Connect with us

MOBILZONE

Xiaomi 13 проти Xiaomi 12: чи варто переплачувати за новий флагман

Опубліковано

Xiaomi 13 проти Xiaomi 12: чи варто переплачувати за новий флагман

У грудні 2022 року Xiaomi представила Xiaomi 13, який стане одним із головних флагманів на ринку наступного року. Модель прийшла на зміну випущеному рік тому Xiaomi 12, який і зараз, згодом, не варто скидати з рахунків. Наскільки змінився Xiaomi 13 у порівнянні з попередником і чи варті всі ці оновлення тих грошей, які просять за новий флагман, чи краще зупинити свій вибір на минулорічному Xiaomi 12? Щоб відповісти на це питання, ми вирішили порівняти один з одним обидва смартфони Xiaomi.

Дизайн та дисплей

З погляду дизайну, новий Xiaomi 13 помітно відрізняється від попередника. Цього року Xiaomi вирішила зробити ставку на плоский дисплей із ультратонкими рамками по краях та унікальне оформлення задньої кришки зі шкіряною текстурою.

Xiaomi 13 проти Xiaomi 12: чи варто переплачувати за новий флагман

Фізичні розміри нового флагмана майже не змінилися, хіба що він помітно додав у ширину. А ось розмір екрану виріс із 6,28 до 6,36 дюймів по діагоналі.

Xiaomi 13 проти Xiaomi 12: чи варто переплачувати за новий флагман

Щодо дисплеїв, то в обох випадках це топова AMOLED-панель з динамічною частотою оновлення зображення до 120 Гц, підтримкою HDR10+ та Dolby Vision, а також вбудованим оптичним сканером відбитків пальців. Максимальна яскравість екрану Xiaomi 12 становить 1100 ніт, а Xiaomi 13 цей показник досягає 1200 ніт (до 1900 ніт у разі трансляції HDR-контенту).

Чіпсет та продуктивність

Торішній флагман Xiaomi базується на чіпсеті Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, потужності якого вистачить за очі більшості користувачів і сьогодні. Єдиний недолік Xiaomi 12 – укорочений термін програмної підтримки порівняно з Xiaomi 13.

Xiaomi 13 проти Xiaomi 12: чи варто переплачувати за новий флагман

Що ж стосується Xiaomi 13, то він побудований на новітньому Snapdragon 8 Gen 2, найпотужнішому процесорі Qualcomm на сьогоднішній день. Також він оснащений швидким вбудованим накопичувачем типу UFS 4.0 та працює під керуванням новітньої операційної системи Android 13, поверх якої встановлена фірмова прошивка MIUI 14.

Камери

Одне з найпомітніших оновлень Xiaomi 13 поряд з новим процесором – це ще більш круті камери, створені спільно з відомим виробником фототехніки та оптики Leica. На тильній панелі нового флагмана встановлений помітно виступаючий модуль квадратної форми із закругленими кутами, всередині якого ховаються 50-мегапіксельна основна камера з фазовим автофокусом і оптичною стабілізацією зображення в поєднанні з 12-мегапіксельним надширококутним модулем і 10-мегапіксельною модулем і 10-мегапіксельною.

Втім, і торішньому Xiaomi 12 не варто соромитися своїх камер. Він обладнаний потрійною основною камерою з головним датчиком на 50 мегапікселів, надширококутним модулем на 13 мегапікселів та 5-мегапіксельною камерою з телемакрооб’єктивом. Як і нова модель, попередній флагман підтримує зйомку 8K-відео з HDR та швидкістю 24 кадри в секунду, і має 32-мегапіксельну селфі-камеру на лицьовій панелі.

Акумулятор і швидкість заряджання

І Xiaomi 12, і його спадкоємець Xiaomi 13 обладнані акумулятором ємністю всього 4500 мАг. Так, за сучасними мірками це не так багато, але не варто забувати про невеликі габарити цих смартфонів. І навіть якщо вони не зможуть витримати насичений день без заряджання, цей недолік з лишком компенсується підтримкою швидкої зарядки. Обидва флагмани підтримують швидку зарядку потужністю 67 Вт, швидку бездротову зарядку потужністю 50 Вт і зворотну зарядку потужністю 10 Вт. Причому відповідний швидкий зарядний пристрій зазвичай входить у комплект поставки Xiaomi.

