Connect with us

MOBILZONE

Стала відома ціна Приватбанка і хто купить

Опубліковано

Стала відома ціна Приватбанка і хто купить

За яких умов Приват виставляється на продаж

«Згідно з нашими планами, Приватбанк, найбільший банківський актив України, незабаром буде виставлений на продаж. Ми віримо, що приватизація банку, який контролює 20% українського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, зокрема, зі США та ЄС», — заявив нещодавно Кирило Шевченко іноземному виданню GlobalCapital. І тут же нагадав, що навколо Привату зараз ведеться близько 100 судових процесів, він обтяжений великим обсягом проблемних кредитів. Навіть, призначення нового голови правління Привату блокується у судах.

У нещодавньому інтерв’ю «Мінфіну» Ярослав Матузка, заступник голови НБУ, відповідаючи на питання про інтерес західних міжнародних груп до приватизації держбанків, зокрема, Привату, сказав наступне: «Якщо сьогодні немає, то завтра може з’явитися. Складно щось прогнозувати».

 

Потенційні покупці Приватбанку — хто вони

Теоретично, купити Приват може інвестор, який би домовився з колишніми власниками держбанку про ненапад. Це — навряд чи можливий варіант для західних банківських груп.

А ось, наприклад, група «Альфа» цілком могла б піти на таку угоду. Інше питання — чи готова вона на поглинання «монстра», якщо навіть перетравлювати Укрсоцбанк їй довелося дуже довго.

Наприклад, у лютому була інформація про наміри Альфа-Банку купити відносно невеликий Ідея Банк. Але судячи з усього, далі розмов справа не пішла.

Домовитися з паном Коломойським, по ідеї, міг би великий вітчизняний бізнесмен. Наразі серйозні інтереси в банківській системі мають:

  • Ринат Ахметов, який контролює ПУМБ — найбільший банк з національним власником. Але його група SCM ніколи не заявляла про плани нових, тим більше, великих покупок банківських активів.
  • Олександр Ярославський, який тільки в минулому році повернувся до вищої банківської ліги, придбавши Банк Кредит Дніпро у Віктора Пінчука. Очевидно, йому потрібен час на перетравлення цієї непростої покупки.
  • Сім’я Суркісів після націоналізації Привату отримала контроль над його колишнім сателітом — А-Банком. Зараз банк має гарні позиції в роздрібному бізнесі. Брати Суркіси судяться з Приватом з приводу депозитів на загальну суму понад $ 200 млн, які були примусово конвертовані в капітал банку, як кошти пов’язаних осіб. Тому навряд чи їх можна розглядати в якості серйозних претендентів .
  • Сергій Тігіпко, банківський бізнес якого останнім часом активно зростає органічно. Бізнесмен, ніби, зберігає апетит до поглинань, але проблема в тому, що НБУ не заохочує таку стратегію. Наприклад, регулятор не дозволив купити пану Тігіпку «проблемний» Промінвестбанк

Скільки можна виручити за Приват?

За словами Томаша Фіали, багато що залежить від розмірів і прибутковості конкретного банку. «Є банки, які коштують менше капіталу, а є, наприклад, Райффайзен, який торгується з оцінкою 2 капіталу», — говорить інвестбанкір.

Наприклад, міноритарний пакет Укргазбанку оцінили всього у половину капіталу.

Власний капітал Привату на 1 березня — трохи менше 54 млрд грн.

Отже, якщо рівнятися на «бенчмарк» Райффайзен Банку Аваль, то за Приватбанк можна виручити 110 млрд грн, тобто менше $ 4 млрд.

Один авторитетний банкір вважає, що Приват можна продати за $ 5 млрд з урахуванням премії за контроль.

У процесі націоналізації держава витратила на Приват майже 200 млрд грн.

Facebook Comments

MOBILZONE

До якого числа потрібно оновити дані в ТЦК і СП: які будуть наслідки, якщо проігнорувати дану вимогу

Опубліковано

До якого числа потрібно оновити дані в ТЦК і СП: які будуть наслідки, якщо проігнорувати дану вимогу

Згідно з новим законом про мобілізацію, кожна військовозобов’язана особа повинна оновити дані до 16 липня 2024 року.

На сьогодні оновити облікові дані можна за допомогою наступних трьох способів:

  • прийшовши особисто до територіального центру комплектування і соціальної підтримки (ТЦК та СП);
  • скористатися мобільним додатком “Резерв+”;
  • через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Також слід зауважити, що у Верховній Раді зараз знаходиться законопроєкт, яким пропонується збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів. Але більшість депутатів висловилися категорично проти цього законопроєкту і розповіли, навіть якщо його винесуть на голосування, то вони будуть голосувати проти нього.

Що чекає на українців, які не оновлять дані в ТЦК до 16 липня

Давайте припустимо, що чоловік не оновив дані до 16 липня, адже якщо у нього немає броні або відстрочки, то більш всього, що його мобілізують.

У такому випадку у працівників ТЦК є алгоритм дій. Першим ділом чоловіка зразу буде подано в розшук для адміністративного затримання та доправлення його до військкомату. Якщо поліція протягом 5 днів не зможе знайти порушника, то ТЦК надсилає особі на її місце проживання рекомендованим листом “вимогу” з’явитися до військкомату. І байдуже, чи отримав чоловік “вимогу” фізично, вона вважатиметься врученою навіть після того, як представник пошти поставить відмітку про неможливість доставлення “вимоги” адресанту. Наприклад чоловік змінив місце проживання і не повідомив ТЦК.

