Connect with us

MOBILZONE

Стала відома ціна Приватбанка і хто купить

Опубліковано

Стала відома ціна Приватбанка і хто купить

За яких умов Приват виставляється на продаж

«Згідно з нашими планами, Приватбанк, найбільший банківський актив України, незабаром буде виставлений на продаж. Ми віримо, що приватизація банку, який контролює 20% українського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, зокрема, зі США та ЄС», — заявив нещодавно Кирило Шевченко іноземному виданню GlobalCapital. І тут же нагадав, що навколо Привату зараз ведеться близько 100 судових процесів, він обтяжений великим обсягом проблемних кредитів. Навіть, призначення нового голови правління Привату блокується у судах.

У нещодавньому інтерв’ю «Мінфіну» Ярослав Матузка, заступник голови НБУ, відповідаючи на питання про інтерес західних міжнародних груп до приватизації держбанків, зокрема, Привату, сказав наступне: «Якщо сьогодні немає, то завтра може з’явитися. Складно щось прогнозувати».

 

Потенційні покупці Приватбанку — хто вони

Теоретично, купити Приват може інвестор, який би домовився з колишніми власниками держбанку про ненапад. Це — навряд чи можливий варіант для західних банківських груп.

А ось, наприклад, група «Альфа» цілком могла б піти на таку угоду. Інше питання — чи готова вона на поглинання «монстра», якщо навіть перетравлювати Укрсоцбанк їй довелося дуже довго.

Наприклад, у лютому була інформація про наміри Альфа-Банку купити відносно невеликий Ідея Банк. Але судячи з усього, далі розмов справа не пішла.

Домовитися з паном Коломойським, по ідеї, міг би великий вітчизняний бізнесмен. Наразі серйозні інтереси в банківській системі мають:

 • Ринат Ахметов, який контролює ПУМБ — найбільший банк з національним власником. Але його група SCM ніколи не заявляла про плани нових, тим більше, великих покупок банківських активів.
 • Олександр Ярославський, який тільки в минулому році повернувся до вищої банківської ліги, придбавши Банк Кредит Дніпро у Віктора Пінчука. Очевидно, йому потрібен час на перетравлення цієї непростої покупки.
 • Сім’я Суркісів після націоналізації Привату отримала контроль над його колишнім сателітом — А-Банком. Зараз банк має гарні позиції в роздрібному бізнесі. Брати Суркіси судяться з Приватом з приводу депозитів на загальну суму понад $ 200 млн, які були примусово конвертовані в капітал банку, як кошти пов’язаних осіб. Тому навряд чи їх можна розглядати в якості серйозних претендентів .
 • Сергій Тігіпко, банківський бізнес якого останнім часом активно зростає органічно. Бізнесмен, ніби, зберігає апетит до поглинань, але проблема в тому, що НБУ не заохочує таку стратегію. Наприклад, регулятор не дозволив купити пану Тігіпку «проблемний» Промінвестбанк

Скільки можна виручити за Приват?

За словами Томаша Фіали, багато що залежить від розмірів і прибутковості конкретного банку. «Є банки, які коштують менше капіталу, а є, наприклад, Райффайзен, який торгується з оцінкою 2 капіталу», — говорить інвестбанкір.

Наприклад, міноритарний пакет Укргазбанку оцінили всього у половину капіталу.

Власний капітал Привату на 1 березня — трохи менше 54 млрд грн.

Отже, якщо рівнятися на «бенчмарк» Райффайзен Банку Аваль, то за Приватбанк можна виручити 110 млрд грн, тобто менше $ 4 млрд.

Один авторитетний банкір вважає, що Приват можна продати за $ 5 млрд з урахуванням премії за контроль.

У процесі націоналізації держава витратила на Приват майже 200 млрд грн.

Facebook Comments

MOBILZONE

Як відновити листування WhatsApp на смартфонах Xiaomi

Опубліковано

Як відновити листування WhatsApp на смартфонах Xiaomi

На сьогоднішній день одним із найпопулярніших месенджерів у всіх країнах світу є WhatsApp. Справа в тому, що за наявності інтернету спілкування в даному месенджері (як і в будь-якому іншому) є безкоштовним. Навіть перебуваючи в іншій країні, ви можете з легкістю телефонувати зі своїми друзями та родичами, обмінюватися фотографіями, відео та іншою інформацією. Але що робити, якщо діалог у WhatsApp загубився або був випадково видалений? Ми розповімо способи повернути зниклі діалоги, можливо, якийсь із них зможе вам допомогти.

