Connect with us

MOBILZONE

Глобальна версія MIUI 12.5: коли вийде і які смартфони отримають

Опубліковано

Глобальна версія MIUI 12.5: коли вийде і які смартфони отримають

В кінці грудня минулого року одночасно з презентацією Xiaomi Mi 11 компанія представила фірмову оболонку MIUI 12.5. Сьогодні відбувся глобальний реліз флагмана, і компанія відкрила більш детальну інформацію про запуск MIUI 12.5 на глобальному ринку.

 

За традицією нова версія оболонки розгортатиметься поетапно. В рамках першої хвилі оновлення в другому кварталі 2021 року отримають Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 10T Pro, Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro і Xiaomi Mi 11. Друга хвиля стартує в кінці другого кварталу нинішнього року і в неї увійдуть ще 11 моделей компанії : Xiaomi Mi 10 Lite / Mi Lite 5G, Xiaomi Mi Note 10 / Mi Note 10 Pro / Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 / Note 9 Pro / Note 9S / Note 8 Pro і Redmi 9.

Глобальна версія MIUI 12.5: коли вийде і які смартфони отримають Глобальна версія MIUI 12.5: коли вийде і які смартфони отримають

Очікується, що згодом цей список може бути доповнений іншими моделями, перш за все, тими, які працюють під управлінням MIUI 12. На даний момент компанія збирає команду бета-тестерів для глобальної версії фірмової прошивки.

 

У числі ключових переваг MIUI 12.5 виробник відзначає високий рівень оптимізації і низьке енергоспоживання. При бажанні користувач зможе видаляти цілий ряд системних додатків. До речі, в Китаї з приходом MIUI 12.5 користувачі втратили можливість «хильнути» сервіси Google. У випадку з глобальної версією всі сервіси та служби залишаться недоторканими.

Facebook Comments

MOBILZONE

Розшук ТЦК – як знятися самостійно у квітні 2025 року: інструкція

Опубліковано

Розшук ТЦК - як знятися самостійно у квітні 2025 року: інструкція

Верховна продовжила воєнний стан в Україні до 6 серпня 2025 року, а це означає, що військовозобов’язаних чоловіків і надалі будуть призивати до військової служби з метою захисту держави від окупантів. Військовозобов’язані чоловіки повинні дотримуватися встановлених правил військового обліку і у випадку їх порушення можуть отримати штраф або бути оголошеними в розшук територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Відповідна відмітка про це може з’явитися у додатку «Резерв+».

Адвокат Руслан Ткаченко, який знається на тонкощах мобілізаційного законодавства розповів, як військовозобов’язаним чоловікам можна самостійно знятися з розшуку ТЦК.

Перше адвокат перерахував причини, за що можуть подати в розшук:

  • неявка за повісткою без поважної причини;
  • відсутність оновлення військово-облікових даних;
  • неподання інформації про зміну особистих даних;
  • невзяття на військовий облік;
  • ігнорування направлення на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

За такі порушення чинним законодавством передбачено адміністративну відповідальність — накладення штрафу згідно зі статтями 210 або 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відтак, знятись з розшуку можливо лише після завершення розгляду справи або після сплати штрафу.

Як знятися з розшуку самостійно не відвідуючи ТЦК та СП

За словами адвоката, з набранням чинності законопроєкту №12093 було оновлено порядок розгляду адміністративних правопорушень, зокрема пов’язаних із порушенням військового обліку. Документ передбачає можливість дистанційного розгляду справ без складання протоколу — за умови, що особа визнає свою провину та готова добровільно сплатити штраф.

Щоб скористатися цим механізмом, необхідно подати заяву:

  • поштою до ТЦК за місцем військового обліку;
  • або через застосунок «Резерв+» (ця функція буде доступна тільки літом).

У заяві треба зазначити, що особа дає згоду на розгляд справи без особистої присутності,  визнає свою провину і хоче оплатити штраф.

Після того як військовозобов’язаний подав заяву з визнанням порушення і згодою на сплату штрафу, начальник районного територіального центру комплектування має протягом трьох днів ухвалити постанову про накладення штрафу. При цьому присутність самої особи не є обов’язковою — рішення приймається дистанційно.

Мінімальна сума штрафу за порушення правил військового обліку становить 17 000 гривень. Після винесення постанови у військовозобов’язаного є 30 днів, щоб сплатити цю суму. Якщо ж оплату здійснити протягом перших десяти днів, діє пільговий механізм — штраф зменшується на 50%, і до сплати залишається лише 8 500 гривень.

Після проведення оплати, обов’язково потрібно надати підтвердження — квитанцію про сплату — до районного ТЦК та СП. Лише після цього процедура вважається завершеною: військовозобов’язаного знімають з розшуку, а інформація про це автоматично зникає з додатку «Резерв+».

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чи існує штраф за переказ коштів з картки на картку в Україні: пояснення юриста

Опубліковано

Чи існує штраф за переказ коштів з картки на картку в Україні: пояснення юриста

Перекази коштів з картки на картку залишаються одним із найзручніших і найпопулярніших способів передавання грошей між фізичними особами. Водночас іноді під час таких операцій можуть виникати певні труднощі — зокрема, блокування рахунків.

