Connect with us

MOBILZONE

Українкам збільшили розмір грошової допомоги: скільки будуть платити

Опубліковано

Українкам збільшили розмір грошової допомоги: скільки будуть платити

Під час війни уряд країни призначає допомогу не лише ВПО та пенсіонерам, а і іншим вразливим категоріям громадян. Мова йде про вагітних жінок: громадянкам підвищили декретні виплати. Тепер сума допомоги з вагітності та пологів в Україні становить майже 50 000 гривень. Навіть під час воєнного стану Фонд соціального страхування допомагає українкам.

Допомога з вагітності та пологів фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі в повному обсязі одним платежем на основі листка непрацездатності, який створюється на 30-му тижні вагітності. Розмір допомоги розраховується шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці по вагітності та пологах. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).

У випадку передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

Фонд компенсує українкам 100% втраченого доходу, незалежно від стажу. Жінки, які за рік до вагітності мали стаж менше 6 місяців, то розмір допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше розміру допомоги, розрахованої з дворазового розміру мінімальної заробітної плати. Непрацючі жінки без статусу ФОП та не які не сплачують ЄСВ, отримують допомогу у розмірі не менше 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 липня ця сума становить 650 грн на місяць.

Facebook Comments Box

MOBILZONE

Чому ТЦК відвідують концерти та виставки: роз’яснення від ЗСУ

Опубліковано

Чому ТЦК відвідують концерти та виставки: роз’яснення від ЗСУ

Працівники ТЦК все частіше почали відвідувати різноманітні виставки та концерти де можна знайти військовозобов’язаних чоловіків, аби максимально ефективно поповнювати Збройні сили України.

Про це розповів Ігор Швайка, заступник начальника 4-го центру рекрутингу Сил тероборони ЗСУ.

Якщо рік тому достатньо було розіслати повістки поштою, щоб люди приходили до ТЦК, то сьогодні такі методи уже не працюють, нам потрібно фізично бути присутніми на різних заходах, проводити агітацію, організовувати вікторини, заняття з тактичної медицини тощо – пояснив він.

За словами Швайки, у ТЦК та СП нині служать багато ветеранів бойових дій, які мають досвід служби в різних підрозділах та на передовій. Саме їхній особистий приклад, наголошує він, здатен переконати інших приєднатися до війська.

Мобілізація це не вибір, а обов’язок. І кожен із нас шукає способи, як краще доносити людям це розуміння – додав Швайка.

Відповідаючи на запитання щодо потенційних ризиків мобільної роботи ТЦК та СП, він підкреслив, що така практика не нова.

Загрози існують завжди. Але і раніше ТЦК не обмежувалися лише роботою в кабінетах. Центри рекрутингу виходять на публічні заходи, фестивалі, виставки, працюють в університетах і на підприємствах. Це теж мобільний формат, адже рекрутер чи представник ТЦК має вийти до людей, щоб залучити більше охочих  – наголосив він.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Відсьогодні Монобанк приймає оплати через iPhone

Опубліковано

Відтепер підприємці можуть приймати безконтактні платежі прямо зі свого iPhone без необхідності використовувати окремий термінал.

Відтепер підприємці можуть приймати безконтактні платежі прямо зі свого iPhone без необхідності використовувати окремий термінал. Monobank оновив застосунок «Термінал by mono» і тепер він доступний не лише для Android, а й для пристроїв з iOS.

Про запуск даного оновлення повідомив у своєму Telegram – каналі співзасновник банку Олег Гороховський. Він зазначив, що розширення на iOS стало природним продовженням після виходу Android-версії.

«Сьогодні ми це нарешті виправили і тепер українці зі смартфоном iPhone можуть приймати платежі», – написав він.

У жартівливій формі Гороховський додав, що тестував додаток на телефоні дружини, яка тепер щодня «знімає з нього гроші за сніданок».

Таким чином, «Термінал by mono» дозволяє приймати оплату банківськими картками, смартфонами та годинниками завдяки технології Tap to Pay. Для цього достатньо мати iPhone XS або новішу модель.

Окремий POS-термінал більше не потрібен, достатньо встановити застосунок, вказати суму та дати клієнту прикласти картку чи гаджет для оплати, – зазначив Гороховський

Як зазначено на сайті Monobank, сервіс підтримує фіскалізацію платежів відповідно до чинного законодавства, забезпечує захист даних і не зберігає інформацію ні на пристрої, ні на серверах Apple чи банку. Крім того, додаток підтримує інтеграцію з РРО, що особливо актуально для ФОПів і малого бізнесу.

До цього додаток був доступний лише користувачам Android, але з запуском iOS-версії охоплення аудиторії значно збільшиться. Тепер приймати платежі зі смартфона можуть не лише кав’ярні, таксі та салони, а й будь-який підприємець з iPhone.

Нагадуємо, що Сервіс «Термінал у смартфоні» був запущений у 2022 році як зручна альтернатива класичним POS-терміналам. Комісія за транзакції починається від 1,3%, а підключення займає лише кілька хвилин.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці

Опубліковано

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці

У зв’язку з цілеспрямованими ударами ворога по будівлях, де розміщуються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), в Україні почали діяти мобільні ТЦК.

Про це повідомив народний депутат Олександр Федієнко в ефірі телеканалу “Київ24”.

За його словами, під терміном “мобільні” слід розуміти не автобуси чи буси, а можливість оперативно змінювати місце розташування підрозділів, які безпосередньо взаємодіють із військовозобов’язаними.. Тобто, сьогодні ТЦК може працювати в одній точці, а вже завтра у зовсім іншій.

Федієнко підкреслив, що такий формат роботи вже реалізується. Кожен керівник ТЦК самостійно обирає місце дислокації своїх підрозділів з урахуванням поточної ситуації та можливих загроз.

Причиною переходу до мобільного формату стали постійні обстріли будівель ТЦК, оскільки ворог неодноразово завдавав точкових ударів по цих об’єктах, наприклад:

  • 30 червня – удар по Кривому Рогу: дрон влучив поблизу будівлі ТЦК. Поранення отримали троє цивільних, один з яких у важкому стані.
  • 3 липня – Полтава: внаслідок удару та пожежі загинули двоє осіб (студент і колишній військовий), ще близько 11 отримали поранення, зокрема 2 військовослужбовці та 2 працівники ТЦК.
  • 6 липня – Кременчук: удар прийшовся по будівлі ТЦК та житловому будинку поруч. Жертв серед персоналу ТЦК не зафіксовано.

У зв’язку з цим громадянам, які перебувають поблизу центрів комплектування, радять бути особливо обережними, адже ці об’єкти залишаються потенційною ціллю для атак ворога.

Метою таких ударів є спроба зірвати мобілізаційні процеси в Україні.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.