Connect with us

MOBILZONE

Смартфони Xiaomi збирають всю інформацію про користувачів

Опубліковано

Смартфони Xiaomi збирають всю інформацію про користувачів

У 2021 році був скандал, коли Міноборони Литви закликало користувачів відмовитися від покупки китайських смартфонів. Головною причиною такої заяви стала підозра у стеженні та зборі особистої інформації. Для прикладу були наведені смартфони Xiaomi, всередині яких знайшли вбудований цензор, який фільтрує запити, неугодні уряду Китаю. Також було виявлено активність, коли дані йшли на сервер компанії в Сінгапурі.

Тоді Xiaomi виступила із заявою та спростувала звинувачення, заявивши, що вбудований цензор не діє на моделях, що розповсюджуються за межами Китаю. Історія забулася, але нещодавні події знову про неї нагадали. Цього тижня Національна комісія з комунікації (NCC) Тайваню виступила із заявою, де розповіла, що знайшла вбудовані інструменти цензури у Xiaomi Mi 10T 5G, які виходять на території цієї країни.

Експерти заявляють, що із серверів globalapi.ad.xiaomi.com на смартфони Xiaomi можна встановити програму MiAdBlacklisConfigur, використовуючи для цього 7 штатних програм. Її головне призначення – цензурування запитів та блокування посилань на сайти, які не потрібні Пекіну. Так відбувається блокування на запити зі словами “незалежність Тайваню”, “вільний Тибет”, “події на площі Тяньаньмень” та інші запити.

Зі свого боку компанія заявила, що “ніколи не обмежувала і ніколи не буде” обмежувати, блокувати або збирати дані, коли користувачі виконують пошук, здійснюють дзвінки, переглядають Інтернет або використовують сторонні комунікаційні платформи та програмне забезпечення. Xiaomi запевняє, що MiAdBlacklistConfig управляє платною рекламою додатків.

Facebook Comments

MOBILZONE

Чи має право ТЦК затримувати людей на вулицях: пояснення юристки

Опубліковано

Чи має право ТЦК затримувати людей на вулицях: пояснення юристки

З початком активнішої мобілізації в Україні почастішали випадки, коли військовозобов’язаних затримують представники ТЦК просто на вулиці та відразу відправляють на медичну комісію для подальшої мобілізації.

Юристка Орися Швець пояснила, що такі дії з боку ТЦК є незаконними. За її словами, затримання оповіщувальною групою ТЦК можливе лише за участі поліцейського і за наявності законних підстав.

“Наприклад, у вас немає військово-облікових документів, або ви відмовились прийняти повістку. Також затримання можливе, якщо ви відмовилися слідувати до ТЦК, або виявлені порушення, наприклад, невідповідність даних у системі “Резерв+”, чи ви перебуваєте в розшуку”, — пояснює Швець.

Юристка підкреслила, що затримання може здійснити тільки поліція, і лише після складання протоколу про адміністративне затримання. Вона також нагадала, що громадяни мають право на адвоката, можуть відмовитися давати пояснення і якщо протокол не складений, вони не вважаються офіційно затриманими.

Також читайте:

У ТЦК нагадали про важливість військового квитка.

Як ТЦК перевірятиме документи у військовозобов’язаних: нові правила.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У ТЦК пояснили, кому надішлють повістки поштою

Опубліковано

У ТЦК пояснили, кому надішлють повістки поштою

Українцям пояснили, хто може отримати повістки, незалежно від того, чи оновлювали вони свої особисті дані. Повістки будуть надсилатися всім громадянам, які підлягають військовій службі.

Про це повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Він зазначив, що громадяни, які оновили свої дані, отримають повістки за новою адресою, вказаною під час оновлення. Ті ж, хто не оновив інформацію, отримають їх за місцем офіційної реєстрації, адже всі дані містяться в базі «Оберіг».

За словами Істоміна, повістки можуть бути різного типу: для проходження військово-лікарської комісії або для направлення до навчальних центрів. Він також додав, що навіть якщо чоловік не підписався про отримання повістки, це не звільняє його від зобов’язання з’явитися до ТЦК.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Гравці Hamster Kombat розчаровані своїм заробітком

Опубліковано

Гравці Hamster Kombat розчаровані своїм заробітком

Що для народу може бути милішим за безкоштовний сир? Поки росіяни формили монети в Hamster Kombat, скептично налаштована публіка попереджала, що апетити треба стримати. Тепер з’ясувалося, скільки заробили «хом’яки».

Про яхти та дорогі автомобілі можна забути: заробітку захопленого гравця у Hamster Kombat вистачить хіба що на скромний похід за продуктами до найближчого супермаркету. Це суми від $10 до $60 – або від тисячі до п’яти з половиною тисяч рублів за поточним курсом валют. Наприклад, один із членів нашої редакції, який для експерименту дуже захоплено збирав віртуальні монетки, виручив лише $40, перебуваючи в топі за досягненнями.

Трохи більше зможуть отримати великі блогери, яким вдалося залучити безліч користувачів за посиланням: вони можуть розраховувати на суми в районі $100-$200. І лише кілька «китів» на самій вершині цієї піраміди отримають справді непогану виручку, яка вимірюється тисячами доларів. Багато геймерів не зароблять і ламаного гроша: деяких розробники звинуватили у читерстві та забанили назавжди. Серед незадоволених є ті, хто не використав жодних сторонніх програм і грав чесно, але апеляції автори проекту не розглядають. У мережі запевняють, що понад 60% гравців не було допущено до отримання коштів.

Через ці події в мережі розгортається драма, авторів проекту звинувачують у шахрайстві. Вони, зважаючи на все, і не проти: наприклад, на сторінці Hamster Kombat в соціальній мережі X можна побачити кілька репостів викривальних записів від великих каналів. Багато хто почав називати гру Scamster Kombat. Мабуть, перекладу фраза не потребує.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.