Жодне електронний пристрій не в змозі якимось чином повноцінно працювати без встановленого на нього програмного забезпечення. Якщо говорити про смартфони, то більш ніж 3/4 від загального числа таких в даний час працюють під управлінням Android від Google, однак чи не всі виробники мобільних пристроїв на свій власний розсуд допрацьовують цю операційну систему, прагнучи зробити її краще, ніж будь-коли коли раніше. Сьогодні, 15 квітня 2020 року, відомий індійський відеоблогер повідомив про те, що йому в руки потрапила прошивка MIUI 12, яку компанія Xiaomi, судячи з усього, виклала в інтернет для обмеженого кола людей. В ході невеликого відеоролика фанат бренду показав головні нові функції новітнього програмного забезпечення.
Вкрай важливо, що користувачам не тільки розповіли про нові функції, як це зазвичай завжди буває, а саме показали на живий демонстрації. На практиці це означає, що у деяких людей вже насправді є доступ до прошивці MIUI 12, перебуває яка в даний час в статусі бета-версії. Новітня операційна система для смартфонів Xiaomi містить в собі режим Anti-Flicker, причому він активний за замовчуванням. При включенні такого режиму знижується шкідливий для людських очей мерехтіння в умовах поганого недостатнього освітлення. За рахунок такої «фішки» очі власників мобільних пристроїв будуть набагато менше втомлюватися, а ймовірність зіпсувати зір в рази знижується.
Крім того, нова операційна система містить в собі функцію під назвою Focus Mode, дозволяє яка легко і просто сконцентруватися на тих чи інших завданнях. Якщо активувати подібну опцію, що можна зробити на термін від 20 хвилин до 3 годин, на телефон миттєво перестануть приходити всі повідомлення і пропадуть всі інші чинники які впливають на відволікання уваги. За рахунок такої «фішки» можна зосередитися на вирішенні будь-якої задачі, на зразок роботи з електронної пошти, обробки документів або просто читання книг, коли хочеться в тиші почитати якусь книгу, щоб ніхто при цьому не відволікав з яких-небудь питань. Не обійшлося в прошивці MIUI 12 і без ще одну цікаву особливість, представляє з себе яка опцію Screen Time.
За рахунок функції екранного часу можна дізнаватися в наочному вигляді, скільки часу протягом доби, тижня чи місяця було витрачено на ті чи інші програми. Користувачі також можуть обмежити час використання смартфона по певних днях, встановити максимальний час знаходження в тих чи інших додатках, а разом з тим, крім того, реалізувати ряд інших ідей, які дозволять не витрачати час даремно на просиджування в соціальних мережах або месенджерах, а зайнятися чимось більш корисним і потрібним. Крім того, за словами автора відеоролика, в прошивці MIUI 12 є нова навігаційна панель для переміщення по ОС, оновлена багатозадачність, покращений екран блокування, підтримка повноцінного темного режиму, нова система повідомлень і ряд інших нововведень, які він покаже в наступних відеороликах.
До 5 лютого військовозобов’язані, раніше визнані обмежено придатними, мають обов’язково пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК). У разі невиконання цієї вимоги на них накладуть штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Про це заявив Федір Веніславський, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, у коментарі РБК-Україна.
Що змінилося у законодавстві
Згідно з новими нормами, статус “обмежено придатний” більше не використовується. Протягом дев’яти місяців з моменту набрання чинності закону всі, кого раніше визнали “обмежено придатними”, повинні повторно пройти ВЛК, щоб визначити їх придатність до військової служби за оновленими стандартами.
«Дев’ять місяців уже спливає, і ті, хто не виконав цю вимогу, будуть притягнуті до відповідальності», — зазначив Веніславський.
Які санкції передбачено
Громадяни, які не пройшли повторну ВЛК до 5 лютого, отримають штраф у розмірі: від 17 000 грн до 25 500 грн.
Веніславський підкреслив, що закон чітко регламентує вимоги, і громадяни мали достатньо часу для їх виконання.
