Вранці 23 жовтня в Україні відкрилися попередні продажу 6,1-дюймових смартфонів iPhone 12 і iPhone 12 Pro – їх вже можна попередньо замовити у багатьох українських рітейлерів, які офіційно продають техніку Apple. Перші покупці отримають свої смартфони 30 жовтня, коли стартують широкі продажу.
Одночасно компанія АСБІС-Україна, офіційний дистриб’ютор продукції Apple в нашій країні, розкрила деталі українського старту iPhone 12 і iPhone 12 Pro, які надходять у продаж першими (моделі iPhone 12 mini і iPhone 12 Pro Max вийдуть в наступному місяці).
Ще на минулому тижні «Фокстрот» розкрив гривневі ціни на iPhone 12 і iPhone 12 Pro – з тих пір нічого не змінилося.
Кольори корпусу: золотий, графітовий, сріблястий і «тихоокеанський синій».
У той же час в «АСБІС-Україна» особливо підкреслюють, що це акційні ціни, які будуть діяти тільки на період попереднього замовлення і до 1 листопада. Іншими словами, після 1 листопада ціна може змінитися і явно не в кращу для покупця бік. На жаль, ніяких подробиць дистриб’ютор поки не дає, але деякі магазини вказують 35 999 грн і 44 999 в якості звичайних цін для iPhone 12 і iPhone 12 Pro. Але не можна виключати, що це може бути прийомом для стимулювання продажів.
«АСБІС-Україна» попереджає, що розмір першої партії обмежений (знову-таки, без конкретики). З іншого боку, це було цілком очікувано, враховуючи, що аналогічна ситуація спостерігається і в інших країнах, де смартфони (певні версії) першої партії розкупили в перші дні після старту попередніх замовлень.
У офіційних українських рітейлерів можна придбати iPhone 12 і iPhone 12 Pro в безпроцентну розстрочку (на 12 платежів) – спеціальна пропозиція від monobank, яке буде діяти до 1 листопада.
В Україні iPhone 12 і iPhone 12 Pro виходять на тиждень пізніше світового релізу – 16 жовтень попередні замовлення на нові смартфони Apple відкрили більш ніж в 30 країнах, а сьогодні на цих ринках стартували фактичні продажу.
Моделі iPhone 12 і iPhone 12 Pro багато в чому схожі, причому не тільки зовні, але і за характеристиками. Нові моделі зберегли колишній дизайн з прямокутним вирізом в екрані під камеру TrueDepth і квадратним блоком основної камери в лівому верхньому кутку задньої панелі, але виділяються корпусом іншої форми – з плоскими гранями, як у iPhone 4, а також останніх моделей iPad Pro і iPad Air. У iPhone 12 рамка корпусу алюмінієва, а Pro-версія відрізняється сталевою рамкою. У них одна платформа – 5-нм SoC A14 Bionic, як у недавно вийшов планшета iPad Air 4-го покоління, і ідентичні екрани – OLED-панелі Super Retina XDR зі спеціальним захисним склом Ceramic Shield, посилені за допомогою керамічних кристалів (їх заміна обійдеться в $ 279). Обидві моделі мають захист від пилу і вологи IP68 і підтримують новий стандарт магнітної бездротової зарядки Magsafe.
Розрізняються новинки обсягами пам’яті і основними камерами – у базового iPhone 12 вона здвоєна з ширококутним і надширококутним модулями однакового дозволу (12 Мп), а в «Прошка» вона доповнена сенсором LiDAR, який, судячи з перших тестів, значно підвищує точність розпізнавання контурів об’єктів в портретному режимі.
Буквально на днях західні техно-блогери і оглядачі найбільших тематичних видань випустили перші огляди – нижче порівняння камер iPhone 11 Pro, iPhone 12 і iPhone 12 Pro від британського блогера Аруна Маін.
У свою чергу журналісти Tom’s Guide провели свій стандартний тест батарей iPhone 12 і 12 Pro в режимах 5G і 4G LTE і порівняли результати з іншими флагманами.
У свою чергу журналісти Tom’s Guide провели свій стандартний тест батарей iPhone 12 і 12 Pro в режимах 5G і 4G LTE і порівняли результати з іншими флагманами.
Народний депутат Олександр Федієнко заявив, що військовослужбовці, мобілізовані незаконним шляхом, зможуть звернутися за допомогою до військового омбудсмена. Про це повідомляє кореспондентка “Еспресо” Катерина Галко.
“Сподіваюся, з початком роботи військового омбудсмена військовослужбовці, які стали жертвами примусової мобілізації, матимуть можливість захистити свої права”, – зазначив Федієнко.
