З 2013 року iPad Air пережив пару оновлень і логічно додавав в можливостях, при цьому майже не змінюючи дизайн. Але четверте покоління, яке тільки що представили на першій осінньої презентації компанії, перейняло багато від iPad Pro, а заодно отримало ряд приємних доповнень.
Почнемо з дизайну. Тепер iPad Air такий же незграбний з боків, як і iPad Pro. Розмір корпусу становить 247,6 × 178.5 × 6.1 мм, при вазі в 458 грам. Спереду у нього, як це називає компанія – all-screen design. Дисплей збільшили до 10,9 дюймів, але це як і раніше IPS матриця (Liquid Retina Display). Дозвіл складає 2360 × 1640 пікселів. Підтримка колірного простору P3 і технології True Tone теж є.
На відміну від попереднього покоління, новий iPad Air працює з Apple Pencil 2 і підтримує роботу зі Smart Keyboard Folio і Magic Keyboard.
І тепер не тільки iPad Pro може похвалитися наявністю стереодинамиков. Ними вже оснащено і новий Air, у якого теж є динаміки по обидва боки дисплея. До цього додали і кілька нових кольорів оформлення корпусу, яких всього п’ять: Space Gray, Silver, Rose Gold, Sky Blue і Green. Останні два – новинка не тільки для iPad Aid, а й для всіх планшетів від Apple в принципі.
Ще одним нововведенням для планшетів компанії став сканер відбитків пальців (Touch ID), який тепер інтегрований в кнопку включення (а кнопки Home на iPad Air не залишилося). Цей датчик служить єдиним методом аутентифікації користувача, технологія Face ID так і залишиться прерогативою iPad Pro.
Основна камера теж оновилися (по відношенню до минулого покоління Air, адже сенсор тут, знову ж таки, від iPad Pro). Так, на тильній стороні тепер знаходиться 12-мегапіксельна камера з апертурою ƒ / 1.8, а фронтальна камера FaceTime HD так і залишилася 7-мегапіксельною з тим же набором можливостей.
Продуктивність збільшить новий 5-нанометровий чіп Apple A14 Bionic. Він включає в себе 6 ядер центрального процесора, 4-ядерний графічний прискорювач і 16-ядерний Neural Engine. Відзначається 40% зростання продуктивності ЦП і 30% для обробки графіки. Серед інших оновлень «заліза» можна відзначити підтримку Wi-Fi 6. Обсяг пам’яті не змінився – 64 і 256 ГБ, а кількість ОЗУ як завжди не уточнюється.
Автономність нового покоління все також залишається на рівні 10 годин при роботі з Wi-Fi-з’єднанням і 9 від мобільних мереж (ємність батареї – 28.6 Вт • год). Зате відтепер і iPad Air заряджається за допомогою USB-C, а не Lightning-роз’єму. У комплекті з планшетом поставляється 20-ватний блок живлення.
Новий iPad Air без мобільного модуля буде коштувати $ 599 за 64 ГБ і $ 749 за 256 ГБ накопичувача, а з LTE – $ 729 і $ 879 відповідно. Продаватися новинки почнуть вже в жовтні цього року.
Бренд Nubia сьогодні офіційно презентував флагманський смартфон Nubia Z70 Ultra. Апарат пропонується у кількох кольорових виконаннях, у тому числі фірмовому – із зображенням картини «Зоряна ніч» Ван Гога на тильній панелі. Товщина пристрою становить 8,6 мм, маса – 228 грамів.
Nubia Z70 Ultra отримав екран AMOLED виробництва BOE без вирізів та з діагоналлю 6,85 дюйма. Товщина бічної рамки – всього 1,25 мм, дисплей займає 95,3% площі передньої панелі. Підекранна фронтальна камера вже сьомого покоління, знімати вона повинна краще, ніж попередні генерації. Роздільна здатність датчика становить 16 Мп.
В основі апаратної платформи смартфона лежить SoC Snapdragon 8 Elite, доповнена пам’яттю LPDDR5X та UFS4.0. Є захист IP68/IP69, потужний вібромотор, чіп NFC, адаптери Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, ІЧ-випромінювач для керування побутовою технікою та порт USB Type-C 3.2 Gen1.
