Американська корпорація Google представляє з себе один з найвідоміших в світі брендів, а робить він все заради того, щоб ставати ще більш популярним. За останні п’ять років «пошуковий гігант» вже двічі запускав свій фірмовий мессенджер, проте в кінцевому підсумку обидва проекти виявилися провальними, тому їх згорнули в повній мірі через якийсь час після запуску. До сих пір на ринку сервісів для спілкування перше місце займає WhatsApp від Facebook, а використовують його на постійній основі більш ніж 1,5 млрд чоловік, тобто вкрай багато людей. У такій його популярності немає нічого дивного, адже даний сервіс став першим у своєму класі, і все більш ніж 12 років з моменту його запуску розробники активно впроваджували в нього нові функції і можливості, прагнучи зробити його якомога більш функціональним в усіх відношеннях.
На радість всіх тих, хто з якихось причин недолюблює WhatsApp, тепер можна використовувати його новий аналог від Google, але не простий, а такий, який на цілу голову вище, тому що він має підтримку технології RCS (Rich Communication Services). Це, якщо говорити зовсім просто, сучасна заміна SMS, в якій немає обмежень на обсяг символів. За допомогою нового програмного забезпечення можна легко і просто абсолютно безкоштовно без підключення до інтернету відправку повідомлень, і при цьому будуть навіть приходити повідомлення з інформацією про те, чи було прочитано повідомлення, або ж ще немає. За рахунок такої особливості фірмовий мессенджер від Google можна використовувати навіть без підключення до інтернету, і це вже можуть робити всі бажаючі без зайвих складнощів, тому як це ПО є для всіх бажаючих без будь-якої плати.
Головне розуміти, що підтримка RCS повинна бути впроваджена на рівні інфраструктури оператори зв’язку, і робота в цьому напрямку активно ведеться по всьому світу. Новий месенджер від Google має ще одну конкурентну перевагу перед WhatsApp. Так, зокрема, фірмове програмне забезпечення для спілкування вдає із себе просто оновлену версію програми Android Messages, а таке прямо «з коробки» встановлено на безліч мобільних пристроїв з різних цінових категорій. Таким чином, тепер на сотні мільйонів смартфонів вже встановлений мессенджер від «пошукового гіганта», і таким можна використовувати як через інтернет, так і без нього. Нічого такого WhatsApp запропонувати не може, а для його використання потрібно встановлювати на телефон додаткове програмне забезпечення, нехай зробити це і простіше простого.
Запущений сервіс для спілкування від Google буде активно розвиватися, тобто в нього постійно впроваджуватимуть нові функції і можливості. За принципом своєї роботи Android Messages більше схожий не на WhatsApp, а саме на iMessage від Apple, проте підтримку RCS можуть впровадити будь-які компанії в свою продукцію за своїм бажанням, і тоді цей месенджер стане крос-платформна. Для того, щоб почати використовувати це програмне забезпечення для спілкування, багато чого робити не потрібно, тому що потрібно лише оновити програму до останньої версії через магазин Google Play, після чого запустити і зробити базову настройку, давши згоду на використання сервісу.