Попри оптимістичні очікування, кількість охочих молодих чоловіків віком 18 -24 роки не просто не дотягла до плану — вона виявилась мізерною.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський ще на початку року зазначав, що для підтримки обороноздатності країни необхідно щомісяця мобілізовувати близько 30 тисяч осіб. У 2024 році мобілізація мала успіх через прийняття нового мобілізаційного закону, але уже в кінці 2024 та на початку 2025 року мобілізація значно спала і тоді цифри мобілізації сягали до 20 тисяч осіб.
Тому у лютому Міністерстві оборони запустили масштабну кампанію для чоловіків віком 18–24, яка передбачала річний контракт із грошовим бонусом — 1 мільйон гривень за службу. Пропозиція виглядала привабливою і викликала широкий інтерес у суспільстві.
Та за підсумками двох місяців цифри виявилися невтішними: адже по розрахункам влади, потрібно щонайменше кожного місяця залучати 5 тисяч чоловіків 18 -24 роки, але реальність виявилася такою, що за два місяці контракт підписали 500 чоловіків.
Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса в інтерв’ю BIHUS Info.
«По пам’яті не хочу вводити в оману. Але насправді мені б хотілося, щоб цифра була набагато більшою. Там щось, можливо, до 500 чоловік, якось так. Хоча заявок було надзвичайно багато», — зазначив Паліса.
За його словами, багато охочих на етапі реєстрації так і не дійшли до остаточного підписання контракту. Причини — різні: від впливу батьків до психологічної неготовності. Наразі влада аналізує ситуацію та готує можливі зміни до умов участі.
«Ми досліджуємо ці питання, аналізуємо, щоб зробити висновок і десь, де потрібно, допиляти щось», — додав представник ОП.
Ця ситуація стала викликом для уряду. На тлі виснаження фронту та необхідності ротації, активізація молоді здавалась логічним кроком. Але провал на старті кампанії змушує владу переосмислити підхід до молодіжної мобілізації — як у плані комунікації, так і мотиваційної політики.