Одні кажуть, що оновлення уповільнюють смартфон, а інші намагаються першими отримати нову версію прошивки. Не знаю до якої категорії відносите себе ви, але ми (як користувачі Xiaomi) позначили собі певний план того, які оновлення варто встановлювати, а з якими краще почекати.
Коротко висловлюємся по кожному з варіантів оновлення і будемо раді, якщо ви поділіться своїми спостереженнями в коментарях. Сподіваюся, наш досвід буде корисний.
Оновлення MIUI
Для простоти розуміння поділю їх на кілька різновидів:
- Велике оновлення версії MIUI
Досвід показує, що ці оновлення є найбезпечнішими. За весь час я не зустрічав жодної помилки, адже код MIUI спочатку створений з урахуванням величезного модельного ряду смартфонів Xiaomi.
- Оновлення MIUI та версії Android
Повна протилежність попереднього виду оновлень. В історії компанії є кілька десятків прикладів, коли при виході MIUI (з новою версією Android) смартфони переставали працювати через пошкодження компонентів (згоряли плати, виходила з ладу внутрішня пам’ять).
Після виходу таких прошивок, я протягом кількох днів перевіряю на форумі тему, присвячену моєму смартфону, щоб прочитати відгуки, і лише потім оновлюю смартфон.
Також зверніть увагу на те, що зазвичай відкат оновлення Xiaomi (при виявленні помилок) займає не більше тижня.
Тому якщо прошивка не відкликана за цей проміжок часу, ймовірність того, що вона досить стабільна, помітно підвищується.
- Мінорне оновлення (патч безпеки наприклад)
Як не дивно, але встановлення патчів безпеки я відкладаю якнайдовше.
Поступаю так через те, що деякі з компонентів таких оновлень безпосередньо взаємодіють із програмами Google, які в свою чергу можуть оновитися лише через деякий час.
Ця рекомендація не стосується оновлень через Google Play, оскільки вона має допоміжний характер і не торкається важливих системних компонентів.
Як додаток зауважу, що найбільш стабільними, я вважаю прошивки MIUI: ID (Індонезійська), EEA (Європейська) та IN (Індійська).
Оновлення програм
Крім того, що я рекомендую кожному власнику Android смартфонів відключити автоматичне оновлення програм (це можна налаштувати в Play Store), також я вважаю, що з оновленням наступних програм краще не поспішати:
- Android System WebView – з тієї ж причини, через яку я не рекомендував відразу встановлювати оновлення патчів безпеки.
- Android System Intelligence – оновлюється вкрай рідко, відповідає за компоненти безпеки та персоналізацію інтерфейсу. Бета-версії постійно викликають збої у роботі смартфона.
Якщо залишилися якісь питання щодо оновлень, з радістю відповім на них у коментарях, а також буду радий, якщо ви поділітесь своїм досвідом та думкою з приводу того, які оновлення ви встановлюєте відразу, а які ні.