

Варто зазначити, що така зміна може стосуватися лише тих осіб, які отримували відстрочки безпосередньо через застосунок «Резерв+».

Нагадаємо, раніше в оновленні версії 1.6.1 було також впроваджено новий сертифікат безпеки, а також додано розширену інформацію про можливі порушення військового обліку, включаючи причини таких порушень.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Прожитковий мінімум і «мінімалка» зростуть: уряд розкрив плани на три роки вперед

Опубліковано

Хоча економічні експерти зазначають, що мінімальна зарплата, щоб покрити найбазовіші потреби повинна бути не менше 15 тисяч гривень, уряд не готовий на таке підвищення.

Хоча економічні експерти зазначають, що мінімальна зарплата, щоб покрити найбазовіші потреби повинна бути не менше 15 тисяч гривень, уряд не готовий на таке підвищення. Але розуміючи, що інфляція дуже висока і купівельна спроможність українців зменшується, планується аж у 2026 році підвищити мінімальну зарплату та прожитковий мінімум.

Про те на скільки планують підвищити мінімальну зарплату та прожитковий мінімум читайте в нашому матеріалі.

Отже, згідно з проєктом Бюджетної декларації, який готує уряд, з 1 січня 2026 року мінімальна зарплата може зрости до 8688 гривень (зараз вона становить 8000 грн), а прожитковий мінімум – до 3171 гривні.

Голова парламентського Комітету з питань податкової політики Данило Гетманцев повідомив, що питання підвищення соціальних стандартів регулярно порушується громадянами. Попри складну бюджетну ситуацію, він наголосив, що зростання таких стандартів має бути одним із пріоритетів, адже воно сприяє економічному розвитку, стимулює попит і підтримує національне виробництво.

Очікується, що Кабінет Міністрів найближчим часом внесе до парламенту проєкт Бюджетної декларації на 2026-2028 роки. Відповідно до документа, передбачено наступне поетапне зростання:

Мінімальна заробітна плата:

  • з 1 січня 2026 року — 8688 грн;
  • з 1 січня 2027 року — 9374 грн;
  • з 1 січня 2028 року — 10059 грн.

Прожитковий мінімум (загальний показник):

  • з 1 січня 2026 року — 3171 грн;
  • з 1 січня 2027 року — 3358 грн;
  • з 1 січня 2028 року — 3536 грн.

Гетманцев пояснив, що підвищення соціальних стандартів розраховане з урахуванням прогнозованої інфляції на відповідні роки, що на його думку є справедливим підходом.

Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев зазначав, що прогнозована інфляція у 2025 році становить 9-10%. Саме цей показник враховується під час індексації мінімальної заробітної плати.

Гетманцев також вважає, що забезпечити фінансування таких змін можна завдяки заходам із детінізації економіки, тому зараз активно іде боротьба з тими, хто активно продає товари, але не платить податки і не оформляє ФОП.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Тепер сотні тисяч українців контролюються податковою, якщо приховуєте підозрілу діяльність отримаєте штраф: деталі

Опубліковано

Тепер сотні тисяч українців контролюються податковою: якщо приховуєте підозрілу діяльність отримаєте штраф
В Україні значно посилено фінансовий моніторинг — податкова служба розпочала активний контроль за громадянами, які здійснюють велику кількість фінансових операцій, особливо у сфері онлайн-торгівлі.

Як повідомляє Telegraf, тепер податкова може визнати фізичну особу підприємцем, якщо зафіксує понад 50 фінансових операцій. Йдеться не лише про банківські перекази, а й про обробку фіскальних чеків — як через класичні касові апарати, так і через програмні РРО.

Крім того, держава почала збір даних із популярних платформ, таких як OLX, OnlyFans, Uklon, а також з інших майданчиків, де здійснюється обіг коштів без реєстрації підприємницької діяльності.

За порушення передбачено штрафи — до 34 000 грн, а у випадках виявлення прихованої онлайн-торгівлі — можливе складання адміністративних протоколів.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
У Резерв+ граничний термін відстрочок тепер зазначається по-новому
MOBILZONE5 години тому

У Резерв+ граничний термін відстрочок тепер зазначається по-новому

Хоча економічні експерти зазначають, що мінімальна зарплата, щоб покрити найбазовіші потреби повинна бути не менше 15 тисяч гривень, уряд не готовий на таке підвищення.
MOBILZONE7 години тому

Прожитковий мінімум і «мінімалка» зростуть: уряд розкрив плани на три роки вперед

Тепер сотні тисяч українців контролюються податковою: якщо приховуєте підозрілу діяльність отримаєте штраф
MOBILZONE8 години тому

Тепер сотні тисяч українців контролюються податковою, якщо приховуєте підозрілу діяльність отримаєте штраф: деталі

Відомий мобільний оператор відключає послугу: що перестане працювати зовсім скоро
MOBILZONE8 години тому

Відомий мобільний оператор відключає послугу: що перестане працювати зовсім скоро

У Дії запустять нову функцію, яка допомагатиме українцям
MOBILZONE11 години тому

У Дії запустять нову функцію, яка допомагатиме українцям

У «Резерв+» вже видно причину порушення військового обліку: як переглянути
MOBILZONE13 години тому

У «Резерв+» вже видно причину порушення військового обліку: як переглянути

Перекази на картку: податківці почали розсилати українцям тисячі листів з вимогою пояснити доходи
MOBILZONE14 години тому

Перекази на картку: податківці почали розсилати українцям тисячі листів з вимогою пояснити доходи

В Україні найближчим часом ще більше посилять мобілізаційні заходи
MOBILZONE16 години тому

В Україні найближчим часом ще більше посилять мобілізаційні заходи

Monobank почав видавати КЕПи
MOBILZONE1 день тому

Monobank почав видавати КЕПи

ТЦК змінюють правила: кого знову змусять пройти медкомісію перед відстрочкою
MOBILZONE1 день тому

ТЦК змінюють правила: кого знову змусять пройти медкомісію перед відстрочкою

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.