Якщо чоловік уникає свого військового обліку, тоді його через суд будуть позбавляти права керувати автомобілем. Також новим законопроектом, який поданий до Верховної Ради було уточнено, як саме працівники поліції мають право вилучати права.
Про це повідомляє Технофан з посиланням на «Судово-юридичну газету».
Комітет з питань транспорту та інфраструктури вже рекомендував підтримати законопроєкт №8082 у першому читанні з урахуванням запропонованих правок.
У доопрацьованій редакції документа зазначено, що у випадках позбавлення особи права керування або тимчасового його обмеження, водійське посвідчення вилучатиме Нацполіція або особа самостійно здаватиме його до відповідного підрозділу МВС.
Ця ініціатива є логічним продовженням чинної статті 283-2 Кодексу адміністративного судочинства, яка дозволяє територіальним центрам комплектування звертатися до суду щодо тимчасового обмеження права керування у тих громадян, які не виконали вимоги щодо мобілізації у встановлений термін.
Законопроєктом передбачено внесення до Закону «Про дорожній рух» нових статей, що регламентують припинення або призупинення права керування та визнання водійського посвідчення недійсним.
«У разі, якщо посвідчення водія є недійсним за даними Єдиного державного реєстру МВС або встановлено факт припинення права на керування, поліція вилучає документ та передає його до відповідного органу МВС», – йдеться в поясненні до законопроєкту.
Призупинення права керування також відбуватиметься у разі ухваленого рішення суду, встановлення медичних протипоказань або законного позбавлення права. Інформація про всі зміни щодо статусу водійських прав фіксуватиметься в реєстрі МВС.
Посвідчення водія, дія якого призупинена через тимчасове обмеження, знову вважатиметься чинним з наступного дня після скасування обмеження держвиконавцем або завершення виконавчого провадження.
Окремо передбачені зміни щодо умов отримання водійських прав: посвідчення видане вперше, матиме термін дії два роки. Керувати авто зможе особа, яка досягла необхідного віку, постійно або тимчасово проживає в Україні, не має протипоказань за станом здоров’я та пройшла повне навчання.
Також читайте:
Хто у травні втратить право на відстрочку: роз’яснення адвоката
Страх мобілізації: десятки тисяч 17-річних юнаків виїхали з України – в Міністерстві освіти стурбовані