Модельний ряд смартфонів компанії realme поповнився двома новими пристроями в рамках лінійки realme 9. На цей раз представлені моделі realme 9 Pro та realme 9 Pro+. Смартфон realme 9 Pro оснащений LCD дисплеєм діагоналлю 6,6 дюйма з роздільною здатністю Full HD+ 2400х1080 пікселів та частотою оновлення 120 Гц. Пристрій містить процесор Qualcomm Snapdragon 695 (6 нм, 2 ядра Kryo 660 Gold з частотою 2,2 ГГц, 6 ядер Kryo 660 Silver з частотою 1,7 ГГц, GPU Adreno 619), 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ -Пам’яті стандарту UFS 2.2.
Камера на задній панелі отримала три модулі. Головний модуль заснований на 64-мегапіксельному сенсорі та доповнений ширококутним об’єктивом (f/1.8, 26 мм). Також пристрій містить 8-мегапіксельний надширококутний модуль з кутом огляду 119 градусів (f/2.3, 16 мм) та 2-мегапіксельний макро модуль. Фронтальна камера – 16-мегапіксельна.
Смартфон realme 9 Pro оснащується батареєю ємністю 5000 мАг та підтримує швидку зарядку потужністю 33 Вт. Сканер відбитків пальців розташований на бічній грані корпусу в кнопці живлення. Ще в новинці доступні один динамік, роз’єм для підключення навушників та модуль NFC (у деяких регіонах). Як операційна система використовується Android 12 з оболонкою Realme UI 3.0.
Смартфон realme 9 Pro надійде у продаж з 23 лютого у синьому, зеленому та чорному варіантах корпусу. Ціна складе:
$240 – за конфігурацію 6/128 ГБ пам’яті;
$280 – за конфігурацію 8/128 ГБ пам’яті.
Компанія realme уперше представила у своїй номерній лінійці смартфонів версію Pro+. Модель realme 9 Pro+ орієнтована тих користувачів, кому важливі фотографічні можливості смартфона.
У смартфоні realme 9 Pro+ використовується Super AMOLED дисплей з тією ж роздільною здатністю 2400х180 пікселів, але його розмір трохи менше (6,43 дюйми), а частота оновлення зображення знижена до 90 Гц. Пристрій несе на борту процесор MediaTek Dimensity 920 5G (6 нм, 2 ядра Cortex-A78 із частотою 2,5 ГГц, 6 ядер Cortex-A55 із частотою 2,0 ГГц, GPU Mali-G68 MC4). На вибір користувачів будуть доступні конфігурації з 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 або 256 ГБ вбудованої флеш-пам’яті UFS 2.2.
Головною особливістю realme 9 Pro є камера. У цьому випадку головний модуль виконано на базі 50-мегапіксельного сенсора Sony IMX766. Він доповнений оптичною системою стабілізації зображення та ширококутним об’єктивом (f/1.8, 26 мм). Ще в камері пропонуються 8-мегапіксельний надширококутний модуль з кутом огляду 119 градусів (f/2.3, 16 мм) та 2-мегапіксельний макромодуль (f/2.4). Фронтальна камера – теж 16-мегапіксельна. Виробник реалізував у ПО смартфона режим вуличної фотографії другої версії, який отримав ряд поліпшень, у тому числі тих, що зачіпають зйомку в умовах слабкого освітлення.
У смартфоні realme 9 Pro+ встановлена батарея меншої ємності (4500 мАг), зате реалізована швидкісна технологія заряджання потужністю 60 Вт. Сканер відбитків пальців розташований під дисплеєм, і він також може вимірювати частоту серцевих скорочень. У смартфоні доступні два слоти для карт формату Nano, два динаміки, два мікрофони та роз’єм для навушників.
Пристрій доступний у трьох колірних варіантах, але інтригуючим є Sunrise Blue. Він має на увазі використання фотохромного шару, який змінює відтінок з синього на рожево-червоний під впливом сонячного або ультрафіолетового світла. Для зміни забарвлення потрібно лише 3 секунди, а повернення до початкового синього кольору займає близько 5 хвилин. Апарат працює під керуванням ОС Android 12 із фірмовою оболонкою Realme UI 3.0.
$335 – за конфігурацію 6/128 ГБ пам’яті;
$360 – за конфігурацію 8/128 ГБ пам’яті;
$385 – за конфігурацію 8/256 ГБ пам’яті.
В Україні лінійка realme 9 Pro має з’явитися у продажу цієї весни, але українські ціни поки що не уточнюються.
Національна поліція розробила законопроєкт, який передбачає встановлення відповідальності для дропів. Про це в інтерв’ю “Українським новинам” повідомив голова Нацполіції Іван Виговський. Він зазначив, що в багатьох країнах світу дропи, або “грошові мули”, несуть юридичну відповідальність, тоді як в Україні така практика досі відсутня.
Що таке дропи
Дропами називають осіб, які за грошову винагороду передають свої платіжні засоби, включаючи банківські рахунки, картки або криптогаманці, для використання третіми особами. Часто такими послугами користуються шахраї чи наркоторговці.
Виговський зазначив, що у 2023 році поліція змогла зменшити кількість шахрайств та звернень громадян майже на 36 тисяч випадків.
