Google провела у Нью-Йорку традиційну презентацію Made by Google, на якій розповіла про нові смартфони Pixel 4 і 4 XL. Сюрпризів завдяки низці витоків не виявилося.
USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, LTE, NFC
USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, LTE, NFC
Нове покоління фірмових смартфонів Google забезпечили рядом унікальних функцій, які навряд чи надійдуть на інші Android-смартфони. Принаймні, найближчим часом.
У верхній рамці фронтального боку смартфона Google розмістила кілька сенсорів, які забезпечують роботу функції Motion Sense. Новими Pixel можна управляти, не торкаючись екрану – наприклад, управляти музикою або відхиляти вхідний дзвінок. Використовується розробка Google Project Soli.
Сенсори також використовуються для розпізнавання власника по обличчю – Google називає технологію найшвидшою на ринку. За безпеку відповідає виділений чіп Titan M, а співпроцесор Pixel Neural Core виконує обчислення, пов’язані з нейронними мережами.
Як і очікувалося, частота оновлення кадрів дисплеїв може встановлюватися на рівні 60 і 90 Гц. OLED-матриці оцінені лабораторією DisplayMate як заслуговуючі найвищої оцінки А +.
Смартфон оснащений новою версією «Google Асистента» з новим дизайном вікна виклику і значно збільшеною швидкістю роботи. Ще є додаток Recorder з функцією транскрибування записаного за допомогою штучного інтелекту.
Другий сенсор, що вперше з’явився у складі основної камери смартфонів Pixel, виконує дворазове оптичне збільшення. Але разом з алгоритмами Google можливий і більший зум практично без зниження якості. З’явилися режими астрофотографії (в рамках Night Sight) і Live HDR + з подвійною експозицією. Баланс білого тепер налаштовується за допомогою ШІ.
Офіційні ціни Google Pixel 4 і 4 XL:
Google Pixel 4 6+64 ГБ — 799 доларів
Google Pixel 4 XL 6+64 ГБ — 899 доларів
У США і ряді інших західних країн попередньо замовити новинки можна з 15 жовтня, продажі почнуться 24 жовтня. Доступні кольори корпусу – Just Black, Clearly White і лімітована Oh, So Orange. Покупці отримають 100 ГБ місця в Google One на три місяці безкоштовно.
Чоловіки, які порушують правила мобілізаційного обліку, ризикують втратити не лише кошти, а й нерухомість. Про це повідомляє «Суспільне» з посиланням на Міністерство юстиції України.
У Мін’юсті наголошують: у разі несплати штрафів за ухилення від мобілізації до порушників застосовуватимуться примусові заходи. Серед них — арешт банківських рахунків, вилучення житла, а також передача транспортних засобів на потреби Збройних сил України.
Такі дії є частиною державної політики щодо посилення відповідальності за порушення військового обов’язку в умовах воєнного стану.
Коментар юриста
Адвокат Андрій Ковальчук пояснює: «Якщо особа системно ігнорує виклики до ТЦК, а також ухиляється від оновлення даних чи не сплачує призначений штраф, її можуть примусово стягнути шляхом реалізації майна. Це стандартна процедура в рамках виконавчого провадження».
Юрист також радить своєчасно реагувати на всі запити від територіальних центрів комплектування та не затягувати з оформленням документів.
Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність запровадження повного та безумовного припинення вогню, яке має розпочатися з 12 травня та тривати щонайменше 30 днів.
«Ми знаємо, що нас у цьому підтримують Сполучені Штати Америки. Безумовне припинення вогню — це означає без жодних умов», — наголосив глава держави.
За словами Зеленського, будь-яка спроба висувати умови є спробою затягнути війну та зірвати дипломатичні зусилля.
«Припинення вогню має бути всеосяжним: в повітрі, на морі та на суші», — підкреслив президент.
У робочих чатах часто міститься чутлива інформація: від фінансових документів до паролів. Щоб вона не потрапила до сторонніх, Rakuten Viber ділиться ключовими правилами цифрової безпеки.
1. Використовуйте чати з PIN-кодом
Для конфіденційного листування — наприклад, із бухгалтерією чи керівництвом — створіть приховані чати з паролем. Увімкнути цю функцію можна так:
Щоб важлива інформація не зберігалася в чаті надовго, скористайтесь функцією «Зникомі повідомлення». Повідомлення можуть зникати через 10 сек, 1 хв, 1 годину або 1 день:
Перейдіть у чат → відкрийте налаштування → «Зникомі повідомлення» → оберіть час → надішліть повідомлення.
3. Підозра на злам акаунту — дійте негайно
Якщо колега надсилає дивні повідомлення:
перевірте пристрої входу в акаунт (Налаштування → Обліковий запис → Комп’ютер і планшети);
змініть паролі до пошти, соцмереж і банків;
повідомте всіх контактів і видаліть чутливу інформацію з чатів;
зверніться до підтримки Viber.
4. Відокремлюйте робочі чати від особистих
Щоб уникнути помилкових відправлень у «сімейний» чат:
Створіть окрему папку для робочих чатів: Додатково → Керування папками → Нова папка → Додайте потрібні чати.
5. Не все місце чату — для важливої інформації
Паролі, документи, платіжні дані, юридичні угоди та інша критично важлива інформація має передаватися лише через затверджені канали — наприклад, корпоративну пошту.