Розігрівшись у вересні, виробники один за іншим радували гучними анонсами протягом усього жовтня. Новинок вийшло так багато, що у одній статті все не поміститься. У даній статті читайте про моделі з рекордною кількістю камер, третє покоління «Пікселів» і смартфон для майнерів.
Google Pixel 3 / Pixel 3 XL
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: Pixel 3: 64 ГБ — $799, 128 ГБ — $899; Pixel 3 XL: 64 ГБ — $899, 128 ГБ — $999
Особливості: одна з кращих камер, подвійна фронтальна камера з ширококутним режимом, фронтальні стереодинаміки, бездротова зарядка, захист від води IP68, сприйнятливі до натискань межі.
У цьому році нові еталонні смартфони на Android знову вийшли не без компромісів. Вони отримали лише 4 ГБ оперативної пам’яті, тільки 64 або 128 ГБ вбудованого сховища без можливості розширення і одну SIM-карту. У плані дизайну що звичайний Pixel 3, що великий Pixel 3 XL зазнали критики. Перший – за великі рамки, а другий – за величезний виріз в екрані. Незважаючи на це, у апаратів повно плюсів, включаючи актуальну версію Android, три роки підтримки і одну з кращих камер на ринку. Остання оснащена безліччю нових режимів, заснованих на машинному навчанні та штучному інтелекті. Наприклад, з’явилася можливість фіксації фокуса на об’єкті, а при цифровому зумі мінімально втрачається якість. Також, з’явилася бездротова зарядка (її не було у торішніх моделях), стереодинаміки стали на 40% голоснішими, а клас захисту від води зріс до IP68.
Honor 8C
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: 32 ГБ — $158, 64 ГБ — $201
Особливості: ємний акумулятор, подвійна камера зі світлосильною оптикою, потрійний слот для двох SIM-карт і карти пам’яті, розблокування скануванням лиця.
Honor 8C – серйозний апгрейд випущеного на початку року 7C. Апарат помітно змінився як зовні, так і технічні характеристики кардинально покращилися. Новинку оснастили великим 6,26-дюймовим екраном з тонкими рамками і вирізом. Виросла і ємність акумулятора – до 4000 мАг. Базою смартфона став восьмиядерний процесор Snapdragon 632, що працює в парі з 4 ГБ оперативної пам’яті. Основна камера подвійна з діафрагмою f / 1.8 та інтелектуальними функціями поліпшення знімків. Не можна обійти увагою і комбінований слот, що підтримує одночасну установку двох сімок і карти пам’яті.
HTC Exodus 1
Час початку продажів: грудень 2018 року
Орієнтовна ціна: 0,15 BTC/4,78 ETH/$950
Особливості: використання блокчейн-технологій, безпечне зберігання криптовалюти, виділений чіп для зберігання криптоключа, прозора задня кришка, топові характеристики, захист за стандартом IP68.
HTC Exodus 1 – перший масовий смартфон для майнерів. Криптографічні ключі зберігаються у ньому в особливій захищеній зоні чіпсета під назвою TrustZone. За запевненнями виробників, насьогоднішні це найбезпечніший пристрій для зберігання ключів шифрування від гаманців з криптовалютою. Апарат може похвалитися флагманськими характеристиками: шестидюймовим дисплеєм з роздільною здатністю QHD +, процесором Snapdragon 845, 6 ГБ оперативної пам’яті, подвійною основною та фронтальною камерами. Також, він захищений від води за стандартом IP68, а задня кришка прозора.
Huawei Mate 20
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: $836 доларів
Особливості: потрійна камера, ємний акумулятор, стереодинаміки, бездротовий PC-режим, двочастотний GPS-модуль, підтримка карт пам’яті nanoSD.
Huawei Mate 20 – новий флагман компанії. Його ключовою особливістю стала потрійна камера, де один модуль використовується для звичайних фото, другий для дворазового оптичного зуму, а третій – для знімків з кутом огляду 120 °. Практично всю передню сторону зайняв 6,53-дюймовий дисплей з каплевидним вирізом. Апарат побудований на базі нового процесора Kirin 980, виконаного за 7-нанометровим техпроцесом. За автономність відповідає батарея ємністю 4000 мАг. Гаджет підтримує новий стандарт карт пам’яті nanoSD, які менші за традиційні microSD. Модель працює під управлінням Android 9.0 Pie з фірмовою оболонкою EMUI 9.0.
Huawei Mate 20 Pro
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: $1115 доларів
Особливості: потрійна камера, вигнутий екран з мінімальними рамками, ємний акумулятор, стереодинаміки з підтримкою Dolby Atmos, бездротовий PC-режим, двочастотний GPS-модуль, підтримка карт пам’яті nanoSD, сканер відбитків пальців в екрані, 3D-сканер лиця, швидка зарядка SuperCharge 2.0 (70 % за 30 хвилин), швидка бездротова зарядка, можливість бездротової зарядки інших пристроїв, захист за стандартом iP68.
Huawei Mate 20 Pro кардинально відрізняється від звичайного Mate 20. У нього такі ж процесор і об’єм пам’яті, а от всі інші характеристики покращені. Потрійна камера володіє великою роздільною здатністю і отримала триразовий оптичний зум. Екран виконаний за технологією AMOLED і має загнуті краї. АКБ більшої ємності може поповнюватися за допомогою надшвидкої провідної зарядки та швидкої бездротової зарядки. Також, за допомогою смартфона можна без проводів заряджати інші гаджети. Стереодинаміки підтримують технологію об’ємного звучання Dolby Atmos. Сканер відбитків вбудований в дисплей, а у вирізі знаходяться датчики для 3D-сканування лиць і об’єктів.
