Connect with us

MOBILZONE

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Опубліковано

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Місяць тому Xiaomi представила MIUI 13 для китайського ринку. А днями апдейт нарешті дістався релізу по всьому світу. Розбираємось, чим цікава актуальна прошивка.

Дизайн та швидкодія
Почнемо із зовнішнього вигляду. Розробники значно переробили інтерфейс системи, впровадивши свіжі шпалери, анімації та віджети на кшталт iOS. З ними, на відміну ітерації Apple, можна всіляко взаємодіяти. Реалізовано підтримку дизайн-коду Material You з Android 12, але лише часткове. Кольори будуть підлаштовуватися під шпалери лише у програмах та сервісах Google. Для MIUI 13 також створили новий фірмовий шрифт MiSans. Він компактніший за попередні, що дозволяє відображати на екрані більше інформації. Додали і бічну панель для швидкого доступу до вибраних утиліт.

Особливу увагу приділили стабільності та продуктивності. Для оптимізації роботи з пам’яттю у прошивку впровадили механізм Liquid Storage. Він дефрагментує дані на пристрої, підвищуючи ефективність читання та запису на 60%. Це допомагає знизити знос накопичувача.

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Функція Atomized Memory покращує взаємодію з оперативкою. Розділяючи фонові процеси на важливі та неважливі, система відключає останні, щоб звільнити пам’ять для пріоритетних завдань. Ще одне аналогічне нововведення називається Focused Algorithms. З ним планувальник ОС грамотніше розподіляє ресурси процесора, віддаючи перевагу активній програмі. Так забезпечується найкраща продуктивність у кожному сценарії.

Не забули і про автономність. Опція Smart Balance автоматично регулює енергоспоживання та продовжує термін служби батареї на 10%. Як заявляє Xiaomi, порівняно з MIUI 12.5 плавність функціонування програм збільшилася на 15-52%, а інтерфейсу – на 20-26%. Після 36 місяців швидкодія оболонки знизиться лише на 5 відсотків.

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Безпека
Для захисту конфіденційності в MIUI 13 реалізували покращене розпізнавання особи, додали інструменти для боротьби з шахрайством та режим Pure Mode.

Зазвичай під час розблокування селфі-камера знімає всю верхню частину тіла. Тепер система буде концентруватися тільки на обличчі, ігноруючи інші елементи. Так покращується точність авторизації. Крім того, доопрацювали захист від розблокування фото.

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Розробники звернули увагу на проблему цифрового шахрайства. Захиститися від нього допоможе функція, яка відстежує фішингові веб-сторінки та сайти зі шкідливим програмним забезпеченням. У разі виявлення таких ресурсів користувач отримає попередження. Те саме відбудеться і при надходженні дзвінка з шахрайських номерів – вони визначаються шляхом аналізу відповідної бази.

Новий пресет Pure Mode призначено для сканування системи на наявність вірусного софту. Ще він перевіряє, чи збирають утиліти особисті дані, і пропонує залишити відгук про програму для складання рейтингу довіри. Активувати або вимкнути опцію можна у налаштуваннях.

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Екосистема та інші зміни
У MIUI 13 оптимізували взаємодію між різними гаджетами, включаючи смартфони, планшети, смарт-годинники та пристрої інтернету речей. Це реалізовано в меню Mi Magic Center, яке дозволяє легко передавати контент із одного пристрою на інший.

Серед інших фішок відзначимо прокачаний режим енергозбереження та підтримку віртуального розширення ОЗП. Частину постійної пам’яті можна використовувати для збільшення обсягу оперативної пам’яті.

MIUI для планшетів
Наслідуючи приклад Apple, цього року Xiaomi розділила свою ОС на дві модифікації: для телефонів та планшетів. Відмінність у тому, що MIUI 13 Pad повністю адаптована до великих екранів. За інформацією вендора, для цієї версії оболонки вже адаптували понад 3000 найпопулярніших додатків.

Вийшла глобальна версія MIUI 13, що треба знати про оболонку

Для повного розкриття переваг великих діагоналей, компанія попрацювала над багатозадачністю. Тепер можна вільно змінювати розмір вікон запущених програм і переміщувати їх по дисплею, як це реалізовано в операційних десктопах. Плюс покращили сумісність із зовнішніми клавіатурами та впровадили підтримку гарячих клавіш.

Які пристрої отримають апдейт
Глобальна версія MIUI 13 поширюватиметься поетапно. У першому кварталі 2022 року оновлення ОС отримають такі моделі:

Xiaomi 11, 11 Lite, 11 Lite 5G, 11 Ultra, 11 Lite 5G NE, 11T, 11T Pro, планшет Xiaomi Pad 5;
Redmi 10, Note 10, Note 10 JE, Note 10 Pro, Note 11, Note 11 Pro 4G, Note 11 Pro 5G, Note 11S, Note 8 (2021).
Плани щодо інших пристроїв поступово публікуватимуться на сайті MIUI.

Facebook Comments

MOBILZONE

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: усі схеми і розцінки

Опубліковано

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: що відомо

«ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і те, що їх демонізують та зменшується рівень довіри», — нардепка Анна Скороход.

