Connect with us

MOBILZONE

Чому краще на ваш Xiaomi поставити чистий Android

Опубліковано

Розбираємо, в чому стоковий Android перевершує MIUI. На початку лютого цього року мені терміново потрібно було знайти на вторинному ринку прийнятний смартфон за дрібний прайс – сподобався Xiaomi Redmi Note 4x. Мені пощастило – мій екземпляр був в ідеальному стані. Влаштовувало все: екран не йшов в жовтизну, батарея теж стерпна. Але все ж залишався один нюанс. І це – фірмова оболонка MIUI.

Так що я прочекав 4PDA і успішно поставив на свій Redmi кастомную збірку, засновану на Pure Android. Нижче – кілька причин, чому чиста ОС перевершує китайську оболонку.

Уніфікація
Перше, на що відразу звертаєш увагу після початкового налаштування смартфона Xiaomi – неакуратний вигляд оболонки. Всі ікони різної форми, та й в цілому не відчуваєш органічності системи. При всіх своїх стараннях, китайські розробники ніяк не можуть врегулювати цей момент, і в результаті MIUI 10 своїм зовнішнім виглядом нагадує суміш IOS 12 і Android 9 Pie. Як підсумок – нульове естетичне задоволення і зіпсований експірієнс.

Також підкреслю те, що це проблема не тільки MIUI, але і інших графічних оболонок: погляньте на ті ж EMUI, Flyme і так далі. А про Color OS і FunTouch OS я взагалі мовчу.

А ось в чистому Android 9 із зовнішнім виглядом все прекрасно: ярлики приведені до єдиной форми, все просто і інтуїтивно зрозуміло, приходить усвідомлення того, що перед тобою – єдина і концептуальна система.

Cофт
При ознайомленні з прошивкою від Xiaomi помічаєш, що на смартфоні встановлено багато непотрібного софту. Наприклад, з
оновленням прошивки в смартфонах у українських користувачів з’явився додаток “Mi Pay”. Ця платіжна система неактуальна для нашої країни, і незрозуміло, з чого китайці вирішили, що додаток потрібно всім.

І так скрізь: Mi Live, Mi Store, Mi Community, Mi Форум, Mi Ігри та інші сервіси, які просто не потрібні звичайним користувачам.

У чистому Android такого немає – там крім набору гугловських стандартних Додаток не встановлено взагалі нічого. Так що система зі стоку незахламленная і не доведеться нічого видаляти вручну, щоб заощадити пам’ять.

Реклама
Завзяті сяомісти мені скажуть, що це справа на десять хвилин – відключити рекламу в усій системі. Я ж скажу, що іноді хочеться просто дістати девайс з коробки і спокійно користуватися, а не морочитися і псувати собі нерви.

Китайська оболонка кишить рекламою, і де тільки її не зустрінеш: на панелі з віджетами, в шторці повідомлень (від рідного додатки Mi Video приходять пуші з рекламою індійського серіалу), в інших стічних додатках.

Звичайно, ні на чистому Android, ні на інших оболонках такого немає. Представники Xiaomi заявляли, що реклама в прошивці – спосіб знижувати кінцеву вартість своїх девайсів. Але, мабуть, боси компанії схаменулися: недавно китайці розповіли про те, що поступово з оболонки випив все піар-блоки.

Робота з оперативною пам’яттю
Так як вже зі старту MIUI засмічена зайвим софтом, то не дивно, що прошивка зовсім не вміє працювати з оперативною пам’яттю. Оболонка славиться своїм агресивним витісненням додатків з фону. Навіть якщо ви закріпили програму в списку недавніх додатків, система все одно вивантажить програму з оператіви.

А ось у чистого Android з цим ситуація трохи краща. Особисто я на своєму досвіді переконався, що стоковий 9 Pie на Redmi працює в фоні краще, ніж MIUI, нехай і не особливо значно.

Ще для наочності можете подивитися порівняння між Pixel 3 XL і Huawei Mate 20 в плані роботи з оперативною пам’яттю. Якщо коротко, то девайс від Google з 4 ГБ оператіви нічим не поступився китайцеві, у якого було 6ГБ ОЗУ.

Оновлення системи
Хвора тема для кожного, хто стикався з Android. Які б старання не докладала Google, все одно навряд чи незабаром вендорам вдасться викочувати апдейти до нової версії ОС одночасно не те що з лінійкою Pixel, а хоча б з девайсами, які беруть участь в програмі Android One.

