Косметична компанія L’Oreal є постійним учасником Міжнародної виставки споживчої електроніки і раніше показувала різноманітні гаджети: від датчиків для відстеження pH шкіри до пристроїв моніторингу впливу ультрафіолетового випромінювання. Напередодні заходу в 2022 році L’Oreal представила пристрій для швидкого і комфортного фарбування волосся в домашніх умовах.
Colorsonic зовні нагадує фен-щітку для укладання волосся або прасок. Але в нижній частині знаходиться картридж, що містить потрібну суміш для фарбування. З Colorsonic користувач може вибрати один із 40 кольорів, після чого гаджет сам змішає потрібні складові. Далі потрібно лише почати розчісувати волосся від коріння до кінчиків. У цей час пристрій через спеціальні сопла, що рухаються понад 300 разів на хвилину під певним кутом, рівномірно розподілить підготовлену фарбу та проявник.
Однак тим, у кого волосся темніше, все одно доведеться попередньо знебарвити його.
За словами компанії, їхній пристрій витрачає менше фарби і дозволяє скоротити витрату одноразових матеріалів. У картриджах Colorsonic, що переробляються, менше пластику, ніж у картриджах зі звичайною фарбою. А невикористані пігменти та проявник зберігаються окремо.
На створення пристрою пішло кілька років, більшість з яких витрачено, щоб оксидантна формула була сумісна з самим гаджетом. Colorsonic протестували на більш ніж 400 людях у США та за кордоном з різними типами волосся та його довжиною.
Система Coloright від L’Oreal вже є у деяких салонах Франції. Вона використовує штучний інтелект (ІІ) для віртуальної примірки 1500 відтінків. Апарат аналізує волосся та визначає індивідуальну формулу з більш ніж 1500 варіантами. Coloright оцінює відсоток сивини, довжину, пористість та густоту. Потім пристрій з’єднує базові креми, проявники та розріджувачі, щоб створити надточну формулу для ідеального фарбування волосся.
Повномасштабний запуск Coloright планується до кінця 2022 або на початку 2023 року. А Colorsonic випустять під брендом L’Oreal Paris. Картриджі будуть продаватися окремо, але їхня ціна, як і пристрої, ще невідомі. Перші тестові партії з’являться наприкінці 2022 року. Повноцінний випуск розпочнеться на початку наступного року.
Xiaomi представила в Китаї нову фірмову Android-приставку під назвою Smart TV Box 5, а також просунуту в технічному плані модель Smart TV Box 5 Max. Обидва пристрої підтримують високу роздільну здатність та оснащені швидкісними модулями Wi-Fi, але відрізняються конфігураціями пам’яті.
Новинки, побудовані на базі чотириядерного ARM-процесора (Cortex-A55), працюють під управлінням фірмової операційної системи HyperOS та підтримують голосове управління через асистента XiaoAi. Базова модель оснащена 2 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 32 ГБ, а версія Max поставляється у конфігурації 4+64 ГБ.
Xiaomi Smart TV Box 5 та Smart TV Box 5 Max здатні виводити зображення з роздільною здатністю до 4K. Обидві моделі підтримують технології Dolby Vision, Dolby Atmos та DTS:X. Набір бездротових інтерфейсів кожної з приставок входять модулі Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.
Модель Smart TV Box 5 коштує у Китаї 299 юанів (близько $41), а ціна старшої Max-версії складає 499 юанів (приблизно $69). Інформації про появу новинок в інших країнах поки що немає.
У столиці власники собак повинні реєструвати своїх улюбленців – інакше їм загрожує адміністративна відповідальність. Як повідомляє Центр захисту тварин із посиланням на Кодекс України про адміністративні правопорушення, за відсутність реєстрації передбачено штраф до 850 гривень. Якщо ж порушення повториться протягом року, сума зросте до 1020 гривень.
Поки що така вимога діє лише в межах Києва. Чи буде поширено цю практику на інші міста України – наразі невідомо.
Як пояснив директор КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Сергій Сабуров, реєстрація обов’язкова для всіх собак. Для котів ця процедура – добровільна і залежить від бажання власника.
Основна мета даної ініціативи, щоб власники дотримувалися ветеринарно-санітарних норм і робили вчасно прививки своїм улюбленцям.
Також актуальні дані про кількість домашніх тварин у столиці дозволять:
ефективніше планувати розвиток міської інфраструктури;
знайти собаку, якщо власник її загубить
Для реєстрації собаки необхідно:
Звернутись до будь-якого ЦНАПу в Києві.
Заповнити форму №1 (видається на місці).
Надати квитанцію про оплату послуги.
Після цього тварина отримає унікальний реєстраційний номер, а власнику видадуть офіційне посвідчення, яке підтверджує право власності на домашнього улюбленця.
Ті, хто слідкує за війною та її останніми новинами знають, що 11 травня Путін запропонував провести прямі переговори між Росією та Україною. Зеленський відреагував на заяву і сказав, що готовий у цей четвер приїхати в Стамбул для початку переговорів з російським диктатором віч на віч.
Багато українців не вірять в такі переговори, адже поки що гучних слів та ультиматумів діалог дальше не заходив. Про те народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко розповів, що переговори цілком можливі, адже українська влада неодноразово проводила прямі переговори з Росією у суворій таємниці, починаючи з 2022 року.
За його словами, подібні зустрічі відбувалися неодноразово – «не один, не два і навіть не три рази», а охоплювали період з 2022 по 2024 рік включно.
Гончаренко зазначив, що перемовини велися на високому рівні та проходили на Аравійському півострові, де можливе проведення таких зустрічей без розголосу та камер.
«Якщо зараз хтось почне казати про “неможливість” прямих переговорів, просто пам’ятайте: вони вже відбувалися. І не один раз», – підкреслив депутат.
Таким чином, депутат натякнув, що цілком можливо що два президента воюючих країн можуть зустрітися віч на віч і почати діалог.