Під час воєнного стану та загальної мобілізації в Україні бронювання військовозобов’язаних чоловіків на критично важливих підприємствах є з одною важливих тем.
Переважно всіх чоловіків направляють на ВЛК і тільки після цього керівники можуть їм оформити бронь. Однак це не обов’язкова процедура для отримання броні.
В цьому матеріалі ми розповімо, кому дійсно потрібно пройти ВЛК, щоб отримати бронь, а в яких випадках цього робити не потрібно.
Як пояснюють юристи, згідно з пунктом 63 Постанови Кабміну №560, чоловіки, які мають дійсну відстрочку від мобілізації у зв’язку з бронюванням, не скеровуються на медичний огляд. Тобто, проходити ВЛК їм не потрібно.
Слід підкреслити: наявність або відсутність медкомісії жодним чином не впливає на можливість отримання броні.
Втім, існують випадки, коли навіть заброньовані особи мають проходити ВЛК, а саме:
- У разі добровільного вступу на контрактну службу. Якщо працівник із бронею хоче приєднатися до ЗСУ за власним бажанням, перед підписанням контракту він має обов’язково пройти медогляд для визначення придатності до служби.
- Після завершення терміну дії висновку ВЛК. Медичне заключення дійсне протягом 12 місяців у період воєнного стану. Після цього можливе проходження повторної комісії за згодою керівника ТЦК.
- При погіршенні здоров’я. Якщо сам військовозобов’язаний або лікар зафіксували зміни у стані здоров’я, згідно з п. 3.8 Наказу МОУ №402, він має право звернутися до ТЦК для проходження медогляду з метою оновлення висновку про придатність.
Таким чином, працівникам із чинною бронню не обов’язково проходити ВЛК. Але у випадках, якщо чоловік виявив бажання служити за контрактом, або необхідності оновити медичний висновок та за наявності проблем зі здоров’ям, військовозобов’язана особу можуть направити на ВЛК.
Також читайте:
Скоро переоформлювати авто потрібно буде через виконавчу службу: новий удар по боржникам та ухилянтам
Мобілізація ВПО: кого торкнуться нові правила з 1 червня
You must be logged in to post a comment Login