Українцям пояснили, наскільки часто ухилянтів позбавляють права керувати транспортним засобом.
Як повідомляє видання РБК-Україна, одним із інструментів впливу на порушників мобілізації є тимчасове позбавлення водійських прав. Виконавча служба може застосувати цю санкцію до тих, хто не виконує вимоги ТЦК, але лише після відповідного рішення суду.
Попри рік дії посилених мобілізаційних законів, подібна практика залишається рідкісною. Перший випадок позбавлення водійських прав за ухилення від мобілізації було зафіксовано лише у лютому цього року, хоча штрафів за порушення мобілізаційних вимог виписано чимало.
Адвокат Олена Хоменко, керуючий партнер адвокатського об’єднання “Актум”, підтверджує це статистикою: наразі кількість судових позовів від військових територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на позбавлення прав чоловіків, які ухиляються від військового обліку не перевищує 50 справ по всій країні.
На її думку, основною причиною низької ефективності цього методу щодо порушників є тривалість судового процесу.
“Судові органи під час воєнного стану й без того перевантажені“, — пояснила адвокат.
Вона також зазначила, що ситуацію ускладнюють заборона проводити судові засідання під час повітряних тривог і можливі перебої з електропостачанням.
“Крім того, необхідність сплати судового збору за подання позову є додатковим стримуючим фактором, адже в держбюджеті не передбачені такі витрати для РТЦК і СП. Саме тому ТЦК не використовують цю можливість масово“, — підсумувала Хоменко.
Водночас блокування банківських рахунків за несплату штрафів застосовується значно частіше. Після невчасної сплати справа передається виконавчій службі.
Нагадуємо, що за даними Міністерства юстиції, через порушення мобілізаційних вимог заблоковано рахунки 26 тисяч особам. Також слід зазначити, що ці особи повинні будуть сплатити штраф у 37 тисяч гривень. Адже, якщо банківський рахунок заблоковано, то це означає, що штраф переданий до виконавчої служби і він автоматично подвоюється і становить уже не 17 тисяч, а 34 тисячі гривень, сюди слід добавити виконавчі затрати і того кінцева сума штрафу становить 37 тисяч гривень.
Тому юристи радять не доводити справу до суду, своєчасно сплачувати штрафи та особисто звертатися до ТЦК для врегулювання ситуації.
Також читайте:
“Ловити було нікого”: в Україні судили голову ТЦК за провал мобілізації
Скоро недостачі в солдатах не буде: нові правила бронювання змушують сотні тисяч українців готуватися до служби
ТЦК розширять штат: планують зменшити кількість втеч мобілізованих
5 Comments