Відновлення з резервної копії Google

Оскільки кожен контакт у WhatsApp прив’язаний до конкретного телефонного номера, а номер синхронізуються з хмарними сервісами Google, ви можете скористатися їхніми службами. Що потрібно робити? Відкрийте на Вашому смартфоні «Налаштування», потім перейдіть до розділу «Google» і виберіть опцію «Відновлення контактів». Трохи нижче ви зможете побачити резервну копію, з якої буде відбуватися відновлення. Після відновлення контакти з’являться не лише у телефонній книзі.

Відновлення через програму WhatsApp

Як це часто й буває, найпростіший спосіб виявляється найдієвішим. За замовчуванням програма WhatsApp робить резервну копію діалогів у вашому хмарному сховищі Google Диск. Зайшовши в налаштування WhatsApp, далі знайшовши розділи > Чати > Резервна копія чатів користувачам може легко перенести діалоги або відновити. Це зручно робити при переході на новий пристрій або випадку втрати вашого смартфона. Також зберегти діалоги та відновити їх можна в режимі офлайн на карті пам’яті. Детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті месенджера.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

17 смартфонів Xiaomi отримають глобальну прошивку MIUI 13

Опубліковано

17 смартфонів Xiaomi отримають глобальну прошивку MIUI 13

Китайська компанія Xiaomi анонсувала програмне забезпечення MIUI 13 для смартфонів, що продаються за межами Китаю. Нова версія прошивки стане доступною для 17 моделей.

Природно, насамперед Xiaomi оновлюватиме топові моделі, але до списку потрапили і середняки. Також глобальна версія програмного забезпечення MIUI 13 буде доступною для планшета Xiaomi Pad 5.

 • Xiaomi Mi 11 Ultra
 • Xiaomi Mi 11
 • Xiaomi Mi 11i
 • Xiaomi Mi 11 Lite 5G
 • Xiaomi Mi 11 Lite
 • Xiaomi 11T Pro
 • Xiaomi 11T
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE
 • Redmi Note 11 Pro 5G
 • Redmi Note 11 Pro
 • Redmi Note 11S
 • Redmi Note 11
 • Redmi Note 10 Pro
 • Redmi Note 10
 • Redmi Note 10 JE
 • Redmi 10
 • Redmi Note 8 (2021)
 • Xiaomi Pad 5

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Monobank і Приватбанк можуть поствити на свої карти сканер відбитків пальців

Опубліковано

Monobank і Приватбанк можуть поствити на свої карти сканер відбитків пальців

Компанія Samsung розробила нове рішення для підвищення рівня захисту банківських карток. Південнокорейський велетень електроніки анонсував універсальний чіп S3B512C, призначений для біометричних платіжних карток.

Особливістю чіпа Samsung S3B512C є високий рівень інтеграції компонентів. Це перше на ринку рішення, в якому поєднано сканер відбитків пальців, модуль Secure Element (елемент безпеки) та модуль Secure Processor (процесор безпеки). Сканер відбитків пальців використовується для зчитування біометричних даних, захищений від несанкціонованого доступу Secure Element зберігає та аутентифікує зашифровані дані, а Secure Processor аналізує та обробляє біометричні дані.

Monobank і Приватбанк можуть поствити на свої карти універсальний сканер відбитків пальців

Новий чіп використовує запатентований алгоритм автентифікації за відбитком пальця для аналізу унікальних характеристик відбитка пальця користувача. Чіп також має технологію захисту від спуфінгу, яка не дозволяє шахраям обдурити систему безпеки за допомогою штучних відбитків пальців та інших незаконних методів.

Samsung заявляє, що її новий чіп S3B512C працює відповідно до специфікацій MasterCard Biometric Evaluation Plan Summary (BEPS) та сертифікований EMVCo та Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+.

Samsung наводить низку переваг нового рішення. Так для підтвердження розрахунків карткою з чіпом S3B512C не потрібно вводити PIN-код. Крім того, суттєво знижується ризик втрати коштів при втраті або крадіжці картки, оскільки операції не вдасться проводити без біометричної ідентифікації власника картки.

Samsung заявляє, що її новий чіп насамперед призначений для платіжних карток. Але його також можна використовувати і в інших картах, які потребують захищеної автентифікації, таких як службові картки доступу або студентські картки.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.