Саме гаджети з цих двох лінійок (Pixel, Android One) отримують оновлення швидше за всіх. Більш того, я користувався тривалий час кастомной прошивкою Pixel Experience, де рівно раз на місяць прилітали по повітрю нові збірки зі свіжими патчами безпеки.

Як приклад: на торішній хіт Redmi Note 5 прийшло оновлення MIUI до Android Pie через майже рік після офіційного релізу. Забавно спостерігати такий контраст: власники трирічного Pixel (2016) вже пробують бета-версію Android Q, а власники Redmi тільки отримали апдейт до Pie. І так, звичайно, ця проблема не тільки у Xiaomi, а й у всіх китайських виробників в цілому.

Що в підсумку?
Смаки і потреби у всіх різні. Хтось може зі мною не погодитися, і висловити точку зору, що Pure Android нудний, тому що там немає великої кастомізації. Так, це правда – багатьох фич ви там не знайдете. Є те, чого реально не вистачає – наприклад, вбудованого скрінрекордера.

І, звичайно, MIUI – не огидно оболонка. Є речі й гірше в плані дизайну / софта – ті ж ZenUI, FunTouch OS і Color OS. Але, на жаль для фанатів китайської прошивки, лаунчер поки зовсім далекий від досконалості і сильно поступається аксесуарам на Pure Android, Android One і Oxygen OS. Так що не лінуйтеся накочувати чисту ОС – отримаєте зовсім інший досвід в порівнянні з тим, що пропонує Xiaomi.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Через «Дію» можна отримати 5000 гривень для школярів: що можна купити

Опубліковано

Через «Дію» можна отримати 5000 гривень для школярів: що можна купити

Батьки отримуватимуть push-повідомлення у додатку «Дія» про можливість отримати «Пакунок школяра» лише після того, як дитину зарахують до 1 класу. Інформація про зарахування передається шкільною системою до Пенсійного фонду, після чого в «Дія» автоматично з’являється повідомлення для батьків про можливість подати заявку на отримання допомоги. Після підтвердження заявки кошти надійдуть на спеціальну картку.

Якщо батьки не використовують додаток «Дія», вони можуть подати заяву до Пенсійного фонду і вказати рахунок для зарахування коштів.

Допомогу можна витратити тільки на дитячі товари у спеціалізованих магазинах або супермаркетах з відповідними відділами. Витрати на інші категорії товарів будуть заблоковані. Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович зазначила, що програма включатиме також інтернет-магазини, і список таких магазинів буде розширюватися.

“Ці гроші можна витратити тільки на дитячі товари. Ми створюємо спеціальний перелік магазинів, які включатимуть дитячі магазини та магазини з відповідними відділами. Також у програмі можуть брати участь інтернет-магазини”, — сказала Оксана Жолнович.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Нова Пошта запускає послугу зберігання багажу: як це працює

Опубліковано

Українці тепер можуть залишати свої речі або валізи у відділеннях Нової пошти на кілька годин чи навіть днів, скориставшись новою послугою зберігання. Що таке «Пункт передачі»? «Пункт передачі» або пункт зберігання – це послуга, яка дозволяє тимчасово залишити свої речі, такі як рюкзаки, валізи чи посилки, у відділеннях, поштоматах чи пунктах приймання-видачі Нової пошти для подальшого зберігання або передачі одержувачу. Це зручно для тих, хто вирушає у подорож або відрядження і не хоче носити речі з собою. Переваги послуги: Зручність: відділення та поштомати знаходяться в пішій доступності. Легкість: можна залишити речі на кілька годин або днів, не витрачаючи час на їх транспортування. Вартість: послуга оплачується за кожне окреме місце для зберігання. Що можна зберігати? Послуга дозволяє зберігати такі предмети: Документи: до 35 см довжина, до 25 см ширина, до 2 см товщина, вага до 1 кг. Посилки: до 120 см довжина, до 70 см ширина та висота, вага до 30 кг (для відділень з обмеженнями – 60 см на кожну сторону). Вантажі: до 300 см довжина, до 170 см ширина та висота, вага від 30 кг до 1000 кг. Палети: до 2 м довжина та ширина, до 1,7 м висота, вага до 1000 кг. Шини та диски: вага не повинна перевищувати 45 кг для легкових та 105 кг для вантажних шин. Тарифікація та умови: Зберігання вантажів безкоштовне до 7 днів (для палет – 3 дні). З 8-го дня (для палет – з 4-го дня) нараховується додаткова плата за кожен день зберігання. Як скористатися послугою? Створіть експрес-накладну через мобільний застосунок. Виберіть однакове відділення/поштомат для відправки та отримання речей. Спакуйте речі та зверніться до оператора для активації послуги. Заберіть речі у зручний для вас час, враховуючи графік роботи відділення. Таким чином, послуга «Пункт передачі» стане зручним рішенням для тих, хто шукає тимчасове зберігання багажу або речей під час подорожей.

