Connect with us

MOBILZONE

Київстар, Vodafone та lifecell будуть розривати телефони ще декілька днів

Опубліковано

Київстар, Vodafone та lifecell будуть розривати телефони ще декілька днів

Багатьох українців переймає те, які сповіщення останнім часом ті отримують. Річ у тім, що ДСНС проводить нову систему оповіщення про загрозу. З 7 вересня тестові сповіщення почали отримувати жителі наступних областей: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва. Інформування українців проводиться за допомогою мобільних операторів Київстар, Vodafone та lifecell. Гучний сигнал разом із вібрацією триватиме 15-20 секунд або до моменту вимкнення сповіщення людиною. 

Система оперативного інформування працює завдяки технології Cell Broadcast. Вона є кращою, ніж SMS адже сповіщення надсилається швидше, а звуковий сигнал діє навіть тоді, коли звук на телефоні користувача вимкнений. Крім того, сповіщення надходять абонентам, які перебувають у радіусі діючих базових станцій мобільного зв’язку. Це означає, що сповіщення можуть надходити в радіусі конкретного населеного пункту або області. Навіть якщо абонент вимкнув звук на смартфоні, то завдяки звуковому сигналу українці зможуть реагувати відповідно до інструкції щодо загроз. Але майте на увазі, що смартфони, які старіші 2019 року, ймовірно, не будуть підтримувати технологію Сell Broadcast. Смартфон  повинен мати Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5. Завчасно перевірте, чи ваша SIM-карта активна та чи на вашому смартфоні не ввімкнений режим польоту. В залежності від виробника, налаштування отримання екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi).  

Цими сповіщеннями можна керувати. В залежності від виробника пристрою, налаштування можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповістки» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android. Але ДСНС не рекомендує вмикати ці сповіщення, адже вони попереджають вас про загрозу для вашого життя. Якщо на вашому смартфоні не підтримується дана технологія, ми рекомендуємо вам стежити та прислухатись до сигналів  «Увага всім», які подаються за допомогою електросирен і сигнально-гучномовних пристроїв та отримувати інформацію про надзвичайні ситуації через телебачення та радіомовлення, інформаційні ресурси в мережі Інтернет тощо. 

Пам’ятайте, що 7 вересня повідомлення надсилається лише в тестовому режимі. Це означає, що вони жодним чином не пов’язані з виникненням надзвичайної ситуації. Тобто вам не потрібно виконувати інструкції, які будуть вказані в сповіщенні. Технологія дієва, але сподіваємось та віримо, що такі повідомлення українці будуть лише отримувати в тестовому режимі.

Facebook Comments

MOBILZONE

Усі студенти складатимуть військову присягу у 2025 році: у разі відмови санкції

Опубліковано

Усі студенти складатимуть військову присягу у 2025 році: у разі відмови санкції

Базова загальновійськова підготовка для студентів розпочнеться вже у цьому році, хто відмовиться будуть мати неприємності.

З вересня 2025 року у вищих навчальних закладах України, стартує базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для студентів. Про це розповів заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

У Міністерстві оборони повідомили, що тривалість БЗВП становитиме 300 академічних годин, з яких:

  • 90 годин теорії, які студенти вивчатимуть у своїх навчальних закладах;
  • 210 годин практичних занять, що проходитимуть у військових частинах та навчальних центрах.

Теоретичний курс є обов’язковим для всіх студентів — як для чоловіків, так і для жінок. Практичні заняття проходитимуть лише чоловіки, придатні до військової служби за станом здоров’я. Жінки можуть брати участь у практиці виключно за власним бажанням, але лише після проходження медичного огляду, — пояснив Сергій Мельник.

Чого навчатимуть на БЗВП

Програма базової загальновійськової підготовки охоплюватиме:

  • тактичну, розвідувальну та психологічну підготовку;
  • основи військової дисципліни;
  • домедичну допомогу;
  • поводження зі зброєю.

Після завершення курсу студенти складатимуть військову присягу, отримуватимуть сертифікат та військово-облікову спеціальність.