Таким чином громадян, які раніше були визнані обмежено придатними зобов’язані самостійно звернутися до ТЦК та СП для проходження ВЛК, навіть якщо їм не вручали повістки. Громадяни, які не виконають цю норму закону, зіткнуться зі значними штрафами. Веніславський наголосив, що це стосується лише тих, хто свідомо ігнорує вимогу пройти ВЛК у встановлений термін.
Національна поліція України розробила законопроєкт, спрямований на притягнення до відповідальності так званих дропів або “грошових мулів”. Про це повідомив голова Нацполіції Іван Вигівський в інтерв’ю “Українським Новинам”.
Слід зазначити, що Дропи — це особи, які за грошову винагороду надають свої платіжні засоби, включаючи банківські рахунки та криптогаманці, для використання третіми особами. Найчастіше їхні послуги використовуються шахраями або наркоторговцями.
За словами Вигівського, у багатьох країнах світу існує законодавча відповідальність для таких осіб, проте в Україні відповідні заходи досі не впроваджені.
Проблема дропів у контексті шахрайства
Голова Нацполіції зазначив, що близько 70% шахрайств в Україні здійснюються із залученням дропів.
У 2023 році поліція спільно з НБУ реалізувала низку заходів, які дозволили зменшити кількість шахрайств та звернень громадян майже на 36 тисяч. Серед них:
Програма, що дозволяє блокувати банківські картки у перші години після зняття коштів шахраями.
Тісна співпраця з банками для зменшення масштабів злочинної діяльності.
Мета законопроєкту
Нацполіція прагне створити правову базу для відповідальності дропів, подібну до тих, що діють у цивілізованих країнах.
Вигівський підкреслив, що багато дропів часто не усвідомлюють, хто саме використовуватиме їхні платіжні засоби. Щоб запобігти цьому, поліція планує:
Створити реєстр дропів.
На спеціальній платформі акумулюватиметься інформація про осіб, які беруть участь у таких схемах.
Оперативно блокувати підозрілі транзакції.
Це дозволить швидше реагувати на злочинні дії, оскільки кількість дропів постійно зростає.
Законопроєкт поки перебуває на розгляді, і його впровадження стане важливим етапом у боротьбі з шахрайством. Нацполіція продовжує активно співпрацювати з банківськими установами, обмінюючись інформацією для ефективної протидії цьому виду злочинів.
Мобільний оператор “Київстар” пропонує пільговий тарифний план “LOVE UA Комфорт”, розроблений спеціально для пенсіонерів та людей з інвалідністю. Попри привабливі умови, користувачі соцмереж активно критикують компанію через складнощі з підключенням.
Що пропонує тариф “LOVE UA Комфорт”?
Цей тариф доступний для людей віком від 60 років і осіб з інвалідністю. У пакет входять:
6 ГБ мобільного інтернету;
безлімітні дзвінки на номери “Київстар”;
60 хвилин на дзвінки на інші мобільні та міські номери по Україні.
Вартість тарифного плану становить 140 гривень на місяць.
У чому проблема?
Оформити “LOVE UA Комфорт” можна лише у фірмових магазинах “Київстар”. Для цього клієнту необхідно особисто прийти до торгової точки з паспортом. Альтернативою є оформлення через родича, але лише за наявності довіреності, вартість якої може досягати 1000 гривень.
Це викликало обурення серед користувачів соцмереж, адже багато пенсіонерів живуть у віддалених селах і не мають можливості відвідати магазини оператора. Додатково, необхідність оформлення довіреності для родичів створює ще більше перешкод.
“Це просто знущання над старшими людьми!” — коментують у соцмережах.
Що каже “Київстар”?
У компанії відреагували на критику та пообіцяли розглянути можливість спрощення умов підключення тарифу.
“Прикро, що у вас склалося таке негативне враження. Передамо вашу пропозицію”, — відповіли представники “Київстар” на один із коментарів.