Водночас депутат наголосив, що в умовах повномасштабної війни кожен громадянин, згідно з Конституцією України, зобов’язаний захищати державу.
За словами нардепа, скарги від військовослужбовців на такі випадки надходять і зараз, і їх уже розглядають. Проте Федієнко підкреслив, що сам він не був свідком ситуацій, коли людей примусово відправляли з вулиць безпосередньо на фронт. Спочатку військовозобов’язана особа проходить навчання в центрах військової підготовки і тільки після цього її можуть відправити на бойові завдання.
Окрім цього, він висловив різку критику щодо так званої “бусифікації” — практики насильницького затримання військовозобов’язаних у мікроавтобусах. На думку депутата, такі дії підривають довіру до Збройних сил України, не мотивують громадян та дають привід російській пропаганді посилювати напругу в суспільстві.
“Я вважаю, що за такі методи слід суворо карати керівників ТЦК, адже вони дискредитують ЗСУ. Військові навіть просять змінити форму працівників ТЦК, бо в цивільних починає виникати страх, коли їх бачать, особливо під час відпусток. Це ненормальна ситуація”, – наголосив депутат.
Федієнко додав, що “бусифікація” не має масового характеру, але окремі випадки досі трапляються. Деяких керівників ТЦК уже звільнили чи перевели до інших підрозділів, однак проблема ще повністю не вирішена.
Міністр оборони Рустем Умєров, зі свого боку, заявив 18 листопада, що в Україні незабаром буде призначено військового омбудсмена, який займатиметься захистом прав військовослужбовців.
Нагадуємо, що секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко розповів українським ЗМІ, що мобілізація повинна значно посилитися, адже до армії потрібно призвати 160 тисяч осіб за короткий період часу (приблизно 50 – 60 тисяч осіб потрібно мобілізувати в місяць).
Бренд Nubia сьогодні офіційно презентував флагманський смартфон Nubia Z70 Ultra. Апарат пропонується у кількох кольорових виконаннях, у тому числі фірмовому – із зображенням картини «Зоряна ніч» Ван Гога на тильній панелі. Товщина пристрою становить 8,6 мм, маса – 228 грамів.
Nubia Z70 Ultra отримав екран AMOLED виробництва BOE без вирізів та з діагоналлю 6,85 дюйма. Товщина бічної рамки – всього 1,25 мм, дисплей займає 95,3% площі передньої панелі. Підекранна фронтальна камера вже сьомого покоління, знімати вона повинна краще, ніж попередні генерації. Роздільна здатність датчика становить 16 Мп.
В основі апаратної платформи смартфона лежить SoC Snapdragon 8 Elite, доповнена пам’яттю LPDDR5X та UFS4.0. Є захист IP68/IP69, потужний вібромотор, чіп NFC, адаптери Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, ІЧ-випромінювач для керування побутовою технікою та порт USB Type-C 3.2 Gen1.
Місткість акумулятора склала 6150 мАг, підтримується зарядка потужністю 80 Вт.
Основна камера відрізняється від інших смартфонів своїм головним модулем. У ньому 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX906 поєднується з об’єктивом з ЕФР 35 мм (проти стандартних 24 мм) із змінною діафрагмою F/1,59-F/4,0. У другому модулі 50-мегапіксельний сенсор OmniVision OV50D із надширококутним об’єктивом. Є і перископний модуль із 64-мегапіксельним датчиком OmniVision OV64B.
Вартість Nubia Z70 Ultra у базовій версії з 12 ГБ ОЗУ та 256 ГБ флеш-пам’яті – 635 доларів. Рівно стільки коштує Xiaomi 15 на тій же SoC. Вартість інших версій така: 16/512 ГБ – 690 доларів, 16 ГБ/1 ТБ – 775
Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, який розширює можливості звичного елемента інтерфейсу десктопної ОС. Функція Microsoft 365 Companions дозволить інтегрувати в панель завдань віджети контактів, швидкого доступу до файлів та календаря.
Microsoft поки не розкрила всіх подробиць про нововведення, обмежившись демонстрацією скріншоту з дизайном інтерфейсу майбутнього інструменту, подібним до програми Phone Link. Очікується, що надбудова для панелі завдань забезпечить швидкий доступ до списку контактів, подій календаря та нещодавно відкритих або вибраних файлів.
Поки невідомо, чи буде інструмент Microsoft 365 Companions доступний стороннім розробникам для інтеграції власних додатків. Терміни впровадження функції у стабільне складання Windows 11 ще не оголошено. Швидше за все, це відбудеться лише 2025 року.