Модельний ряд смартфонів компанії realme поповнився двома новими пристроями в рамках лінійки realme 9. На цей раз представлені моделі realme 9 Pro та realme 9 Pro+. Смартфон realme 9 Pro оснащений LCD дисплеєм діагоналлю 6,6 дюйма з роздільною здатністю Full HD+ 2400х1080 пікселів та частотою оновлення 120 Гц. Пристрій містить процесор Qualcomm Snapdragon 695 (6 нм, 2 ядра Kryo 660 Gold з частотою 2,2 ГГц, 6 ядер Kryo 660 Silver з частотою 1,7 ГГц, GPU Adreno 619), 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ -Пам’яті стандарту UFS 2.2.
Камера на задній панелі отримала три модулі. Головний модуль заснований на 64-мегапіксельному сенсорі та доповнений ширококутним об’єктивом (f/1.8, 26 мм). Також пристрій містить 8-мегапіксельний надширококутний модуль з кутом огляду 119 градусів (f/2.3, 16 мм) та 2-мегапіксельний макро модуль. Фронтальна камера – 16-мегапіксельна.
Смартфон realme 9 Pro оснащується батареєю ємністю 5000 мАг та підтримує швидку зарядку потужністю 33 Вт. Сканер відбитків пальців розташований на бічній грані корпусу в кнопці живлення. Ще в новинці доступні один динамік, роз’єм для підключення навушників та модуль NFC (у деяких регіонах). Як операційна система використовується Android 12 з оболонкою Realme UI 3.0.
Смартфон realme 9 Pro надійде у продаж з 23 лютого у синьому, зеленому та чорному варіантах корпусу. Ціна складе:
$240 – за конфігурацію 6/128 ГБ пам’яті;
$280 – за конфігурацію 8/128 ГБ пам’яті.
Компанія realme уперше представила у своїй номерній лінійці смартфонів версію Pro+. Модель realme 9 Pro+ орієнтована тих користувачів, кому важливі фотографічні можливості смартфона.
У смартфоні realme 9 Pro+ використовується Super AMOLED дисплей з тією ж роздільною здатністю 2400х180 пікселів, але його розмір трохи менше (6,43 дюйми), а частота оновлення зображення знижена до 90 Гц. Пристрій несе на борту процесор MediaTek Dimensity 920 5G (6 нм, 2 ядра Cortex-A78 із частотою 2,5 ГГц, 6 ядер Cortex-A55 із частотою 2,0 ГГц, GPU Mali-G68 MC4). На вибір користувачів будуть доступні конфігурації з 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 або 256 ГБ вбудованої флеш-пам’яті UFS 2.2.
Головною особливістю realme 9 Pro є камера. У цьому випадку головний модуль виконано на базі 50-мегапіксельного сенсора Sony IMX766. Він доповнений оптичною системою стабілізації зображення та ширококутним об’єктивом (f/1.8, 26 мм). Ще в камері пропонуються 8-мегапіксельний надширококутний модуль з кутом огляду 119 градусів (f/2.3, 16 мм) та 2-мегапіксельний макромодуль (f/2.4). Фронтальна камера – теж 16-мегапіксельна. Виробник реалізував у ПО смартфона режим вуличної фотографії другої версії, який отримав ряд поліпшень, у тому числі тих, що зачіпають зйомку в умовах слабкого освітлення.
У смартфоні realme 9 Pro+ встановлена батарея меншої ємності (4500 мАг), зате реалізована швидкісна технологія заряджання потужністю 60 Вт. Сканер відбитків пальців розташований під дисплеєм, і він також може вимірювати частоту серцевих скорочень. У смартфоні доступні два слоти для карт формату Nano, два динаміки, два мікрофони та роз’єм для навушників.
Пристрій доступний у трьох колірних варіантах, але інтригуючим є Sunrise Blue. Він має на увазі використання фотохромного шару, який змінює відтінок з синього на рожево-червоний під впливом сонячного або ультрафіолетового світла. Для зміни забарвлення потрібно лише 3 секунди, а повернення до початкового синього кольору займає близько 5 хвилин. Апарат працює під керуванням ОС Android 12 із фірмовою оболонкою Realme UI 3.0.
$335 – за конфігурацію 6/128 ГБ пам’яті;
$360 – за конфігурацію 8/128 ГБ пам’яті;
$385 – за конфігурацію 8/256 ГБ пам’яті.
В Україні лінійка realme 9 Pro має з’явитися у продажу цієї весни, але українські ціни поки що не уточнюються.
Кожна провалена мобілізація та масові спроби втечі за кордон чоловіків показують, що добровольців в Україні не так багато, а ворог тільки збільшує свою армію.
Про проблеми армії розповів військовий експерт Віталій Жмайло в етері національного телемарафону.
За його словами, на сьогодні працівники ТЦК просто виконують свою роботу, тому народний гнів треба скерувати на росіян, а не шукати їх в середині держави.
“Багато українців кричать про насильницьку мобілізацію, але давайте подивимося правді в очі, добровольців не так багато, а ворог сильний і йому потрібно давати відсіч. Звичайно, все потрібно робити в рамках закону, але коли людина ухиляється, порушує закон, то до неї повинні бути застосовані певні міри“ – розповів експерт
Також він додав, якщо працівники ТЦК перестануть виконувати свою роботу, то через місяць окупанти уже будуть в Києві, адже добровольців уже дуже мало.
“Найкращий приклад, як на мене, це “Український легіон”, який планували сформувати з українців в Польщі, а саме з всіх чоловіків, які проживають в Євросоюзі. По найскромнішим підрахункам приблизно 700 тисяч військовозобов’язаних чоловіків проживають в Євросоюзі і тільки 600 чоловіків подали заявку до “Українського легіону”, що в процентному відношенні дорівнює 0.1 %, це стільки добровольців зі 100% чоловіків за кордоном. Повірте, в середині України не кращий відсоток“ – розповів Віталій Жмайло
Експерт закликав не критикувати працівників ТЦК, а зрозуміти, що сьогодні мобілізація дуже потрібна, а чоловіків, які будуть іти добровільно захищати країну уже не так багато залишилося.
Нагадуємо, що в Міністерстві оборони раніше повідомляли, що на окупованих територіях України знаходять понад 600 тисяч солдатів РФ, а до нового року цю цифру окупанти планують збільшити до 700 тисяч.
«ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і те, що їх демонізують та зменшується рівень довіри», — нардепка Анна Скороход.
Усі схеми і розцінки у відео:
В листопаді минулого року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ. Цілий рік цей орган парламентського контролю досліджував дотримання прав військових і днями комісія нарешті оприлюднила свій звіт, який виявився доволі скандальним. Ухилення від мобілізації за сприяння працівників ТЦК, “липові” відстрочки, корупція в ЗСУ – ось далеко неповний перелік тих проблем, які винесли на загал народні депутати.
«Але є ТЦК, з якими абсолютно нормально працювати, які дослухаються і не роблять такого безпрєдєлу який дозволяють собі інші», — народний депутат Скороход.
Голова парламентської ТСК по правам військових пояснила, як нардепи можуть змінити підходи до мобілізації.