Усі схеми і розцінки у відео:

В листопаді минулого року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ. Цілий рік цей орган парламентського контролю досліджував дотримання прав військових і днями комісія нарешті оприлюднила свій звіт, який виявився доволі скандальним. Ухилення від мобілізації за сприяння працівників ТЦК, “липові” відстрочки, корупція в ЗСУ – ось далеко неповний перелік тих проблем, які винесли на загал народні депутати.


«Але є ТЦК, з якими абсолютно нормально працювати, які дослухаються і не роблять такого безпрєдєлу який дозволяють собі інші», — народний депутат Скороход.

Голова парламентської ТСК по правам військових пояснила, як нардепи можуть змінити підходи до мобілізації.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

Опубліковано

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

NRC надає фінансову допомогу українцям, які евакуюються з Донеччини через Павлоград

Норвезька рада у справах біженців (NRC) пропонує грошову підтримку громадянам, які евакуювалися з Донецької області через транзитний пункт у Павлограді.

Хто може отримати допомогу

Фінансова допомога у розмірі 10 800 гривень надається кожному, хто прибуває до спеціального транзитного шелтера в Павлограді. У цьому пункті можна залишатися до трьох днів.

Як подати заявку на грошову допомогу

Щоб отримати виплату, необхідно зареєструватися безпосередньо в транзитному шелтері.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: 066 832 70 78.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Опубліковано

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

“Відмова від мобілізації: судові справи, аргументи та наслідки”

Мобілізація в Україні супроводжується численними спробами військовозобов’язаних уникнути служби. Дехто отримує повістки, але не приходить, інші вимагають особливих умов. TSN.UA підготували огляд найгучніших випадків, який представила Вікторія Панченко на своєму YouTube-каналі.

“Мене не брали на службу”

У жовтні 2023 року житель Волинської області отримав бойову повістку, проте відмовився її приймати. На суді чоловік частково визнав провину, пояснивши, що ще у 2022 році його визнали “обмежено придатним”. Пізніше військова частина відмовилася його приймати. У своїх показах він згадав, що має неповнолітню дитину і проблеми зі здоров’ям, однак не надав підтверджувальних документів.

Працівники ТЦК зазначили, що чоловік заявляв про “онкологію”, хоча у ВЛК підтвердили лише незначні проблеми з хребтом. Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ (ухилення від призову) та засудив до трьох років позбавлення волі.

“Не хочу помирати”

У Черкаській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснивши це небажанням ризикувати життям. Після того як у червні 2024 року ВЛК визнала його придатним, він отримав бойову повістку, але не з’явився на пункт збору. На суді чоловік визнав провину та розкаявся. Вирок суду — три роки позбавлення волі.

“Отримав повістку й ховався”

Житель Тернопільщини після отримання бойової повістки у жовтні 2022 року так і не з’явився до ТЦК. Чоловік пояснив, що має проблеми зі здоров’ям, включно з психічними розладами, але не надав відповідних документів і не оскаржив висновок ВЛК.

Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ, призначивши три роки ув’язнення.

“Очікував бронь від підприємства”

Трохи менше, а саме 1 рік та 6 місяців іспитового терміну отримав чоловік, який також ухилився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Лохвицького районного суду Полтавської області.

На суді чоловік визнав свою провину та розкаявся. Він розповів, що сам прийшов в ТЦК після ухвалення нового мобілізаційного закону, щоб встати на військовий облік і отримати бронь від підприємства де він працює. Пройшовши ВЛК, чоловіка було визнано придатним і фактично відразу вручено бойову повістку, хоча він надав працівникам ТЦК гарантійний лист від підприємства, де повідомлялося, що йому мають надати бронь.

Таким чином, чоловік проігнорував бойову повістку і у визначену дату не з’явився на відправку, бо розгубився, адже вважав, що буде мати бронь, на даний час він і є заброньованим. Також чоловік розповів, що має зарплату 20 тисяч гривень і кожен місяць донатить по 2-3 тисяч гривень на ЗСУ.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та врахував всі обставини справи і засудив його до 1 року та 6 місяців іспитового терміну.

Зміни у процедурі бронювання

Міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про 1,5 мільйона заброньованих осіб. За її словами, таких осіб ніколи не було більше ніж 950 тисяч. Кабмін уже проводить аудит усіх бронювань, що може змінити критерії критичності підприємств.

З 25 жовтня бронювання діє лише для тих, хто отримав статус до 31 травня. Планується впровадження системи пріоритетів, зокрема за рівнем заробітної плати працівників.

Відстрочки онлайн

Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко оголосила про запуск тестування нової системи *”Резерв+”*. Тепер оформлення чи продовження відстрочки стане можливим через онлайн-запит, без черг і відвідування ТЦК.

Уряд працює над удосконаленням процедур, щоб забезпечити баланс між потребами оборони та економіки.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: що відомо
MOBILZONE43 хв. тому

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: усі схеми і розцінки

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати
MOBILZONE3 години тому

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії
MOBILZONE5 години тому

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо
MOBILZONE6 години тому

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера
MOBILZONE19 години тому

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції
MOBILZONE20 години тому

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи
MOBILZONE22 години тому

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти
MOBILZONE22 години тому

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти

Спецмобілізація чоловіків з "білими білетами: що відомо
MOBILZONE24 години тому

Спецмобілізація чоловіків з “білими білетами: що відомо

"Резерв+" запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків
MOBILZONE1 день тому

“Резерв+” запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.