З 2013 року iPad Air пережив пару оновлень і логічно додавав в можливостях, при цьому майже не змінюючи дизайн. Але четверте покоління, яке тільки що представили на першій осінньої презентації компанії, перейняло багато від iPad Pro, а заодно отримало ряд приємних доповнень.
Почнемо з дизайну. Тепер iPad Air такий же незграбний з боків, як і iPad Pro. Розмір корпусу становить 247,6 × 178.5 × 6.1 мм, при вазі в 458 грам. Спереду у нього, як це називає компанія – all-screen design. Дисплей збільшили до 10,9 дюймів, але це як і раніше IPS матриця (Liquid Retina Display). Дозвіл складає 2360 × 1640 пікселів. Підтримка колірного простору P3 і технології True Tone теж є.
На відміну від попереднього покоління, новий iPad Air працює з Apple Pencil 2 і підтримує роботу зі Smart Keyboard Folio і Magic Keyboard.
І тепер не тільки iPad Pro може похвалитися наявністю стереодинамиков. Ними вже оснащено і новий Air, у якого теж є динаміки по обидва боки дисплея. До цього додали і кілька нових кольорів оформлення корпусу, яких всього п’ять: Space Gray, Silver, Rose Gold, Sky Blue і Green. Останні два – новинка не тільки для iPad Aid, а й для всіх планшетів від Apple в принципі.
Ще одним нововведенням для планшетів компанії став сканер відбитків пальців (Touch ID), який тепер інтегрований в кнопку включення (а кнопки Home на iPad Air не залишилося). Цей датчик служить єдиним методом аутентифікації користувача, технологія Face ID так і залишиться прерогативою iPad Pro.
Основна камера теж оновилися (по відношенню до минулого покоління Air, адже сенсор тут, знову ж таки, від iPad Pro). Так, на тильній стороні тепер знаходиться 12-мегапіксельна камера з апертурою ƒ / 1.8, а фронтальна камера FaceTime HD так і залишилася 7-мегапіксельною з тим же набором можливостей.
Продуктивність збільшить новий 5-нанометровий чіп Apple A14 Bionic. Він включає в себе 6 ядер центрального процесора, 4-ядерний графічний прискорювач і 16-ядерний Neural Engine. Відзначається 40% зростання продуктивності ЦП і 30% для обробки графіки. Серед інших оновлень «заліза» можна відзначити підтримку Wi-Fi 6. Обсяг пам’яті не змінився – 64 і 256 ГБ, а кількість ОЗУ як завжди не уточнюється.
Автономність нового покоління все також залишається на рівні 10 годин при роботі з Wi-Fi-з’єднанням і 9 від мобільних мереж (ємність батареї – 28.6 Вт • год). Зате відтепер і iPad Air заряджається за допомогою USB-C, а не Lightning-роз’єму. У комплекті з планшетом поставляється 20-ватний блок живлення.
Новий iPad Air без мобільного модуля буде коштувати $ 599 за 64 ГБ і $ 749 за 256 ГБ накопичувача, а з LTE – $ 729 і $ 879 відповідно. Продаватися новинки почнуть вже в жовтні цього року.
Xiaomi представила в Китаї нову фірмову Android-приставку під назвою Smart TV Box 5, а також просунуту в технічному плані модель Smart TV Box 5 Max. Обидва пристрої підтримують високу роздільну здатність та оснащені швидкісними модулями Wi-Fi, але відрізняються конфігураціями пам’яті.
Новинки, побудовані на базі чотириядерного ARM-процесора (Cortex-A55), працюють під управлінням фірмової операційної системи HyperOS та підтримують голосове управління через асистента XiaoAi. Базова модель оснащена 2 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 32 ГБ, а версія Max поставляється у конфігурації 4+64 ГБ.
Xiaomi Smart TV Box 5 та Smart TV Box 5 Max здатні виводити зображення з роздільною здатністю до 4K. Обидві моделі підтримують технології Dolby Vision, Dolby Atmos та DTS:X. Набір бездротових інтерфейсів кожної з приставок входять модулі Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.
Модель Smart TV Box 5 коштує у Китаї 299 юанів (близько $41), а ціна старшої Max-версії складає 499 юанів (приблизно $69). Інформації про появу новинок в інших країнах поки що немає.
У столиці власники собак повинні реєструвати своїх улюбленців – інакше їм загрожує адміністративна відповідальність. Як повідомляє Центр захисту тварин із посиланням на Кодекс України про адміністративні правопорушення, за відсутність реєстрації передбачено штраф до 850 гривень. Якщо ж порушення повториться протягом року, сума зросте до 1020 гривень.
Поки що така вимога діє лише в межах Києва. Чи буде поширено цю практику на інші міста України – наразі невідомо.
Як пояснив директор КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Сергій Сабуров, реєстрація обов’язкова для всіх собак. Для котів ця процедура – добровільна і залежить від бажання власника.
Основна мета даної ініціативи, щоб власники дотримувалися ветеринарно-санітарних норм і робили вчасно прививки своїм улюбленцям.
Також актуальні дані про кількість домашніх тварин у столиці дозволять:
ефективніше планувати розвиток міської інфраструктури;
знайти собаку, якщо власник її загубить
Для реєстрації собаки необхідно:
Звернутись до будь-якого ЦНАПу в Києві.
Заповнити форму №1 (видається на місці).
Надати квитанцію про оплату послуги.
Після цього тварина отримає унікальний реєстраційний номер, а власнику видадуть офіційне посвідчення, яке підтверджує право власності на домашнього улюбленця.
Ті, хто слідкує за війною та її останніми новинами знають, що 11 травня Путін запропонував провести прямі переговори між Росією та Україною. Зеленський відреагував на заяву і сказав, що готовий у цей четвер приїхати в Стамбул для початку переговорів з російським диктатором віч на віч.
Багато українців не вірять в такі переговори, адже поки що гучних слів та ультиматумів діалог дальше не заходив. Про те народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко розповів, що переговори цілком можливі, адже українська влада неодноразово проводила прямі переговори з Росією у суворій таємниці, починаючи з 2022 року.
За його словами, подібні зустрічі відбувалися неодноразово – «не один, не два і навіть не три рази», а охоплювали період з 2022 по 2024 рік включно.
Гончаренко зазначив, що перемовини велися на високому рівні та проходили на Аравійському півострові, де можливе проведення таких зустрічей без розголосу та камер.
«Якщо зараз хтось почне казати про “неможливість” прямих переговорів, просто пам’ятайте: вони вже відбувалися. І не один раз», – підкреслив депутат.
Таким чином, депутат натякнув, що цілком можливо що два президента воюючих країн можуть зустрітися віч на віч і почати діалог.