Google наділила свою пошукову систему нової і дуже цікавою функцією з промовистою назвою «hum to search» – тепер кожен раз, коли в голові починає безперервно грати пісня, назва якої ніяк не можна згадати, можна спробувати наспівати її мотив прямо в пошуку.
І Google підкаже назву, якщо, звичайно, розпізнає цю саму настирливу мелодію по набору звуків на кшталт «дааааа так так даааа на наа наа наа ооо йе». Функціональність, що представляє собою свого роду людську версію Shazam, стала одним з головних анонсів презентації Search On, присвяченій останнім досягненням компанії в області ІІ.
«У всіх було таке, що в голові застрягла мелодія, але її тексту не пам’ятаємо. Тепер, в такі моменти, вам просто потрібно наспівати для пошуку, і наші моделі ІІ зможуть підібрати мелодію і знайти потрібну пісню ».
із заяви Google
У Google говорять, що, використовуючи алгоритми машинного навчання, натренували нейронну мережу таким чином, щоб вона могла по набору звуків визначити потенційні збіги пісень. компанії особливо підкреслюють, що для використання функції зовсім не обов’язково мати ідеальний музичний слух. За відповідним запитом або, коректніше сказати, голосовому наспіви, система видасть найбільш ймовірні варіанти.
Як завжди в таких випадках, дослідники в процесі навчання «згодували» ІІ-системі величезний масив даних.
В Google пояснюють принцип роботи технології так:
«Мелодія пісні схожа на відбиток пальця: кожна з них має свою унікальну ідентичність. Ми створили моделі машинного навчання, які можуть зв’язати наспів, свист або спів з відповідним «відбитком пальця» ».
Використовувані Google моделі машинного навчання, здатні розпізнавати пісні на основі різних джерел, в тому числі людей, які співають, свистять або наспівують мелодії, а також студійних записів, перетворюють звук в числову послідовність, відповідну мелодії пісні. Алгоритми також прибирають всі інші деталі, такі як супровідні інструменти, тембр і тон голосу, залишаючи основний цифровий відбиток пісні. Ці відбитки система проганяє по базі з тисячами пісень з усього світу, визначаючи потенційні збіги в режимі реального часу.
В основі лежать розробки команди AI Research за технологією розпізнавання музики. Ще в 2017 року на смартфонах Pixel 2 дебютувала програма Now Playing, що використовує для розпізнавання музики глибокі нейронні мережі. Через рік ця технологія прийшла в SoundSearch в додатку Google, одночасно компанія збільшила охоплення на каталог з мільйонами пісень. Функція hum to search – подальший еволюційний розвиток технології з можливістю розпізнавання по одному наспівати мотиву.
Функціональність вже доступна в мобільному додатку Google на Android і iOS. Отримати доступ до неї можна як в самому додатку (потрібно тільки встановити останню версію), так і через віджет Пошуку Google. Щоб активувати функцію, необхідно торкнутися значка мікрофона і вимовити головний команду «що це за пісня?» або натиснути кнопку «Знайти пісню», після чого наспівувати мелодію протягом 10-15 секунд.
На iOS поки підтримується тільки англійську мову, а на Android функція доступна більш ніж на 20 мовах, включаючи українську. У майбутньому список підтримуваних мов буде розширюватися. По крайней мірі, в Google «сподіваються» на це.
Бренд Nubia сьогодні офіційно презентував флагманський смартфон Nubia Z70 Ultra. Апарат пропонується у кількох кольорових виконаннях, у тому числі фірмовому – із зображенням картини «Зоряна ніч» Ван Гога на тильній панелі. Товщина пристрою становить 8,6 мм, маса – 228 грамів.
Nubia Z70 Ultra отримав екран AMOLED виробництва BOE без вирізів та з діагоналлю 6,85 дюйма. Товщина бічної рамки – всього 1,25 мм, дисплей займає 95,3% площі передньої панелі. Підекранна фронтальна камера вже сьомого покоління, знімати вона повинна краще, ніж попередні генерації. Роздільна здатність датчика становить 16 Мп.