Українці тепер можуть залишати свої речі або валізи у відділеннях Нової пошти на кілька годин чи навіть днів, скориставшись новою послугою зберігання.

Що таке «Пункт передачі»?

«Пункт передачі» або пункт зберігання – це послуга, яка дозволяє тимчасово залишити свої речі, такі як рюкзаки, валізи чи посилки, у відділеннях, поштоматах чи пунктах приймання-видачі Нової пошти для подальшого зберігання або передачі одержувачу. Це зручно для тих, хто вирушає у подорож або відрядження і не хоче носити речі з собою.

Переваги послуги:

  • Зручність: відділення та поштомати знаходяться в пішій доступності.
  • Легкість: можна залишити речі на кілька годин або днів, не витрачаючи час на їх транспортування.
  • Вартість: послуга оплачується за кожне окреме місце для зберігання.

Що можна зберігати?

Послуга дозволяє зберігати такі предмети:

  • Документи: до 35 см довжина, до 25 см ширина, до 2 см товщина, вага до 1 кг.
  • Посилки: до 120 см довжина, до 70 см ширина та висота, вага до 30 кг (для відділень з обмеженнями – 60 см на кожну сторону).
  • Вантажі: до 300 см довжина, до 170 см ширина та висота, вага від 30 кг до 1000 кг.
  • Палети: до 2 м довжина та ширина, до 1,7 м висота, вага до 1000 кг.
  • Шини та диски: вага не повинна перевищувати 45 кг для легкових та 105 кг для вантажних шин.

Тарифікація та умови:

Зберігання вантажів безкоштовне до 7 днів (для палет – 3 дні). З 8-го дня (для палет – з 4-го дня) нараховується додаткова плата за кожен день зберігання.

Як скористатися послугою?

  1. Створіть експрес-накладну через мобільний застосунок.
  2. Виберіть однакове відділення/поштомат для відправки та отримання речей.
  3. Спакуйте речі та зверніться до оператора для активації послуги.
  4. Заберіть речі у зручний для вас час, враховуючи графік роботи відділення.

Таким чином, послуга «Пункт передачі» стане зручним рішенням для тих, хто шукає тимчасове зберігання багажу або речей під час подорожей.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила новий розумний фільтр для води

Опубліковано

Xiaomi випустила новий розумний фільтр для води

Xiaomi випустила фільтр для води під назвою Mijia Water Purifier S1 1200G. За словами компанії, профільтровану гаджетом воду можна використовувати для дитячого харчування, а завдяки потужному тиску склянка наповнюється за 2,8 секунди. Також є віддалене керування та зручний екран з усією необхідною інформацією.

Усередині Mijia Water Purifier S1 1200G розміщена багатоступінчаста система очищення: вона включає фільтр з поліпропіленкарбонату і мембрану зворотного осмосу. У результаті рідина на 99,9% очищається від свинцю, на 99,8% – від кадмію та на 100% – від кишкової палички. За словами виробника, ця вода підходить і маленьким дітям. Термін служби мембрани зворотного осмосу становить п’ять років.

Напір очищеної води досягає 3,21 л/м, а 150-мілілітрову склянку наповнюється за 2,8 секунди. Якщо користуватися фільтром нерегулярно, він буде самостійно промиватись для підтримки внутрішньої чистоти завдяки системі Zero Stale Water 3.0. Усього всередині міститься три літри води. Для контролю чистоти, обсягу подачі води та терміну служби фільтра є екран, а сам гаджет захищений за стандартом IPX7. Завдяки HyperOS зі смартфона можна налаштувати об’єм чашки та в пару дотиків замовити фільтруючі картриджі.

Продаж розпочнеться 15 липня в Китаї. Ціна – $275.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.