Що буде у разі відмови складати іспит та давати присягу

У разі відмови скласти іспити, отримання незадовільної оцінки або відмови складати військову присягу, студенти не зможуть продовжувати навчання у ВНЗ. Якщо чоловіку більше 25 і його відчисляють з ВНЗ, то він буде змушений уже пройти базову військову підготовку.

Сергій Мельник пояснив, що коли в країні війна, всі повинні бути рано чи пізно встати на військовий облік

Така реальність, ми воюємо, тому підготовка молодого покоління це першочергова необхідність, щоб захистити країну у разі довготривалої війни – підкреслив Мельник

Заступник міністра оборони підкреслив, що без проходження базової загальновійськової підготовки громадяни не матимуть можливості працевлаштуватися в державних органах, органах місцевого самоврядування та органах прокуратури.

Хто звільняється від проходження БЗВП

Звільненими від базової підготовки будуть:

  • громадяни України, визнані непридатними до військової служби за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • ті, хто проходив військову службу в інших країнах до набуття громадянства України;
  • українці, які вже проходили військову службу раніше.

Альтернатива для інших громадян

Особи, які наразі не здобувають освіту у вищих навчальних закладах, можуть пройти базову військову підготовку самостійно. Це буде організовано у центрах національного спротиву при місцевих органах самоврядування відповідно до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Пільговий тариф для пенсіонерів від “Київстар” викликав хвилю критики

Опубліковано

Пільговий тариф для пенсіонерів від "Київстар" викликав хвилю критики

Мобільний оператор “Київстар” запровадив пільговий тариф “LOVE UA Комфорт”, орієнтований на пенсіонерів та людей з інвалідністю. Проте оформити його можна лише у фірмовому магазині оператора за особистої присутності клієнта, що викликало обурення серед користувачів соцмереж.

Що пропонує тариф “LOVE UA Комфорт”?

Пільговий пакет передбачає:

  • 6 ГБ мобільного інтернету;
  • безлімітні дзвінки на номери “Київстар”;
  • 60 хвилин для дзвінків на інші мобільні та міські номери в Україні.

Місячна плата за користування тарифом складає 140 гривень.

Умови підключення

Для активації тарифу необхідно відвідати магазин “Київстар” та укласти контракт, надавши паспорт. У разі, якщо абонент не може приїхати особисто, його представник може оформити підключення за довіреністю. Однак вартість такої довіреності, яка зазвичай сягає близько 1000 гривень, стала ще одним каменем спотикання.

Реакція користувачів

Мешканці віддалених населених пунктів, де відсутні магазини “Київстар”, особливо гостро відчувають складнощі з доступом до тарифу. У соцмережах користувачі назвали такі умови “несправедливими” та “знущанням над літніми людьми”.

Відповідь оператора

“Київстар” відреагував на критику, пообіцявши розглянути можливість спрощення процедури підключення тарифного плану.

“Нам прикро, що ви отримали таке негативне враження. Ми обов’язково передамо вашу пропозицію”, — зазначили представники компанії у відповідь на одну із скарг клієнтів.

Чи вдасться “Київстару” задовольнити потреби своїх клієнтів і зробити пільговий тариф доступнішим — покаже час.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців

Опубліковано

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців

Національна поліція України ініціювала розробку законопроєкту, який передбачає встановлення відповідальності для так званих “дропів” — осіб, які передають свої персональні дані або банківські рахунки третім особам, включаючи шахраїв та наркоторговців. Про це заявив голова Нацполіції Іван Виговський.

Хто такі “дропи”?

Термін “дроп” стосується людей, які за грошову винагороду надають доступ до своїх банківських карток, криптогаманців чи інших платіжних інструментів. На перший погляд, це може здаватися невинною дією, проте такі дії часто стають частиною злочинних схем. Дропи відіграють ключову роль у фінансових махінаціях, приховуванні коштів та фінансуванні незаконної діяльності.

За даними Нацполіції, близько 70% шахрайських схем в Україні залучають дропів. Зловмисники використовують їхні рахунки для переказу коштів, отриманих незаконним шляхом, або оплати нелегальних товарів і послуг.

Які зміни пропонуються?

