Якщо особа продає товари через інтернет, вона повинна зареєструватися як підприємець, інакше її очікує великий штраф.
Про це повідомила Державна податкова служба (ДПС) на своєму сайті.
В дописі зазначили, що з 1 березня в країні запрацювала нова система контролю доходів фізичних осіб, які здійснюють онлайн-торгівлю. І уже в перший місяць роботи вона дала чудові результати.
Адже завдяки системі обліку розрахункових операцій, податкова отримує інформацію про осіб, що систематично отримують оплату за продаж товарів онлайн, але не зареєстровані як підприємці і не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО/ПРРО).
Згідно з даними ДПС, лише за перші 20 днів березня виявлено десятки тисяч громадян, на рахунки яких регулярно надходять кошти, але вони не зареєстровані як підприємець. У деяких випадках йдеться про сотні переказів на одного отримувача.
У податковій службі закликали оформити підприємницьку діяльність офіційно, користуватись касовими апаратами при розрахунках і дотримуватись податкового законодавства, щоб уникнути штрафів і негативних наслідків.
Варто знати, що штраф за діяльність без реєстрації як ФОП становить від 17 000 до 34 000 гривень. А за продаж без використання РРО накладається штраф у розмірі 100% від суми операції.
В ДПС зазначили, що під загрозу перевірок та санкцій можуть потрапити навіть звичайні українці, які продають вживані речі на платформах типу OLX чи Shafa.
Таким чином, люди, що намагаються заробити на продажі секонд-хенду або старих речей, тепер також можуть опинитись у полі зору податкової. Те, що раніше вважалось нешкідливим — продаж вживаного одягу, техніки чи меблів — сьогодні може стати підставою для перевірки.
Пояснюємо, як саме податкова бачить ваші продажі
Відтепер усі платежі, проведені через сервіси з автоматичною фіскалізацією, фіксуються фіскальними чеками. Крім того, у фіскальному документі вказується отримувач коштів — з прізвищем, ініціалами та ідентифікатором. Ці дані автоматично надходять до Державної податкової служби України.
Сервіси, які вже передають інформацію до податкової:
- OLX Доставка (через фінансового партнера Novapay)
- Нова пошта (післяплата/накладений платіж)
- Prom.ua (оплата карткою через сайт)
- Інші платформи з інтеграцією фіскальних РРО
Податкова бачить, скільки разів одна й та сама особа отримувала гроші за продажі, у яких сумах та через які сервіси. Якщо такі операції мають ознаки систематичності, їх можуть кваліфікувати як підприємницьку діяльність.