Її можна обдурити за допомогою фотографії або відео з власником смартфона, а також просто схожу людину
Galaxy S10, ймовірно, кращий на поточний момент Android-смартфон на планеті, але варто бути гранично обережним, використовуючи його вкрай ненадійну систему розпізнавання по обличчю. Справа в тому, що її можна дуже легко обдурити за допомогою фото, відео і навіть схожих на вас людей.
Флагманські смартфони Samsung і раніше відрізнялися слабким захистом функції сканування по обличчю, про що попереджав сам виробник. А все тому, що на відміну від того ж iPhone з Face ID, південнокорейський гігант для цих цілей використовує звичайну фронтальну камеру і відповідний софт. Була надія на те, що ситуація зміниться з виходом Galaxy S10, але спосіб розблокування залишився колишнім.
Перевірка надійності сканера особи в Galaxy S10, поряд з випробуванням на міцність і розбиранням, цікавило багатьох найбільше. Видання The Verge і YouTube-блогер Льюїс Хілсентегер (Lewis Hilsenteger) з Unbox Therapy змогли перехитрити технологію розпізнавання по обличчю за допомогою відео, відтвореного на іншому смартфоні. При цьому Льюїсу не завадило навіть те, що екран пристрою, на якому було запущено відео, неабияк забруднений відбитками пальців.
Італійський ресурс SmartWorld також зміг обдурити Galaxy S10, але вже статичним зображенням з іншого смартфона.
Найцікавіше, що вам, можливо, навіть не знадобиться фотографія власника Galaxy S10, щоб його розблокувати. Дослідник додатків Джейн Манчун Вонг (Jane Manchun Wong) похвалилася на своїй сторінці в Twitter, що легко зняла блокування з новенького Galaxy S10 + її брата, просто піднісши апарат до свого обличчя. Більш того, це спрацювало навіть із закритими очима. Тобто подібності між братом і сестрою виявилося досить, щоб перехитрити пристрій.
Таким чином, розблокування по обличчю продовжує залишатися самим небезпечним способом захисту смартфонів, це визнають і самі виробники. Виняток поки становить технологія Face ID від Apple. Що стосується останніх флагманів Samsung, то краще покладатися на ультразвуковий сканер відбитків пальців, він більш надійний.
Мобільний застосунок Резерв+, створений для військовозобов’язаних громадян України, продовжує розширювати функціонал щодо подання заяв на відстрочку від мобілізації.
В цьому матеріалі ми розглянемо, хто з серпня може подати на відстрочку через “Резерв+” і не відвідувати ТЦК особисто.
Станом на зараз оформити відстрочку через застосунок можуть:
Особи з інвалідністю, якщо їх дані є в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери.
Громадяни, які мають висновок військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність до служби терміном від 6 до 12 місяців.
Чоловіки, які є батьками трьох і більше дітей до 18 років, якщо вони зазначені батьками в усіх свідоцтвах, перебувають в офіційному шлюбі з матір’ю дітей і всі діти мають спільну матір.
Батьки або опікуни неповнолітніх дітей з інвалідністю будь-якої групи.
Батьки повнолітніх дітей з інвалідністю I або II групи.
Одинокі матері та батьки, а також батьки, якщо інший із батьків перебуває на військовій службі.
Студенти, аспіранти та докторанти, за умови, що здобувають першу освіту, вища за попередній рівень.
Також важливо зазначити, що в Міноборони обіцяють, що в серпні також зможуть податися на відстрочку через “Резерв+” особи, які доглядають жінку 1 або 2 групи інвалідності та науково-педагогічні працівники закладів вищої і професійної освіти.
Як подати заявку через Резерв+
Для оформлення:
Авторизуйтесь у застосунку Резерв+.
На головному екрані натисніть на три крапки.
Оберіть “Подати запит на відстрочку”.
Вкажіть свою категорію (наприклад, “Людина з інвалідністю”) та надішліть запит.
Після обробки ви отримаєте повідомлення з результатом.
Міністерство оборони радить перевіряти, чи оновлена версія застосунку встановлена на вашому пристрої. Це забезпечує доступ до всіх нових функцій.
Xiaomi випустила медіаплеєр TV Stick 4K другого покоління – прямого спадкоємця моделі 2021 року. Новинка отримала більш продуктивний процесор, підтримку роздільної здатності 4K та операційну систему Google TV, а також сумісність із сучасними аудіо- та відеоформатами.
На відміну від попередника новий TV Stick 4K перейшов з Android TV (Android 11) на операційну систему Google TV і оновив чіп до чотириядерного Cortex-A35 з графічним прискорювачем ARM G310 V2, 2 ГБ оперативної пам’яті і накопичувачем на 8 ГБ. За словами компанії, це дозволило на 80% збільшити продуктивність ТВ-приставки.
За розміром пристрій трохи більше звичного USB-накопичувача. У числі форматів, що підтримуються, заявлені Dolby Vision, HDR10+ і Dolby Atmos. Для підключення використовується бездротовий стандарт Wi-Fi 6, а також передбачені HDMI 2.1 та micro-USB.
Xiaomi TV Stick 4K вже продається на AliExpress за ціною приблизно $65.
Розробники Telegram почали тестувати нову функцію — рейтингову систему для облікових записів користувача. Як виявили співробітники порталу Код Дурова, згадка рейтингу вперше з’явилася в коді месенджера кілька днів тому, а зараз функція почала розгортатися на тестовому сервері.
Судячи з поточної реалізації, кожен користувач зможе побачити рівень свого облікового запису, клікнувши по спеціальній плашці в профілі. Хоча точний механізм роботи поки невідомий, передбачається, що рейтинг зростатиме в міру того, як користувач витрачає або дарує «Зірки» — за кожну тисячу зірок «Зірок» рівень може підвищуватися.
Передбачається, що система рейтингів може стати основою для майбутніх обмежень (наприклад, кількість покупок подарунків), а також використовуватися як індикатор платоспроможності користувача. Офіційних анонсів поки що не було.