LG V40 ThinQ
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: від $949 доларів
Особливості: потрійна основна і подвійна фронтальна камери, стереодинаміки Boombox, 32-бітний ЦАП Quad DAC, виділена кнопка для виклику Google Assistant, захист від води за стандартом IP68.
LG V40 ThinQ виявився першим у світі смартфоном з п’ятьма камерами: потрійною основною та подвійною фронтальною. Насьогодні він пропонує користувачеві найширший арсенал фотоможливостей: дворазовий оптичний зум, портретний режим і зйомку з широким кутом на основну і фронтальну камери. Модель порадує і меломанів, так як у неї є 3,5-міліметровий роз’єм для навушників, виділений 32-бітний цифро-аналоговий перетворювач Quad DAC і стереодинаміки Boombox. Апарат побудований на топовому чіпсеті Snapdragon 845 і несе на борту 6 ГБ ОЗУ і 64 ГБ вбудованої пам’яті. V40 ThinQ поставляється з новою операційною системою Android 9.0 Pie.
Meizu Note 8
Час початку продажів: до кінця 2018 року
Орієнтовна ціна: $187 доларів у Китаї
Особливості: металевий корпус, IGZO-екран з тонкими рамками, подвійна камера зі світлосильною оптикою, процесор Snapdragon, ємний акумулятор.
Meizu Note 8, як і його попередники, отримав великий дисплей і ємну АКБ. Завдяки тонким рамкам гаджет виявився компактнішим за попередню модель. При цьому, автономність виросла на 10%. «Серцем» телефону виступає восьмиядерний процесор Snapdragon 632 з 4 ГБ оперативної пам’яті. Основна камера подвійна з світосильною оптикою з діафрагмою f / 1.9 для зйомки при недоліку освітлення і розмиття фону. Модель поставляється з фірмовою прошивкою Flyme 7, що підтримує управління жестами. Новинка випущена в чорному, синьому, червоному і бузковому кольорах.
Nokia 3.1 Plus
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: від $155 доларів
Особливості: чиста версія Android, підтримка за програмою Android One, подвійна камера, екран 18: 9 з тонкими рамками, сканер відбитків пальців, модуль NFC.
Nokia 3.1 Plus став найдоступнішим смартфоном в лінійці, володіючи при цьому повним набором сучасних функцій. Він оснащений великим шестидюймовим дисплеєм зі співвідношенням сторін 18: 9 і подвійною камерою з підтримкою портретного режиму. У смартфоні встановлена батарея на 3500 мАг, що забезпечує день роботи без підзарядки. Також, апарат має модуль NFC та підтримує безконтактні платежі через Google Pay. Як і всі пристрої Nokia, він функціонує на чистій версії Android з гарантованими оновленнями.
OnePlus 6T
Час початку продажів: листопад 2018 року
Орієнтовна ціна:6+128 ГБ — $549, 8+128 ГБ — $579, 8+256 ГБ — $629
Особливості: екран з вбудованим сканером відбитків пальців, подвійна камера зі світлосильною оптикою та нічним режимом зйомки, швидка зарядка.
OnePlus 6T за характеристиками мало чим відрізняється від OnePlus 6. У нього такі ж процесор, оперативна пам’ять і камери. З помітних поліпшень відзначимо збільшену ємність акумулятора – для цього довелося пожертвувати роз’ємом під навушники. Виріз в екрані зменшився і змінив форму. Крім того, сканер відбитків пальців вбудований безпосередньо в дисплей. Камера обзавелася новим режимом нічної зйомки і підтримкою портретних фотографій з ефектом студійного освітлення. Модель з коробки працює на Android 9.0 Pie.
Samsung Galaxy A9 (2018)
Час початку продажів: листопад 2018 року
Орієнтовна ціна: 549 фунтів
Особливості: камера з чотирма об’єктивами для різних режимів зйомки, великий дисплей з тонкими рамками, NFC для безконтактних платежів і підтримка Samsung Pay.
Samsung Galaxy A9 (2018) став першим у світі смартфоном з основною камерою, представленою чотирма модулями: один для звичайних знімків вдень і вночі, другий з дворазовим оптичним зумом, третій з кутом огляду 120 ° і четвертий для вимірювання глибини різкості і розмиття заднього плану. Серед інших особливостей апарату варто відзначити великий 6,3-дюймовий дисплей Super AMOLED з тонкими рамками, АКБ ємністю 3800 маг і восьмиядерний процесор Snapdragon 660.
Xiaomi Black Shark Helo
Час початку продажів: уже в продажі
Орієнтовна ціна: 6+128 ГБ — $460, 8+128 ГБ — $505, 10+256 ГБ — $605
Особливості: великий AMOLED-дисплей, стереодинаміки, RGB-підсвічування, водяне охолодження, ігровий режим, 10 ГБ оперативної пам’яті.
Black Shark Helo – допрацьована версія моделі, що вийшла у квітні цього року, Black Shark. Смартфон трохи змінився зовні, отримавши поліпшені характеристики та настроюване RGB-підсвічування. У ньому використовується той же процесор Snapdragon 845, але нова система водяного охолодження з двома трубками ще ефективніше справляється зі своїм завданням, запобігаючи перегрів. Фронтальні стереодинаміки забезпечують об’ємне звучання у відео та іграх. Для більш зручного управління апарат поставляється разом з ігровим контролером. Також, Black Shark Helo сам розпізнає яскраві ігрові моменти і записує їх.