В останні роки тема захисту особистих даних користувачів будь-яких сервісів і електронних пристроїв піднімається все частіше, а відбувається це в першу чергу через збільшення кількості випадків потрапляння таких в руки третіх осіб. Сьогодні, 20 листопада 2019 року, сталося зовсім несподіване, так як антивірус компанії Google, вбудований в «зеленого робота», зловив популярний додаток Xiaomi за зливом особистих даних власників мобільних пристроїв. На цю ситуацію звернули увагу журналісти AndroidPolice, які зіткнулися з цією проблемою особисто. Як виявилося, одна з вбудованих в прошивку MIUI програм займається на постійній основі збором особистих даних користувачів, а потім передає такі в руки третіх осіб.
Йдеться про свіжу версію програми під назвою Mi Quick Apps, при використанні якої особисті дані відправляються на невідомі сервера. Саме тому антивірус Google Play вважає дане програмне забезпечення шкідливим, відмовляючись вирішувати його використання простим користувачам. Більш того, деяким навіть заборонено встановлювати апдейт, тому що при спробі це зробити антивірус починає «лаятися» і говорити про те, що подібний апдейт загрожує безпеці. На думку програмного забезпечення від американської корпорації, нова версія популярного додатка для Android може використовуватися для стеження за користувачами, тому що ці програми відповідає відразу декільком вимогам потрапляння вод опис шкідливого.
Самостійно скачати Mi Quick Apps з Google Play не можна, тому що це програмне забезпечення прямо «з коробки» вбудовано в смартфони Xiaomi на базі прошивки MIUI. При цьому, час від часу, це додаток оновлюють до нових версій, що дозволяє всім користувачам отримувати кращий користувальницький досвід. На думку експертів з безпеки, у яких журналісти взяли інтерв’ю, виною всьому є те, що нова програма від Xiaomi запитує надто багато дозволів, ніж вона і могла викликати підозру з боку «пошукового гіганта». Звичайно, швидше за все, ніякі особисті дані користувачів нікому не зливаються, проте не виключено, що це все ж відбувається насправді.
Пролити світло на цю ситуацію може тільки повноцінне розслідування, яке проведе будь-яка незалежна компанія, що спеціалізується на питаннях безпеки в глобальній мережі. Антивірус Google Play з якихось причин раніше не бачив в Mi Quick Apps ніякої загрози, але лічені години тому все змінилося. Можливо, американська корпорація змінила алгоритм його роботи, або ж стежити за користувачами почали тільки зараз, у зв’язку з чим і спрацював захист. У будь-якому випадку, видалити ці програми з смартфонів Xiaomi без отримання root-прав не можна, а значить ніяким чином вплинути на стеження за собою користувачі не можуть, тому залишається вірити в те, що це не більше ніж помилка.