Законопроєкт передбачає:

  • Створення реєстру дропів. У ньому акумулюватиметься інформація про осіб, які брали участь у подібній діяльності.
  • Оперативне блокування підозрілих транзакцій. Це дозволить правоохоронцям та банкам швидко реагувати на шахрайські операції.
  • Інформаційну кампанію. Громадян будуть інформувати про ризики та відповідальність за надання доступу до своїх фінансових інструментів.

Ефективність боротьби з дропами

У 2023 році, завдяки спільним зусиллям Нацполіції та Національного банку, було попереджено близько 36 тисяч злочинів. Одним із найбільш дієвих заходів стало швидке блокування банківських карток, які використовувалися у шахрайських схемах.

Іван Виговський наголосив, що такі ініціативи є частиною ширшої стратегії посилення фінансової безпеки в Україні.

Чому це важливо?

Розробка цього законопроєкту є відповіддю на виклики сучасності, зокрема стрімке зростання кіберзлочинності. Ухвалення закону допоможе не лише зменшити кількість злочинів, а й підвищити довіру громадян до фінансової системи країни.

Національна поліція вже активно співпрацює з банками, щоб прискорити обмін інформацією та запровадити нові механізми боротьби з шахрайством. Законопроєкт перебуває на стадії розгляду, але його ухвалення стане важливим кроком у зміцненні правопорядку в Україні.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Усі студенти складатимуть військову присягу у 2025 році: у разі відмови санкції
MOBILZONE1 годину тому

Усі студенти складатимуть військову присягу у 2025 році: у разі відмови санкції

Пільговий тариф для пенсіонерів від "Київстар" викликав хвилю критики
MOBILZONE15 години тому

Пільговий тариф для пенсіонерів від “Київстар” викликав хвилю критики

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців
MOBILZONE15 години тому

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24
MOBILZONE19 години тому

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів
MOBILZONE20 години тому

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів

Багато чоловіків 5 лютого отримають штрафи до 25000 гривень від ТЦК: що відомо
MOBILZONE21 годину тому

Багато чоловіків 5 лютого отримають штрафи до 25000 гривень від ТЦК: що відомо

В Україні вже розробили закон про відповідальність за банківські картки
MOBILZONE24 години тому

В Україні вже розробили закон про відповідальність за банківські картки

Українці обурені умовами пільгового тарифу від "Київстар": що відомо
MOBILZONE2 дні тому

Українці обурені умовами пільгового тарифу від “Київстар”: що відомо

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку
MOBILZONE2 дні тому

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку

Перейти на Windows 11 з Windows 10 стане простіше для українців: як це зробити
MOBILZONE2 дні тому

Перейти на Windows 11 з Windows 10 стане простіше для українців: як це зробити

Українці обурені умовами пільгового тарифу від "Київстар": що відомо
MOBILZONE2 дні тому

Українці обурені умовами пільгового тарифу від “Київстар”: що відомо

До 15 січня українців отримають гроші на картку: хто отримає по 3000 гривень на картку
MOBILZONE5 днів тому

До 15 січня українців отримають гроші на картку: хто отримає по 3000 гривень на картку

У січні в “Резерв+” стане доступна функція на яку чекали всі українці
MOBILZONE4 дні тому

У січні в “Резерв+” стане доступна функція на яку чекали всі українці

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка
MOBILZONE2 дні тому

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка

Пільговий тариф для пенсіонерів від "Київстар" викликав хвилю критики
MOBILZONE15 години тому

Пільговий тариф для пенсіонерів від “Київстар” викликав хвилю критики

Бюджетні тарифи від «Київстар», Vodafone та Lifecell: як зекономити на зв’язку
MOBILZONE6 днів тому

Бюджетні тарифи від «Київстар», Vodafone та Lifecell: як зекономити на зв’язку

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів
MOBILZONE20 години тому

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів

На сьогодні зареєструвати авто можна лише при купівлі з салону або з-за кордону: що відомо
MOBILZONE4 дні тому

На сьогодні зареєструвати авто можна лише при купівлі з салону або з-за кордону: що відомо

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку
MOBILZONE2 дні тому

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку

У "Дії" знову доступна корисна послуга для цифрових документів
MOBILZONE2 дні тому

У “Дії” знову доступна корисна послуга для цифрових документів

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.