Її можна обдурити за допомогою фотографії або відео з власником смартфона, а також просто схожу людину
Galaxy S10, ймовірно, кращий на поточний момент Android-смартфон на планеті, але варто бути гранично обережним, використовуючи його вкрай ненадійну систему розпізнавання по обличчю. Справа в тому, що її можна дуже легко обдурити за допомогою фото, відео і навіть схожих на вас людей.
Флагманські смартфони Samsung і раніше відрізнялися слабким захистом функції сканування по обличчю, про що попереджав сам виробник. А все тому, що на відміну від того ж iPhone з Face ID, південнокорейський гігант для цих цілей використовує звичайну фронтальну камеру і відповідний софт. Була надія на те, що ситуація зміниться з виходом Galaxy S10, але спосіб розблокування залишився колишнім.
Перевірка надійності сканера особи в Galaxy S10, поряд з випробуванням на міцність і розбиранням, цікавило багатьох найбільше. Видання The Verge і YouTube-блогер Льюїс Хілсентегер (Lewis Hilsenteger) з Unbox Therapy змогли перехитрити технологію розпізнавання по обличчю за допомогою відео, відтвореного на іншому смартфоні. При цьому Льюїсу не завадило навіть те, що екран пристрою, на якому було запущено відео, неабияк забруднений відбитками пальців.
Італійський ресурс SmartWorld також зміг обдурити Galaxy S10, але вже статичним зображенням з іншого смартфона.
Найцікавіше, що вам, можливо, навіть не знадобиться фотографія власника Galaxy S10, щоб його розблокувати. Дослідник додатків Джейн Манчун Вонг (Jane Manchun Wong) похвалилася на своїй сторінці в Twitter, що легко зняла блокування з новенького Galaxy S10 + її брата, просто піднісши апарат до свого обличчя. Більш того, це спрацювало навіть із закритими очима. Тобто подібності між братом і сестрою виявилося досить, щоб перехитрити пристрій.
Таким чином, розблокування по обличчю продовжує залишатися самим небезпечним способом захисту смартфонів, це визнають і самі виробники. Виняток поки становить технологія Face ID від Apple. Що стосується останніх флагманів Samsung, то краще покладатися на ультразвуковий сканер відбитків пальців, він більш надійний.
Кожна провалена мобілізація та масові спроби втечі за кордон чоловіків показують, що добровольців в Україні не так багато, а ворог тільки збільшує свою армію.
Про проблеми армії розповів військовий експерт Віталій Жмайло в етері національного телемарафону.
За його словами, на сьогодні працівники ТЦК просто виконують свою роботу, тому народний гнів треба скерувати на росіян, а не шукати їх в середині держави.
“Багато українців кричать про насильницьку мобілізацію, але давайте подивимося правді в очі, добровольців не так багато, а ворог сильний і йому потрібно давати відсіч. Звичайно, все потрібно робити в рамках закону, але коли людина ухиляється, порушує закон, то до неї повинні бути застосовані певні міри“ – розповів експерт
Також він додав, якщо працівники ТЦК перестануть виконувати свою роботу, то через місяць окупанти уже будуть в Києві, адже добровольців уже дуже мало.
“Найкращий приклад, як на мене, це “Український легіон”, який планували сформувати з українців в Польщі, а саме з всіх чоловіків, які проживають в Євросоюзі. По найскромнішим підрахункам приблизно 700 тисяч військовозобов’язаних чоловіків проживають в Євросоюзі і тільки 600 чоловіків подали заявку до “Українського легіону”, що в процентному відношенні дорівнює 0.1 %, це стільки добровольців зі 100% чоловіків за кордоном. Повірте, в середині України не кращий відсоток“ – розповів Віталій Жмайло
Експерт закликав не критикувати працівників ТЦК, а зрозуміти, що сьогодні мобілізація дуже потрібна, а чоловіків, які будуть іти добровільно захищати країну уже не так багато залишилося.
Нагадуємо, що в Міністерстві оборони раніше повідомляли, що на окупованих територіях України знаходять понад 600 тисяч солдатів РФ, а до нового року цю цифру окупанти планують збільшити до 700 тисяч.
«ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і те, що їх демонізують та зменшується рівень довіри», — нардепка Анна Скороход.
Усі схеми і розцінки у відео:
В листопаді минулого року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ. Цілий рік цей орган парламентського контролю досліджував дотримання прав військових і днями комісія нарешті оприлюднила свій звіт, який виявився доволі скандальним. Ухилення від мобілізації за сприяння працівників ТЦК, “липові” відстрочки, корупція в ЗСУ – ось далеко неповний перелік тих проблем, які винесли на загал народні депутати.
«Але є ТЦК, з якими абсолютно нормально працювати, які дослухаються і не роблять такого безпрєдєлу який дозволяють собі інші», — народний депутат Скороход.
Голова парламентської ТСК по правам військових пояснила, як нардепи можуть змінити підходи до мобілізації.