У Нью-Йорку пройшов великий захід OnePlus, на якому китайський бренд представив нову флагманську серію. Всупереч сформованій традиції «одна презентація – один смартфон», на цей раз анонсовані два пристрої – OnePlus 7 і 7 Pro.
USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, LTE, NFC, Dual SIM
USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, LTE, NFC, Dual SIM
OnePlus 7 Pro
Старша модель значно відрізняється від стандартної модифікації. OnePlus 7 Pro має висувну фронтальну камеру. За рахунок цього вдалося домогтися високого співвідношення площі дисплея до передньої панелі – 93,22%. OnePlus продемонструвала міцність механізму: на нього підвісили вантаж вагою 22 кг. Тести показали, що камера витримає 300 000 ітерацій відкриття / закриття. При падінні смартфона механізм автоматично ховається в корпус.
Ще одна помітна оку відмінність – дисплей з частотою оновлення кадрів 90 Гц замість типових 60 Гц. Екран також підтримує технологію HDR10 + і колірний діапазон DCI-P3. OnePlus працює з YouTube, Netflix і Amazon для підтримки нового стандарту розширеного динамічного діапазону.
Додаток камери включає режим UltraShot, що виділяє деталі і зберігає тіні, є оптична стабілізація, триразовий оптичний зум і три режими фокусування: PDAF, CAF і Laser AF. Лабораторія фотографії DxOMark оцінила загальні можливості камери OnePlus 7 Pro в 111 балів: це третій результат на даний момент, після Huawei P30 Pro і Samsung Galaxy S10 5G.
Як накопичувач використовується модуль з швидким стандартом UFS 3.0: компанія обіцяє в 5 разів прискорити установку додатків. Є рідинна система охолодження, яка активується при високих навантаженнях.
Швидка зарядка Warp Charge 30 дозволяє за 20 хвилин зарядити акумулятор ємністю 4000 мАг на 50%. Оптичний сканер відбитків пальців під дисплеєм спрацьовує, за заявами компанії, за 0,21 секунди. Ще нарешті вбудовані стереодинаміки з підтримкою Dolby Atmos: про це найчастіше просили користувачі OnePlus. Простий вібромотор замінений на модуль тактильної віддачі.
OnePlus 7
OnePlus 7 ж мало чим зовні відрізняється від торішньої моделі OnePlus 6T: той же виріз-крапля в дисплеї, та ж подвійна тильна камера, розташована вертикально, той же сканер відбитків пальців під дисплеєм.
Не такий просунутий екран не підтримує HDR10 +, а частота оновлення – всього 60 Гц. Немає і рідинного охолодження корпусу, а швидка зарядка потужністю 20 Вт замість 30 Вт у Pro-версії. Зате залишилися сертифіковані Dolby стереодинаміки.
Ширококутний датчик і телеоб’єктив замінені 5-мегапіксельною камерою для визначення глибини навколишнього простору для поліпшення роботи портретного режиму.
Крім того, OnePlus 7 не буде доступний в США: замість цього компанія знизить ціни на OnePlus 6T. Компанія обіцяє випускати для смартфонів мажорні поновлення Android протягом двох років і патчі безпеки протягом трьох років.
Оновлення фірмової оболонки OxygenOS з індексом 9.5 включає Zen Mode, що відключає все сторонні всі функції: залишаться доступні лише дзвінки і камера. Функція RAM Boost автоматично визначає, якому додатку зараз важливіше виділити більше оперативної пам’яті.
Офіційні ціни
OnePlus 7 6/128 ГБ – 520 доларів
OnePlus 7 8/256 ГБ – 550 доларів
OnePlus 7 Pro 6/128 ГБ – 669 доларів
OnePlus 7 Pro 8/256 ГБ – 699 доларів
OnePlus 7 Pro 12/256 ГБ – 749 доларів
OnePlus 7 доступний в кольорах корпусу Mirror Grey і Red, а Pro-версія – в Mirror Grey, Almond, Nebula Blue. Продажі OnePlus 7 Pro стартують 17 травня в США, в Британії – 21 травня. OnePlus 7 з’явиться в червні.
Компанія Roborock випустила оригінальну пральну машину M1S, яка впишеться навіть в інтер’єр малогабаритної квартири. Новинка в компактному корпусі вміщує до 1,2 кг білизни, підтримує функцію сушіння і безліч режимів прання, а також може керуватися дистанційно за допомогою смартфона.
Пристрій підтримує функцію автоматичного дозування миючого засобу та технологію FineFoam, яка, як запевняє виробник, робить прання ефективнішим. Сушіння білизни вагою до 0,5 кг відбувається за температури до 95°C, що допомагає зменшити складки на одязі. Більш доступна модифікація приладу під назвою M1S Pure підтримує лише технологію низькотемпературного сушіння ZeoCycle.
Обидві версії підтримують дистанційне керування через мобільний додаток Roborock, де користувач може повністю контролювати процес їх роботи. А завдяки компактним розмірам корпусу (428 х 512 х 489 мм) пристрої займають мінімум місця.
Roborock M1S та M1S Pure надійшли у продаж у Китаї за ціною $342 і $274 відповідно.
Українців попередили про можливу появу повісток у додатку “Резерв+”. Відповідну інформацію оприлюднив адвокат у відеозверненні, яке набирає популярності в соцмережах.
За словами адвоката, повістки в “Резерв+” — лише питання часу. Хоча мова, ймовірно, йде не про бойові повістки, відповідна робота вже активно ведеться.
Юрист вважає, що таке нововведення може мати позитивний ефект: громадяни завчасно отримуватимуть інформацію, що дозволить їм уникати непорозумінь та правопорушень, замість того, щоби переховуватись від представників ТЦК чи поліції.
Окрім того, він припустив, що це допоможе зменшити кількість необґрунтованих штрафів.
Втім, адвокат наголосив, що система має і свої недоліки — кожен сприйматиме її по-своєму.
Він також застеріг користувачів від видалення додатку “Резерв+”. За його словами, це не вплине на облік, але позбавить можливості оперативно отримувати сповіщення про повістки, що може призвести до небажаних наслідків.
Українці, які через війну були змушені залишити свої домівки, мають можливість отримати фінансову підтримку для оплати оренди житла. Прийом заявок здійснює благодійна організація «Право на захист» у декількох регіонах України.
Про це повідомляє пресслужба фонду.
Що відомо про фінансову підтримку на оренду
Цей проєкт реалізується за сприяння Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Отримати грошову допомогу для покриття витрат на оренду житла можуть мешканці п’яти областей:
Київ та Київська область;
Дніпропетровська область;
Полтавська область;
Кіровоградська область;
Запорізька область.
Основна мета програми — надати тимчасову фінансову підтримку ВПО, які мають намір досягти економічної незалежності. Це може бути підтверджено працевлаштуванням, запуском власної справи, здобуттям освіти або проходженням перекваліфікації.
Учасники програми мають самостійно знайти житло для оренди та сплатити перші два місяці проживання. Після цього витрати компенсуються в рамках ініціативи. Умовою участі є те, що раніше особа не отримувала аналогічної допомоги.
Хто може подати заявку і як це зробити
До участі в програмі запрошують:
переселенців і біженців, які наразі мешкають у тимчасових притулках та можуть бути виселені;
осіб, які повернулися з-за кордону або переселенців, що живуть у невідповідних умовах орендованого житла.
Для реєстрації необхідно заповнити онлайн-форму. Після її розгляду представники фонду проведуть співбесіду із заявником та ухвалять рішення щодо участі у програмі.
Фінансова допомога буде перерахована на цифровий гаманець Vibrant, зареєстрований на ім’я голови родини.