“Ми впровадили низку ефективних заходів, зокрема спільно з НБУ. Завдяки спеціальній програмі блокування карток здійснюється в перші години після зняття коштів з рахунків потерпілих. Це дозволило значно зменшити масштаб шахрайських операцій. Однак приблизно 70% шахрайств, які фіксуються сьогодні в Україні, відбуваються із залученням дропів“, — розповів голова Нацполіції.
Також він зазначив, що Нацполіція вже підготувала законопроєкт, що передбачає запровадження юридичної відповідальності для дропів, як це працює у багатьох цивілізованих країнах.
“Документ поки перебуває на розгляді. Часто дропи не усвідомлюють, кому вони передають свої картки та платіжні дані. Зараз ми активно співпрацюємо з банками та обмінюємося інформацією. Планується створити спеціальну платформу, де буде зібрано дані про дропів. Це дозволить оперативно блокувати їх рахунки у разі виявлення підозрілих операцій, адже кількість таких осіб постійно зростає“, — підкреслив Виговський.
Цей законопроєкт є важливим кроком до зменшення масштабів шахрайства в Україні та посилення контролю над фінансовими операціями.
В Компанії Lifecell та Vodafone уже давно представили нові тарифи за 100 гривень з безлімітним інтернетом, тому Київстар послідував за своїми конкурентами та впровадив точну таку ж акцію. Таким чином, нові абоненти, які перенесуть свій мобільний номер від іншого оператора до Київстар, зможуть підключити акційний тариф з високою знижкою.
Що пропонує Київстар для нових абонентів
Для тих, хто вирішить перейти до мережі Київстар від Lifecell та Vodafone зі збереженням номера через послугу MNP, будуть доступні такі тарифи:
LOVE UA Магніт Контракт – 100 грн/місяць (стандартна ціна 175 грн/місяць). В пакет входить:
1200 хвилин (після вичерпання ліміту — безліміт на номери Київстар);
20 ГБ мобільного інтернету;
100 SMS;
можливість підключити безлімітний акційний інтернет без додаткової плати;
фіксована ціна на рік.
LOVE UA Магніт – 125 грн/4 тижні (стандартна ціна 175 грн/місяць). В пакет входить:
безлімітні дзвінки всередині мережі Київстар;
20 ГБ мобільного інтернету;
можливість вибрати «Суперсилу» (наприклад, безлімітний інтернет);
фіксована ціна на 13 оплат.
Слід зазначити, що незважаючи на вигідні умови для нових користувачів, пропозиція спричинила шквал критики з боку давніх клієнтів, які роками користуються послугами Київстар. Основні причини невдоволення – це різниця вартості, адже постійні клієнти абонента змушені платити більші гроші і їм не надають такі переваги.
Слід зазначити, що за минулий рік Київстар втратив понад 200 тисяч користувачів, через те, що тарифи конкурентів за 100 гривень були дуже привабливі для нових користувачів, тому Київстар вирішив теж зробити таку ж акцію.
Базова загальновійськова підготовка для студентів розпочнеться вже у цьому році, хто відмовиться будуть мати неприємності.
З вересня 2025 року у вищих навчальних закладах України, стартує базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для студентів. Про це розповів заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
У Міністерстві оборони повідомили, що тривалість БЗВП становитиме 300 академічних годин, з яких:
90 годин теорії, які студенти вивчатимуть у своїх навчальних закладах;
210 годин практичних занять, що проходитимуть у військових частинах та навчальних центрах.
“Теоретичний курс є обов’язковим для всіх студентів — як для чоловіків, так і для жінок. Практичні заняття проходитимуть лише чоловіки, придатні до військової служби за станом здоров’я. Жінки можуть брати участь у практиці виключно за власним бажанням, але лише після проходження медичного огляду“, — пояснив Сергій Мельник.
Чого навчатимуть на БЗВП
Програма базової загальновійськової підготовки охоплюватиме:
тактичну, розвідувальну та психологічну підготовку;
основи військової дисципліни;
домедичну допомогу;
поводження зі зброєю.
Після завершення курсу студенти складатимуть військову присягу, отримуватимуть сертифікат та військово-облікову спеціальність.
Що буде у разі відмови складати іспит та давати присягу
У разі відмови скласти іспити, отримання незадовільної оцінки або відмови складати військову присягу, студенти не зможуть продовжувати навчання у ВНЗ. Якщо чоловіку більше 25 і його відчисляють з ВНЗ, то він буде змушений уже пройти базову військову підготовку.
Сергій Мельник пояснив, що коли в країні війна, всі повинні бути рано чи пізно встати на військовий облік
“Така реальність, ми воюємо, тому підготовка молодого покоління це першочергова необхідність, щоб захистити країну у разі довготривалої війни“ – підкреслив Мельник
Заступник міністра оборони підкреслив, що без проходження базової загальновійськової підготовки громадяни не матимуть можливості працевлаштуватися в державних органах, органах місцевого самоврядування та органах прокуратури.
Хто звільняється від проходження БЗВП
Звільненими від базової підготовки будуть:
громадяни України, визнані непридатними до військової служби за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК);
ті, хто проходив військову службу в інших країнах до набуття громадянства України;
українці, які вже проходили військову службу раніше.
Альтернатива для інших громадян
Особи, які наразі не здобувають освіту у вищих навчальних закладах, можуть пройти базову військову підготовку самостійно. Це буде організовано у центрах національного спротиву при місцевих органах самоврядування відповідно до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.