В основі апаратної платформи смартфона лежить SoC Snapdragon 8 Elite, доповнена пам’яттю LPDDR5X та UFS4.0. Є захист IP68/IP69, потужний вібромотор, чіп NFC, адаптери Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, ІЧ-випромінювач для керування побутовою технікою та порт USB Type-C 3.2 Gen1.
Місткість акумулятора склала 6150 мАг, підтримується зарядка потужністю 80 Вт.
Основна камера відрізняється від інших смартфонів своїм головним модулем. У ньому 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX906 поєднується з об’єктивом з ЕФР 35 мм (проти стандартних 24 мм) із змінною діафрагмою F/1,59-F/4,0. У другому модулі 50-мегапіксельний сенсор OmniVision OV50D із надширококутним об’єктивом. Є і перископний модуль із 64-мегапіксельним датчиком OmniVision OV64B.
Вартість Nubia Z70 Ultra у базовій версії з 12 ГБ ОЗУ та 256 ГБ флеш-пам’яті – 635 доларів. Рівно стільки коштує Xiaomi 15 на тій же SoC. Вартість інших версій така: 16/512 ГБ – 690 доларів, 16 ГБ/1 ТБ – 775
Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, який розширює можливості звичного елемента інтерфейсу десктопної ОС. Функція Microsoft 365 Companions дозволить інтегрувати в панель завдань віджети контактів, швидкого доступу до файлів та календаря.
Microsoft поки не розкрила всіх подробиць про нововведення, обмежившись демонстрацією скріншоту з дизайном інтерфейсу майбутнього інструменту, подібним до програми Phone Link. Очікується, що надбудова для панелі завдань забезпечить швидкий доступ до списку контактів, подій календаря та нещодавно відкритих або вибраних файлів.
Поки невідомо, чи буде інструмент Microsoft 365 Companions доступний стороннім розробникам для інтеграції власних додатків. Терміни впровадження функції у стабільне складання Windows 11 ще не оголошено. Швидше за все, це відбудеться лише 2025 року.
Багато українців через високу інфляцію в країні хочуть зекономити та не переплачувати за мобільний зв’язок. В цьому матеріалі ми розповімо про найбюджетніший тариф кожного з операторів та як їх підключити.
lifecell
Поки тверде перше місце держить тариф від lifecell “Просто Лайф”. Ціна даного тарифу, якщо абонент перенесе свій номер від іншого мобільного оператора становить 90 гривень (стандартна ціна 160 гривень).
Тобто, якщо у вас карточка Київстар або Vodafone, то ви можете спокійно перейти на обслуговування lifecell, за допомогою перенесення номера і при цьому зберегти код і номер вашого старого оператора та отримати знижку у 40% на деякі тарифи від lifecell. І найдешевший з них це “Просто Лайф”, який буде коштувати 90 гривень в місяць.
Абонентам пропонують у рамках тарифного плану:
8 ГБ мобільного інтернету ;
безлімітні дзвінки всередині мережі;
300 хвилин на всі номери в Україні.
Ознайомитися з тарифом та підключити його можна перейшовши за цим посиланням.
Київстар
Один із найбюджетніших тарифів від компанії Київстар є LOVE UA Комфорт. Його вартість всього 140 грн на місяць. Цей тариф найкраще підходить для літніх людей або людей з обмеженими можливостями. У вартість LOVE UA Комфорт входить:
6 ГБ мобільного трафіку;
безліміт на дзвінки всередині мережі;
60 хв для дзвінків на номери інших операторів та міські номери;
60 СМС по Україні.
Крім того, користувачі даного тарифного плану можуть вибрати для себе одну «Суперсилу» у вигляді певної безкоштовної послуги.
На нашу думку тариф від “Київстар” LOVE UA займає друге місце, але він має великий недолік перед найдешевшим пакетом від “Vodafone”.
Vodafone
Ціна найдешевшого тарифу у Vodafone 180 гривень, але серед двох вище перерахованих тарифів він має безлімітний інтернет. Тому ті особи, які постійно люблять зависати в соціальних мережах, для них це буде найкращий вибір.
Отже, тариф Vodafone Turbo пропонує українцям наступні умови:
безлімітний інтернет в Україні та 5 ГБ в роумінгу(особливо цінний для тих, хто працює в інтернеті);