Часто перед користувачами постає питання: що краще, EMUI або MIUI? На вигляд назви двох операційних систем досить схожі. Але такі ж вони в реальності?
Для тих хто не в темі, краще пояснити. EMUI є оболонкою від компанії Huawei, попередньо встановлювати на всі смартфони бренду, включаючи лінійку Honor. У випадку з MIUI ситуація аналогічна, тільки виробником софта і пристроїв виступає Xiaomi. Ось тепер можна перейти до порівняння актуальних на початок 2019 року версій EMUI 9 і MIUI 10.
Організація системи
В обох оболонках користувача зустрічає робочий стіл. Обидві оболочки дозволяють «розіпхати» додатки по робочим вікнами та працювати з загальним списком. Тут відмінності тільки в зовнішньому вигляді.
Які відмінності варто виділити, додатковий екран з віджетами у MIUI 10, що знаходиться лівіше робочих столів. Він зроблений на подобу яблучної iOS, але не має пошуку. А ось у опонента, EMUI 9, цей самий пошук доступний з будь-якого екрану і викликається простим свайпом вниз.
Якщо говорити про отрисовку, то шторка повідомлень мені більше сподобалася в MIUI 10. Виглядає сучасніше. Ще хочеться причепитися до багатозначності. У EMUI 9 вона менш інформативна.
Управління гучністю однаково зручний, не займає багато місця і не заважає дивитися той же YouTube.
Стоковий екран блокування на EMUI 9 виглядає елегантніше. До того ж, якщо провести пальцем вгору, то з’явиться швидке меню.
Обидві оболонки мають список власних фірмових додатків: галерея, файловий менеджер, контакти. Втім, вигляд системи можна змінити за допомогою програми «Теми».
Топ-фішки
Тут EMUI 9 може відігратися. Якщо довго утримувати іконку програми, то з’являється додатковий контекстне меню.
Наявність нижніх кнопок і їх призначення можна змінювати в налаштуваннях, так само як і просто відключити їх, користуючись жестами як в MIUI. Сюди ж можна додати різні настроюються жести, наприклад, автовідповідь при піднесенні телефону до вуха.
А за допомогою сканера відбитків пальців можна викликати шторку повідомлення і гортати фотографії. У відповідь на це MIUI готова запропонувати включати ліхтарик по подвійному натисненню кнопки включення, хоча цю функцію можна перепризначити.
Справедливості заради варто помітити, що клонування додатків у EMUI 9 відстає від конкурента, пропонуючи лише кілька додатків. У той час як противник готовий дублювати практично будь-який месенджер або соціальну мережу і не тільки.
Додатковим «бонусом» для всіх власників Xiaomi стає наявність вбудованої реклами. Адже вона спливає практично у всіх вбудованих додатках. Її можна спробувати відключити, потикав на тумблери «отримувати рекомендації» в кожній з програм, але повністю викорінити напасть не вдасться.
Реклама в додатках
Ще частим проявом наявності MIUI можна вважати потребу в перемиканні регіону та інших «танців з бубном» у виборі гідного прошивки. Деякі фішки просто недоступні в нашому регіоні.
Також варто звернути увагу на тип оболонки, бувають не тільки різні варіації від користувачів, а й фірмові, наприклад, Stable або Global.
Окремою фішкою EMUI 9 є PC mode, який дозволяє перетворити смартфон в міні-комп’ютер. Для цього достатньо підключити девайс до монітора за допомогою кабелю HDMI.
Висновки
Робота обох надбудов прямо залежить від заліза, тобто від обраного користувачем пристрою. У це й потрібно впиратися при виборі системи.
EMUI і MIUI обидві придатні для використання, на смак і колір. Xiaomi пропонує екосистему, так що завзятий фанат компанії про EMUI думати не буде. В цей час Huawei готові запропонувати фірмовий процесор і адаптований під нього софт з рядом відмінних фішок.
Тому коли у вас постане питання вибору між EMUI і MIUI, можна сміливо відсунути його, звернувши увагу конкретно на потенційні пристрою.