Як оформити, отримати та витратити 1000 гривень за вакцинацію. Державна програма “єПідтримка”, яка стартує з 19 грудня, передбачає надання кожному українцю, який пройшов повний курс вакцинації, грошей із державного бюджету на суму 1000 гривень. Щоб стати учасником програми особам віком від 18 років, які мають українське громадянство, потрібно пройти повний курс вакцинації від COVID-19 та отримати “зелений” сертифікат вакцинації у додатку “Дія”.
Для того, щоб отримати 1000 гривень, необхідно подати заявку на отримання грошей. Для цього потрібно через додаток банку оформити спеціальну картку “єПідтримка”. Крім того, її можна оформити і у звичайному відділенні фінустанови.
Маючи карту, потрібно завантажити програму “Дія” та авторизуватися в ній. Перевірити, чи є у додатку “зелений” COVID-сертифікат
Далі у розділі “Послуги” вибрати послугу “єПідтримка”. Вибрати для виплати картку “єПідтримка” та натиснути “Отримати допомогу”.
Таким чином буде сформовано заявку на отримання грошей. Вона надходить на перевірку і незабаром на віртуальну картку надійдуть гроші.
Зазначимо, що оформити картку “єПідтримка” можна вже у 6 українських банках, які приєдналися до програми. Це ПриватБанк, Monobank, Альфа-Банк, А-Банк, Укргазбанк та Ощадбанк. Однак невдовзі список може поповнитися й іншими фінустановами.
Витратити 1000 гривень за вакцинацію можна на товари та послуги, які мають певні МСС-коди. Зазначимо, що кожен бізнес має такий код. Видають його у банку, а вказує він на категорію надання послуг чи продажу товарів.
Так, перелік МСС-кодів, де можна витратити 1000 гривень за вакцинацію, затверджено Кабміном. Тобто витратити гроші можна не на все на товари та послуги.
Зараз до списку товарів та послуг, де можна розрахуватися 1000 гривень за вакцинацію, входять: спортзали, фітнес клуби, театри та кінотеатри, музеї та виставкові центри. Крім того, за ці гроші можна буде купити квитки на потяги або літаки, але тільки в межах України або ж на товари з книгарень.
Відтепер підприємці можуть приймати безконтактні платежі прямо зі свого iPhone без необхідності використовувати окремий термінал. Monobank оновив застосунок «Термінал by mono» і тепер він доступний не лише для Android, а й для пристроїв з iOS.
Про запуск даного оновлення повідомив у своєму Telegram – каналі співзасновник банку Олег Гороховський. Він зазначив, що розширення на iOS стало природним продовженням після виходу Android-версії.
«Сьогодні ми це нарешті виправили і тепер українці зі смартфоном iPhone можуть приймати платежі», – написав він.
У жартівливій формі Гороховський додав, що тестував додаток на телефоні дружини, яка тепер щодня «знімає з нього гроші за сніданок».
Таким чином, «Термінал by mono» дозволяє приймати оплату банківськими картками, смартфонами та годинниками завдяки технології Tap to Pay. Для цього достатньо мати iPhone XS або новішу модель.
“Окремий POS-термінал більше не потрібен, достатньо встановити застосунок, вказати суму та дати клієнту прикласти картку чи гаджет для оплати“, – зазначив Гороховський
Як зазначено на сайті Monobank, сервіс підтримує фіскалізацію платежів відповідно до чинного законодавства, забезпечує захист даних і не зберігає інформацію ні на пристрої, ні на серверах Apple чи банку. Крім того, додаток підтримує інтеграцію з РРО, що особливо актуально для ФОПів і малого бізнесу.
До цього додаток був доступний лише користувачам Android, але з запуском iOS-версії охоплення аудиторії значно збільшиться. Тепер приймати платежі зі смартфона можуть не лише кав’ярні, таксі та салони, а й будь-який підприємець з iPhone.
Нагадуємо, що Сервіс «Термінал у смартфоні» був запущений у 2022 році як зручна альтернатива класичним POS-терміналам. Комісія за транзакції починається від 1,3%, а підключення займає лише кілька хвилин.
У зв’язку з цілеспрямованими ударами ворога по будівлях, де розміщуються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), в Україні почали діяти мобільні ТЦК.
Про це повідомив народний депутат Олександр Федієнко в ефірі телеканалу “Київ24”.
За його словами, під терміном “мобільні” слід розуміти не автобуси чи буси, а можливість оперативно змінювати місце розташування підрозділів, які безпосередньо взаємодіють із військовозобов’язаними.. Тобто, сьогодні ТЦК може працювати в одній точці, а вже завтра у зовсім іншій.
Федієнко підкреслив, що такий формат роботи вже реалізується. Кожен керівник ТЦК самостійно обирає місце дислокації своїх підрозділів з урахуванням поточної ситуації та можливих загроз.
Причиною переходу до мобільного формату стали постійні обстріли будівель ТЦК, оскільки ворог неодноразово завдавав точкових ударів по цих об’єктах, наприклад:
30 червня – удар по Кривому Рогу: дрон влучив поблизу будівлі ТЦК. Поранення отримали троє цивільних, один з яких у важкому стані.
3 липня – Полтава: внаслідок удару та пожежі загинули двоє осіб (студент і колишній військовий), ще близько 11 отримали поранення, зокрема 2 військовослужбовці та 2 працівники ТЦК.
6 липня – Кременчук: удар прийшовся по будівлі ТЦК та житловому будинку поруч. Жертв серед персоналу ТЦК не зафіксовано.
У зв’язку з цим громадянам, які перебувають поблизу центрів комплектування, радять бути особливо обережними, адже ці об’єкти залишаються потенційною ціллю для атак ворога.
Метою таких ударів є спроба зірвати мобілізаційні процеси в Україні.
В Україні чинне законодавство передбачає обов’язкове оподаткування більшості подарунків. Ця норма діє з 2011 року та закріплена в Податковому кодексі, залишаючись актуальною навіть у період воєнного стану.
Подарунком визнаються не лише гроші чи матеріальні речі, а також пільги, послуги або нематеріальні активи, що надаються безкоштовно або за заниженою вартістю. Про це повідомляє видання “РБК-Україна”.
У 2025 році не оподатковувати можна подарунок, вартість якого не перевищує 25% мінімальної заробітної плати (тобто 2000 гривень). Виняток становлять грошові подарунки, вони підлягають оподаткуванню в повному обсязі незалежно від суми.
Передбачено три варіанти оподаткування, залежно від статусу дарувальника:
0% – якщо подарунок надано близькими родичами першого або другого ступеня споріднення (діти, подружжя, батьки, рідні брати й сестри, бабусі та дідусі з обох боків);
5% ПДФО + 5% військовий збір – якщо подарунок отримано від осіб, які не належать до вище вказаних ступенів споріднення;
18% ПДФО + 5% військовий збір – у разі отримання подарунку від нерезидента України.
Обов’язок сплатити податок покладається на особу, яка отримала подарунок. Вона повинна самостійно подати декларацію про доходи та сплатити належні суми до бюджету. Для нерезидентів передбачено обов’язкову сплату податку до моменту нотаріального оформлення договору дарування.
Юридичні особи, зокрема роботодавці, мають дотримуватися встановлених процедур при даруванні працівникам. Усі витрати повинні бути належним чином задокументовані, а подарунки враховані. Недотримання вимог може призвести до накладення податкових санкцій.