Ціна питання

Головна перевага Xiaomi 12 сьогодні – це його ціна, адже він встиг подешевшати в роздріб приблизно до 500 євро, що робить його відмінним вибором з погляду співвідношення ціни та якості. Крім того, він доступний практично на всіх ринках, де представлено китайську марку. Що ж стосується Xiaomi 13, то поки що офіційно він продається тільки в Китаї, а на світовому ринку має з’явитися на початку 2023 року. Ціни для світового ринку поки що не оголошені, але ми очікуємо, що вони стартують з позначки 800 євро.

Остаточний вердикт

З точки зору терміну використання та тривалості програмної підтримки Xiaomi 13, звичайно, виграє, як і з точки зору якості фото- та відеозйомки. Це, мабуть, один із найкращих результатів партнерства Xiaomi, Qualcomm та Leica. Однак якщо ви хочете заощадити кілька сотень євро і не заперечуєте проти більш старого процесора, або ж шукаєте максимально компактний смартфон, то для вас найкращим вибором стане представлений у грудні 2021 Xiaomi 12.

Facebook Comments

MOBILZONE

ТЦК йдуть “на рейд” по підприємствах: лише 8 категорій мають захист

Опубліковано

ТЦК йдуть "на рейд" по підприємствах: лише 8 категорій мають захист

Бронювання – це особлива форма відстрочки від призову на військову службу для працівників важливих для держави підприємств. На сьогодні, щоб отримати бронювання, потрібно виконувати важливі функції для функціонування в державі і працювати на відповідному підприємстві.

Саме бронювання регулюється постановою Кабінету міністрів № 36. Згідно з нею, право на бронювання 100% мають наступні працівники:

  • лікарі;
  • прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
  • виробники зброї, безпілотників та військової продукції;
  • працівники підприємств енергетики, атомної, вугільної, нафтогазової промисловості;
  • підприємства оборонної промисловості, що мають контракти для Збройних Сил України;
  • будівельники фортифікаційних споруд;
  • рятувальники, сапери та пожежники Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • поліцейські.

Інші компанії можуть бронювати до 50% своїх працівників, якщо вони були визнанні критичними для країни. Бронювання дійсне не більше шести місяців, після чого його необхідно поновлювати.

Важливо: працівник не може самостійно зробити бронювання – це робить лише керівник.

Як зробити бронювання у 2025 році

Після отримання статусу критично важливого об’єкта, керівник підприємства подає список військовослужбовців до Генерального штабу Збройних Сил України. Там його розглядають протягом трьох робочих днів, а рішення передають до ТЦК.

Після затвердження кожен працівник отримує офіційний документ із підтвердженням відстрочки.

Є інший спосіб для оформлення бронювання. Це можна зробити через Дію. Керівник надає перелік працівників, а необхідну інформацію про них система автоматично отримує через сервіс Оберіг.

Для отримання бронювання працівник повинен:

  • бути військовослужбовцем (старше 25 років або молодше, якщо він має досвід роботи у військовому відомстві чи службі);
  • мати актуальні дані у військово-обліковому документі;
  • бути на військовому обліку;
  • мати оновлені дані в системах “Резерв+” або в ТЦК та СП.

Також читайте:

Мобілізація у травні: що чекає військовозобов’язаних старше 50 років

Кабмін скасує відстрочку від мобілізації для здобувачів освіти, які почали навчання після 25 років.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Водіїв в Україні штрафують за використання “Дії”: що потрібно знати

Опубліковано

Водіїв в Україні штрафують за використання "Дії": що потрібно знати

Україна впевнено крокує до цифрового майбутнього, однак нові технології все ще викликають непорозуміння на практиці. Зокрема, водії, які використовують електронні документи в додатку “Дія”, ризикують отримати штраф.

