Connect with us

MOBILZONE

В Україні збільшать допомогу з безробіття через Дію: як зміниться розмір виплат

Опубліковано

Масштабне оновлення "Дія": нова послуга дозволить чоловікам виїжджати за кордон

Внаслідок війни багато українців втратили можливість працювати, задля пошуку більш безпечних куточків. Тому, уряд вирішив збільшити допомогу з безробіття. На сьогоднішній день, в країні зареєстровано більше 5 млн переселенців, які отримують допомогу з безробіття.

У Верховній раді було підготовлено законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, який має покращити матеріальне становище переселенців. Прийняття цього законопроєкту буде свідчити про те, що розмір допомоги буде збільшено.

Тепер розмір виплат становитиме 100% від розрахованої суми, яка визначається з урахуванням страхового стажу. У другій половині терміну, на який призначено допомогу, виплати зменшаться до 50%. Крім того, для переселенців, які раніше проживали на тимчасово окупованих територіях, а також для тих, хто не може підтвердити свій страховий стаж, розмір допомоги з безробіття збільшать на 50%.

Крім того, анонсується, що термін виплат буде збільшено з 120 днів до 360 днів. Сума допомоги з безробіття визначається у відсотках до середньої заробітної плати залежно від страхового стажу:

  • до 3 років – 50%;
  • від 3 до 6 років – 55%;
  • від 6 до 12 років – 60%;
  • від 12 до 18 років – 65%;
  • від 18 до 24 років – 70%;
  • від 24 до 30 років – 75%;
  • понад 30 років – 80%.

Facebook Comments

MOBILZONE

Банки знову “закрутять гайки” українцям: ліміти на перекази уріжуть вже з 1 червня

Опубліковано

Банки знову “закрутять гайки” українцям: ліміти на перекази уріжуть вже з 1 червня

Вже з 1 червня 2025 року українські банки почнуть діяти за новими правилами — ліміти на грошові перекази будуть зменшені. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на меморандум банків, підписаний у грудні 2024 року.

Що зміниться?

Для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику ліміт на перекази зменшиться зі 150 тис. грн до 100 тис. грн на місяць. Зміни торкнуться як карткових переказів, так і операцій через рахунки IBAN.

За словами представників банківського сектору, нові обмеження впроваджуються згідно з раніше погодженим графіком, і масового відтоку клієнтів не зафіксовано.

Для кого діятимуть обмеження?

  • Клієнти з високим ризиком: ліміт залишиться на рівні 50 тис. грн/міс.
  • Клієнти без підтверджених доходів: максимум три рахунки в одній валюті
  • Винятки: клієнти з документальним підтвердженням доходів (зарплатні, соціальні, підприємницькі) — без обмежень

Які документи приймаються?

Щоб перевищити встановлений ліміт, потрібно надати один або кілька таких документів:

  • Довідки ОК5 та ОК7
  • Податкова декларація
  • Зарплатна відомість
  • Виплати від державних органів
  • Підтвердження доходів членів сім’ї
  • Довідка про волонтерську діяльність

Нагадаємо, попередні ліміти на перекази були введені НБУ ще 1 жовтня 2024 року і діяли до квітня 2025-го, після чого були замінені домовленістю найбільших банків країни.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

Опубліковано

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

ПриватБанк запустив нову зручну послугу в мобільному додатку Приват24 — тепер клієнти можуть придбати eSIM від мобільних операторів Kyivstar та lifecell безпосередньо у застосунку.

Цифрову SIM-карту можна активувати всього за кілька хвилин. Для цього потрібно:

  • зайти в сервіс eSIM у Приват24;
  • обрати оператора та тариф;
  • оплатити покупку карткою;
  • отримати QR-код для активації на смартфоні.

eSIM — це віртуальна SIM-карта, яка не потребує фізичного носія. Вона вбудовується в пристрій і активується програмно. Такий формат дозволяє використовувати до п’яти eSIM на одному телефоні, поєднувати цифрові та фізичні картки, а також підвищує рівень безпеки: у разі втрати пристрою SIM-карту неможливо витягти або підмінити.

За даними банку, послуга стала доступною понад 13,5 млн користувачів Приват24.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Опубліковано

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Право на відстрочку від мобілізації мають лише ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі. Відстрочка діє протягом усього періоду навчання – до моменту отримання диплома. Якщо військовозобов’язаний має підтвердження, що є студентом, аспірантом або докторантом денної чи дуальної форми, йому надається відстрочка.

Мобілізувати можуть під час так званих «перехідних» періодів між етапами навчання, наприклад, між закінченням коледжу та вступом до університету, після завершення бакалаврату до вступу в магістратуру, або перед вступом до аспірантури чи докторантури.

Зазвичай диплом бакалавра студенти отримують наприкінці червня – на початку липня, а наказ про зарахування до магістратури набуває чинності у вересні. Тобто в період із липня до вересня студент формально не має підстав для відстрочки.

Також вручити повістку студенту  можуть у разі відрахування. Якщо студент ще не відрахований і немає відповідного наказу, він зберігає право на відстрочку. Після офіційного відрахування людина втрачає статус студента й може бути мобілізованою.

Також слід зазначити, що законом не заборонено вручати повістки студентам ВНЗ та коледжів. У деяких випадках, якщо студент покаже студентський квиток, працівники військкомату можуть утриматися від вручення повістки, але це не гарантія.

Що робити, якщо повістку вже вручили студенту

Якщо студенту або аспіранту вручили повістку до ТЦК, її не можна ігнорувати. Необхідно обов’язково з’явитися за викликом та надати чинні документи, які підтверджують навчання на денній формі. При цьому слід посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.