З 2013 року iPad Air пережив пару оновлень і логічно додавав в можливостях, при цьому майже не змінюючи дизайн. Але четверте покоління, яке тільки що представили на першій осінньої презентації компанії, перейняло багато від iPad Pro, а заодно отримало ряд приємних доповнень.
Почнемо з дизайну. Тепер iPad Air такий же незграбний з боків, як і iPad Pro. Розмір корпусу становить 247,6 × 178.5 × 6.1 мм, при вазі в 458 грам. Спереду у нього, як це називає компанія – all-screen design. Дисплей збільшили до 10,9 дюймів, але це як і раніше IPS матриця (Liquid Retina Display). Дозвіл складає 2360 × 1640 пікселів. Підтримка колірного простору P3 і технології True Tone теж є.
На відміну від попереднього покоління, новий iPad Air працює з Apple Pencil 2 і підтримує роботу зі Smart Keyboard Folio і Magic Keyboard.
І тепер не тільки iPad Pro може похвалитися наявністю стереодинамиков. Ними вже оснащено і новий Air, у якого теж є динаміки по обидва боки дисплея. До цього додали і кілька нових кольорів оформлення корпусу, яких всього п’ять: Space Gray, Silver, Rose Gold, Sky Blue і Green. Останні два – новинка не тільки для iPad Aid, а й для всіх планшетів від Apple в принципі.
Ще одним нововведенням для планшетів компанії став сканер відбитків пальців (Touch ID), який тепер інтегрований в кнопку включення (а кнопки Home на iPad Air не залишилося). Цей датчик служить єдиним методом аутентифікації користувача, технологія Face ID так і залишиться прерогативою iPad Pro.
Основна камера теж оновилися (по відношенню до минулого покоління Air, адже сенсор тут, знову ж таки, від iPad Pro). Так, на тильній стороні тепер знаходиться 12-мегапіксельна камера з апертурою ƒ / 1.8, а фронтальна камера FaceTime HD так і залишилася 7-мегапіксельною з тим же набором можливостей.
Продуктивність збільшить новий 5-нанометровий чіп Apple A14 Bionic. Він включає в себе 6 ядер центрального процесора, 4-ядерний графічний прискорювач і 16-ядерний Neural Engine. Відзначається 40% зростання продуктивності ЦП і 30% для обробки графіки. Серед інших оновлень «заліза» можна відзначити підтримку Wi-Fi 6. Обсяг пам’яті не змінився – 64 і 256 ГБ, а кількість ОЗУ як завжди не уточнюється.
Автономність нового покоління все також залишається на рівні 10 годин при роботі з Wi-Fi-з’єднанням і 9 від мобільних мереж (ємність батареї – 28.6 Вт • год). Зате відтепер і iPad Air заряджається за допомогою USB-C, а не Lightning-роз’єму. У комплекті з планшетом поставляється 20-ватний блок живлення.
Новий iPad Air без мобільного модуля буде коштувати $ 599 за 64 ГБ і $ 749 за 256 ГБ накопичувача, а з LTE – $ 729 і $ 879 відповідно. Продаватися новинки почнуть вже в жовтні цього року.
Державний ПриватБанк планує реалізувати портфель “безнадійних” кредитів на загальну суму 5,2 млрд грн.
Як повідомляється на офіційному сайті банку, у червні 2025 року Наглядова рада ухвалила рішення про продаж прав вимоги за портфелем, до якого входить понад 658 тисяч беззаставних споживчих кредитів, виданих фізичним особам. Ці кредити визнані безнадійними та були списані за рахунок сформованих резервів.
Банк зазначає, що з портфеля виключено позики, взяті військовослужбовцями, мобілізованими особами, а також жителями територій, де тривають активні бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією. До продажу включено як основну суму кредитів, так і нараховані відсотки.
Продаж здійснюється відповідно до вимог Кабміну та Нацбанку щодо зменшення обсягу проблемної заборгованості в державних банках.
Аукціон відбудеться через електронний майданчик ДП СЕТАМ і триватиме до 30 липня 2025 року. Початкова ціна лоту – 5,2 млрд грн.
Слід зазначити, що аукціон проходитиме у кілька етапів: автоматичне поступове зниження стартової ціни лота, подання закритих цінових пропозицій та відкриті ставки. Мінімальна вартість продажу лота становить 1,2% початкової ціни.
У застосунку «Дія» невдовзі запрацює новий функціонал, а саме – окремий розділ послуг для ветеранів війни та родин загиблих військовослужбовців, який матиме назву «Ветеран Pro». Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Відповідні зміни були внесені Кабінетом Міністрів до порядку використання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
У новому розділі «Ветеран Pro» будуть доступні послуги для таких категорій громадян:
ветеранів війни;
учасників Революції Гідності, які постраждали;
членів родин загиблих (померлих) ветеранів війни;
родин загиблих Захисників та Захисниць України.
Функціонал розділу включатиме:
подання заяв і запитів на отримання публічних послуг;
доступ до повної інформації про послуги;
оформлення довідок та витягів;
участь в опитуваннях;
перегляд інформації про фахівців із супроводу та можливість подання заяви на супровід.
Також нагадаємо, що з 1 червня у «Дії» з’явився перший платний сервіс, а саме – шеринг документів для банків. Ця послуга дозволяє фінансовим установам отримувати цифрові копії документів користувачів. Для громадян дана послуга залишається безкоштовною, а от банки сплачують за її використання.
В Україні почастішали випадки розповсюдження підробленої іноземної валюти, причому найбільшу частку фальшивок становлять саме американські долари.
Про це повідомили в Національного банку України.
Як зазначили в НБУ, у 2024 році серед усіх вилучених підробок іноземної валюти 93% становили долари США, тоді як на євро припало лише 7%.
Шахраї найчастіше підробляють такі номінали:
50 та 100 доларів США;
50, 100 і 200 євро.
Найбільший ризик отримати фальшивку виникає під час обміну валюти “з рук” або через онлайн-майданчики, де немає належної перевірки справжності банкнот.
Нацбанк радить уникати сумнівних обмінників і віддавати перевагу лише офіційним пунктам обміну валют або банківським установам.
Як розпізнати фальшиві долари – три ключові ознаки
1.Колір і якість друку. На підробках зображення часто розмите, контури нечіткі, а відтінки або занадто тьмяні, або неприродно яскраві.
2.Захисні елементи. У справжніх банкнот водяний знак видно з обох боків при просвічуванні. Фальшивки можуть мати лише грубе наслідування цього елемента або не містити його взагалі.
3.Текстура паперу. Оригінальні долари друкують на спеціальному бавовняному папері з характерною шорсткою поверхнею. Підробки зазвичай надто гладкі, занадто жорсткі або навпаки, дуже м’які.
Що робити, якщо виникли сумніви щодо купюри
Національний банк радить у разі підозри звертатися до будь-якого банку. Фінустанова безплатно передасть банкноту на експертизу регулятору.