Хоча ще у 2019 році Постанова Кабміну №956 прирівняла електронні права та техпаспорт до паперових і пластикових аналогів, деякі патрульні поліцейські продовжують вимагати фізичні документи. У разі їх “відсутності” складаються постанови про штраф у розмірі 425 гривень (ч.1 ст.126 КУпАП).

Що робити водіям:

  • Спокійно пояснити інспектору про законність електронних документів, пославшись на Постанову КМУ №956.
  • Зафіксувати розмову або знайти свідків.
  • У разі складання протоколу — обов’язково оскаржити його в суді.

Суди, як правило, стають на бік водіїв, визнаючи штрафи неправомірними.

Чому виникають проблеми?
Основні причини — необізнаність правоохоронців або їхнє небажання визнавати цифрові документи. Водночас держава офіційно підтримує цифровізацію, а додаток “Дія” є повноцінним інструментом для водіїв.

Поради для водіїв:

  • Перевіряйте актуальність документів у “Дії”.
  • Завантажте їх для офлайн-доступу.
  • Фіксуйте порушення і не бійтеся відстоювати свої права.

Електронні документи у “Дії” мають таку ж юридичну силу, як і фізичні. Неправомірні штрафи мають бути скасовані.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Скільки можна переказувати грошей собі на картку: максимальна сума

Опубліковано

Скільки можна переказувати грошей собі на картку: максимальна сума

У 2025 році в Україні офіційно дозволено переказувати кошти між власними банківськими картками без обмежень.

Чи можна переказувати гроші самому собі?

Перекази між рахунками в межах одного банку зазвичай не мають обмежень. Клієнти можуть вільно перераховувати кошти, наприклад, із зарплатної картки на ощадну.

Втім, при операціях між картками різних банків раніше діяли певні ліміти. Вони були запроваджені відповідно до Меморандуму про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг, який підписала більшість українських банків.

Які були обмеження?

З 1 лютого 2025 року для клієнтів без підтверджених доходів діяли наступні ліміти на перекази:

  • для клієнтів із високим рівнем ризику — до 50 000 гривень на місяць;
  • для клієнтів із середнім та низьким рівнем ризику — до 150 000 гривень на місяць.

Однак із 1 квітня 2025 року всі обмеження було скасовано. Тепер українці можуть переказувати між своїми картками суми, що перевищують 150 000 гривень на місяць.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
ТЦК йдуть "на рейд" по підприємствах: лише 8 категорій мають захист
MOBILZONE1 годину тому

ТЦК йдуть “на рейд” по підприємствах: лише 8 категорій мають захист

Водіїв в Україні штрафують за використання "Дії": що потрібно знати
MOBILZONE12 години тому

Водіїв в Україні штрафують за використання “Дії”: що потрібно знати

Скільки можна переказувати грошей собі на картку: максимальна сума
MOBILZONE15 години тому

Скільки можна переказувати грошей собі на картку: максимальна сума

Вчитися не врятує: студентів 25+ почнуть масово мобілізувати
MOBILZONE16 години тому

Навчання не врятує: студентів 25+ почнуть масово мобілізувати

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження
MOBILZONE18 години тому

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Українці з низькими пенсіями отримуватимуть додаткові виплати
MOBILZONE19 години тому

Українці з низькими пенсіями отримуватимуть додаткові виплати

Українцям із невисокими пенсіями передбачені додаткові виплати.
MOBILZONE20 години тому

Українцям із невисокими пенсіями передбачені додаткові виплати.

Мобілізація у травні: що чекає військовозобов'язаних старше 50 років
MOBILZONE21 годину тому

Мобілізація у травні: що чекає військовозобов’язаних старше 50 років

Стосується багатьох абонентів Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори зробили важливу заяву
MOBILZONE22 години тому

Стосується багатьох абонентів Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори зробили важливу заяву

Ухилянти, готуйтеся: ТЦК вводять нові жорсткі обмеження
MOBILZONE2 дні тому

Ухилянти, готуйтеся: ТЦК вводять нові жорсткі обмеження

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.