Таким чином, після вручення чи не вручення “вимоги” чоловіку, йому дається 10 календарних днів, щоб з’явитися у військкомат. Після чого представник ТЦК може звернутися в суд, щоб чоловіка позбавити права керувати автомобілем, а також може накласти заочно штраф у розмірі 17 -25 тисяч гривень.

Це і стосується чоловік, які оновили дані через ЦНАП або додаток “Резерв+”, але не прийшли в ТЦК за викликом для проходження “ВЛК”. Адже питань не буде тільки до тих чоловіків, які пройшли військову лікарську комісію і визнані “придатними” або “непридатними” до військової служби.

Скільки раз в рік чоловік може отримати повістку та штраф у 25 тисяч гривень

Ті чоловіки, які думають, що оплативши раз штраф і їм більше повістка не буде проходити глибоко помиляються.

У Верховній Раді врахували такий сценарій і в статті 22 закону України “про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“, а також статті 1 “про військовий обов’язок та службу“ продублювали вимогу оновити військово облікові дані з моменту оголошення і набрання чинності указу президента про продовження воєнного стану.

Таким чином, виходить наступна ситуація, що з моменту коли кожен раз Президент буде продовжувати воєнний стан, у військовозобов’язаних буде продовжуватися обов’язок протягом 60 днів оновити свої військово облікові дані. Оскільки воєнний стан президент продовжується кожні 3 місяці, то відповідно, чоловіки, які будуть ігнорувати військовий облік змушені будуть оплачувати штраф 4 рази на рік. Тому за допомогою нехитрих математичних вирахувань можна дізнатися, що в рік чоловік може отримати до 100 тисяч гривень штрафу за порушення правил військового обліку.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Samsung випустила «фанатську» версію фірмового годинника Galaxy Watch FE

Опубліковано

Samsung випустила «фанатську» версію фірмового годинника Galaxy Watch FE

Без будь-яких презентацій Samsung оголосила про випуск нової моделі розумного годинника — Galaxy Watch FE. Це доступніша версія в порівнянні з моделями серії Galaxy Watch6, але зберегла фірмовий дизайн і більшість ключових особливостей.

Samsung Galaxy Watch FE випускаються лише в одному 40-мм розмірі та оснащуються 1,2-дюймовим OLED-дисплеєм, прикритим сапфіровим склом. Усередині у них процесор Exynos W920, 1,5 ГБ оперативної пам’яті та накопичувач на 16 ГБ. За автономність відповідає акумулятор ємністю 247 мАг. Годинник працює під керуванням OneUI Watch 5 на базі Wear OS 4.

Гаджет вміє сповіщати про аномально високий / низький пульс, вимірювати ЕКГ, проводити аналіз складу тіла та визначати персоналізовані зони серцевого ритму. Корпус захищений від води та пилу за стандартом IP68. Існує підтримка NFC для безконтактних платежів.

Версія Galaxy Watch FE тільки з Bluetooth надійде у продаж 24 червня за ціною $199,99. Варіант із LTE вийде пізніше цього року і коштуватиме 249,99 доларів.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У WhatsApp з’являться QR-коди для перенесення історії чатів між пристроями

Опубліковано

У WhatsApp з'являться QR-коди для перенесення історії чатів між пристроями

У бета-версії програми WhatsApp для Android під номером 2.23.9.19 з’явилася нова функція QR-коди для переносу чатів зі старого смартфона на новий.

У WhatsApp з'являться QR-коди для перенесення історії чатів між пристроями

Нова функція дозволяє уникнути створення резервної копії в хмарному сервісі Google Диск, як це практикується зараз. Для перенесення чатів достатньо, слідуючи підказкам месенджера, відобразити QR-код на новому пристрої, відсканувавши його на старому смартфоні, після чого всі чати безпосередньо перенесуться на новий смартфон.

Коли нова функція з’явиться у стабільній версії WhatsApp для Android, не повідомляється.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Мобілізують всіх: служити відправлять і тих, хто не сподівався
MOBILZONE6 днів тому

Мобілізують всіх: служити відправлять і тих, хто не сподівався

У «Резерв+» з’явиться дуже неприємна функція
MOBILZONE5 днів тому

У «Резерв+» з’явиться дуже неприємна функція

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись
MOBILZONE2 дні тому

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через "Резерв+"
MOBILZONE3 дні тому

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через “Резерв+”

В Уряді підтримали постанову щодо електронного сервісу бронювання на порталі "Дія".
MOBILZONE6 днів тому

У Дії з’явитися дуже корисна функція: для всіх чоловіків

В ТЦК їхати не треба: уряд дозволив чоловікам за кордоном ставати на облік в іншому місці
MOBILZONE4 дні тому

В ТЦК їхати не потрібно: уряд дозволив чоловікам за кордоном ставати на облік в іншому місці

В якому випадку ухилянтів будуть позбавляти дому та продавати їх на аукціоні
MOBILZONE5 днів тому

В якому випадку ухилянтів будуть позбавляти дому та продавати їх на аукціоні

Хто може відстежити особисті дані українців в реєстрі "Оберіг"
MOBILZONE7 днів тому

Хто може відстежити особисті дані українців в реєстрі “Оберіг”

Українців, які прийшли до ТЦК для уточнення даних не будуть відправляти на ВЛК
MOBILZONE5 днів тому

Українців, які прийшли до ТЦК для уточнення даних не будуть відправляти на ВЛК

Військовозобов'язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах
MOBILZONE2 дні тому

Військовозобов’язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.