Зараз країни ЄС, включаючи Німеччину, розглядають варіант впровадження нових правил для виробників мобільних пристроїв. У цього рішення є як свої мінуси, так і плюси. Далі детально розглянемо їх.
Термін підтримки пристроїв під управлінням Android зараз 3 роки. Країни ЄС планують затвердити правило, згідно з яким вендори будуть зобов’язані забезпечити підтримку девайсів на протязі 5 років. План торкнеться не тільки оновлення системи, але і питання обслуговування. Велика кількість користувачів оновлюють свої пристрої через їхню несправність. Оскільки роздобути потрібні комплектуючі для старих пристроїв не так просто. В першу чергу це екрани і батареї. У Німеччині вважають, що вартість запчастин для ремонту повинна залишатися на одному рівні з самого моменту появи техніки продажу.
Ініціатори закону вважають, що ці правила тільки збільшать захищеність прав споживачів, а також сприятливо позначаться на екології. У разі збільшення терміну підтримки девайси зможуть залишатися актуальними набагато довше, а це значить, що користувачі будуть рідше їх міняти. Знизиться число пристроїв, поделажащіх утилізації, отже, буде менше відходів і відчутно менше згубний вплив на екологію.
Мінуси нових правил
Представники великих виробників мобільної техніки розповіли про ті мінуси, які виникнуть в разі прийняття нових правил. Вони зійшлися на думці, що лише два роки апдейта по системі і три роки по патч безпеки цілком нормальний термін. Представники Apple, Samsung повідомляють, що подібні правила можуть стати причиною появи неприємних наслідків для всіх.
Найбільш тривалим терміном підтримки славиться американський виробник Apple. Для цієї компанії вважається нормою цикл підтримки п’ят-шість років. Амеріканcкая компанія може підтримувати девайси тривалий термін, адже виробляє пристрої на власному залозі. Багато пристроїв Android оснащують чіпсетом від сторонніх виробників. Це означає, що виробник смартфона обмежений в термінах підтримки, гарантованих запчастин. Для Qualcomm це 3-4 роки, продовжити цикл виробник пристроїв просто не може.
Якщо говорити про запчастини для ремонту, виробники мають можливість купити компоненти на 5-7 років вперед. Є висока ймовірність, що це стане причиною подорожчання смартфонів, адже тільки так компанії зможуть покрити ті видатки, пов’язані із закупівлею комплектуючих. Чи потрібно це користувачам? Очевидно, що мобільні пристрої застарівають. Якщо флагман, випущений п’ять років тому, можна використовувати тривалий термін, то недорога модель, придбана п’ять років тому, швидко застаріває.
Однак не можна не відзначити, що вибухове зростання потужності мобільних пристроїв добігає кінця. Пристрої з середньої цінової категорії 3-4 річної давності цілком здатні без проблем впоратися з вирішенням повсякденних завдань і сьогодні.