Місткість акумулятора склала 6150 мАг, підтримується зарядка потужністю 80 Вт.
Основна камера відрізняється від інших смартфонів своїм головним модулем. У ньому 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX906 поєднується з об’єктивом з ЕФР 35 мм (проти стандартних 24 мм) із змінною діафрагмою F/1,59-F/4,0. У другому модулі 50-мегапіксельний сенсор OmniVision OV50D із надширококутним об’єктивом. Є і перископний модуль із 64-мегапіксельним датчиком OmniVision OV64B.
Вартість Nubia Z70 Ultra у базовій версії з 12 ГБ ОЗУ та 256 ГБ флеш-пам’яті – 635 доларів. Рівно стільки коштує Xiaomi 15 на тій же SoC. Вартість інших версій така: 16/512 ГБ – 690 доларів, 16 ГБ/1 ТБ – 775
Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, який розширює можливості звичного елемента інтерфейсу десктопної ОС. Функція Microsoft 365 Companions дозволить інтегрувати в панель завдань віджети контактів, швидкого доступу до файлів та календаря.
Microsoft поки не розкрила всіх подробиць про нововведення, обмежившись демонстрацією скріншоту з дизайном інтерфейсу майбутнього інструменту, подібним до програми Phone Link. Очікується, що надбудова для панелі завдань забезпечить швидкий доступ до списку контактів, подій календаря та нещодавно відкритих або вибраних файлів.
Поки невідомо, чи буде інструмент Microsoft 365 Companions доступний стороннім розробникам для інтеграції власних додатків. Терміни впровадження функції у стабільне складання Windows 11 ще не оголошено. Швидше за все, це відбудеться лише 2025 року.
Багато українців через високу інфляцію в країні хочуть зекономити та не переплачувати за мобільний зв’язок. В цьому матеріалі ми розповімо про найбюджетніший тариф кожного з операторів та як їх підключити.
lifecell
Поки тверде перше місце держить тариф від lifecell “Просто Лайф”. Ціна даного тарифу, якщо абонент перенесе свій номер від іншого мобільного оператора становить 90 гривень (стандартна ціна 160 гривень).
Тобто, якщо у вас карточка Київстар або Vodafone, то ви можете спокійно перейти на обслуговування lifecell, за допомогою перенесення номера і при цьому зберегти код і номер вашого старого оператора та отримати знижку у 40% на деякі тарифи від lifecell. І найдешевший з них це “Просто Лайф”, який буде коштувати 90 гривень в місяць.
Абонентам пропонують у рамках тарифного плану:
8 ГБ мобільного інтернету ;
безлімітні дзвінки всередині мережі;
300 хвилин на всі номери в Україні.
Ознайомитися з тарифом та підключити його можна перейшовши за цим посиланням.
Київстар
Один із найбюджетніших тарифів від компанії Київстар є LOVE UA Комфорт. Його вартість всього 140 грн на місяць. Цей тариф найкраще підходить для літніх людей або людей з обмеженими можливостями. У вартість LOVE UA Комфорт входить:
6 ГБ мобільного трафіку;
безліміт на дзвінки всередині мережі;
60 хв для дзвінків на номери інших операторів та міські номери;
60 СМС по Україні.
Крім того, користувачі даного тарифного плану можуть вибрати для себе одну «Суперсилу» у вигляді певної безкоштовної послуги.
На нашу думку тариф від “Київстар” LOVE UA займає друге місце, але він має великий недолік перед найдешевшим пакетом від “Vodafone”.
Vodafone
Ціна найдешевшого тарифу у Vodafone 180 гривень, але серед двох вище перерахованих тарифів він має безлімітний інтернет. Тому ті особи, які постійно люблять зависати в соціальних мережах, для них це буде найкращий вибір.
Отже, тариф Vodafone Turbo пропонує українцям наступні умови:
безлімітний інтернет в Україні та 5 ГБ в роумінгу(особливо цінний для тих, хто працює в інтернеті);