У цьому матеріалі ми розповімо, в яких випадках це може відбутися, та чи передбачено штрафи за карткові перекази в Україні.

Чи передбачений штраф за переказ коштів з картки на картку

Як пояснюють юристи системи Безоплатної правової допомоги, сам факт переказу грошей з картки на картку не є підставою для штрафу, якщо така операція не суперечить чинному законодавству та внутрішнім правилам банку.

Однак відповідальність може настати у разі, якщо перекази порушують податкове законодавство. Зокрема, це стосується наступних випадків:

  • фізична особа займається підприємницькою діяльністю, не зареєструвавшись офіційно як підприємець і не сплачуючи податки;
  • фізична особа-підприємець (ФОП) використовує особистий рахунок для ведення бізнесу, що є порушенням вимог Податкового кодексу.

Який розмір штрафу за переказ коштів з картки на картку та коли накладається

Відповідно до норм податкового законодавства України, усі доходи фізичних осіб підлягають оподаткуванню. Якщо особа систематично отримує на рахунок значні суми без пояснення їхнього джерела, це може привернути увагу податкових органів.

У таких випадках податкова може вимагати сплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Якщо податок не сплачено, нараховується штраф, а також можливе блокування рахунку.

Усі банки та платіжні сервіси, що працюють на території України, здійснюють фінансовий моніторинг клієнтських транзакцій. Якщо операції здаються підозрілими або перевищують визначені законодавством ліміти, фінансова установа має право вимагати документи, які підтверджують легальність операцій.

У вказаних випадках особа може бути притягнута до відповідальності, тобто до неї може бути застосовано штрафні санкції.

Отже, штраф за переказ коштів з картки на картку в Україні у 2025 році не передбачений. Проте у випадку порушення податкового законодавства може бути накладений штраф у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень.

Нагадуємо, що з 1 квітня Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення не продовжувати обмеження у розмірі 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів за всіма рахунками клієнтів.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Що робити, якщо банкомат не видав готівку, але кошти списалися з картки

Опубліковано

Що робити, якщо банкомат не видав готівку, але кошти списалися з картки

Деколи може таке трапитися, що банкомат списав гроші з карточки, але ви їх не отримали. Такі інциденти на жаль не рідкість і завжди потрібно знати, як правильно діяти, щоб вернути свої кошти.

Найчастіше проблема виникає через технічні збої або раптове відключення електроенергії — кошти списуються з рахунку, але банкомат готівку не видає.

У таких випадках важливо зберігати спокій, навіть якщо мова йде про велику суму. Гроші можна повернути, але потрібно діяти оперативно.

Насамперед необхідно зафіксувати всі обставини інциденту: точну адресу банкомату, дату та час операції, а також номер самого банкомата (його зазвичай зазначено на корпусі біля екрана).

Після цього слід зателефонувати на гарячу лінію банку — його номер вказано на самому банкоматі. Потім потрібно звернутися до найближчого відділення банку, щоб подати офіційну скаргу та вимогу про повернення коштів.

Варто розуміти, що гроші навряд чи повернуть у той самий день або навіть наступного. Зазвичай банку потрібно до 14 робочих днів на розгляд звернення. Хоча іноді повернення коштів відбувається швидше.

У будь-якому випадку панікувати не варто — гроші вам обов’язково повернуть. Головне — швидко повідомити про проблему та дотримуватися інструкцій банку.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Розшук ТЦК - як знятися самостійно у квітні 2025 року: інструкція
MOBILZONE10 хв. тому

Розшук ТЦК – як знятися самостійно у квітні 2025 року: інструкція

Чи існує штраф за переказ коштів з картки на картку в Україні: пояснення юриста
MOBILZONE2 години тому

Чи існує штраф за переказ коштів з картки на картку в Україні: пояснення юриста

Що робити, якщо банкомат не видав готівку, але кошти списалися з картки
MOBILZONE3 години тому

Що робити, якщо банкомат не видав готівку, але кошти списалися з картки

“Резерв+” з’явиться нова вигідна функція
MOBILZONE5 години тому

“Резерв+” з’явиться нова вигідна функція

Samsung оновила графік випуску One UI 7 для смартфонів: коли отримує ваш
MOBILZONE17 години тому

Samsung оновила графік випуску One UI 7 для смартфонів: коли отримує ваш

Nubia випустила пауербанки Dao Magnetic із магнітним кріпленням
MOBILZONE18 години тому

Nubia випустила пауербанки Dao Magnetic із магнітним кріпленням

Як заощадити на мобільному зв'язку: приховані можливості тарифів Київстар, Vodafone та lifecell
MOBILZONE20 години тому

Як заощадити на мобільному зв’язку: приховані можливості тарифів Київстар, Vodafone та lifecell

Офіційно вийшла нова версія ChatGPT: що нового
MOBILZONE23 години тому

Офіційно вийшла нова версія ChatGPT: що нового

Vodafone попереджає абонентів: через технічні зміни інтернет може зникнути
MOBILZONE24 години тому

Vodafone попереджає абонентів: через технічні зміни інтернет може зникнути

Податкова хоче отримати доступ до банківських карток українців: дата
MOBILZONE1 день тому

Податкова хоче отримати доступ до банківських карток українців: дата

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.