Connect with us

MOBILZONE

Огляд Sony Xperia XZ2 Premium Limited Edition: ніч очима сови

Опубліковано

У випущеному обмеженим тиражем топовому смартфоні Sony використовується унікальний процесор AUBE і два фотосенсора. Цей зв’язок двох  забезпечує екстремальну навіть за мірками фотоапаратів світлочутливість – в 32 рази вище, ніж у людського ока, і в 16 разів перевищує максимальну ISO фотоплівки. Що ж це за «сова» така? Маркетинг або правда технологічний прорив?

Перші враження

Що маєш справу з «лімітованим» апаратом, розумієш одразу – за запахом. Від коробки виходить аромат якісної поліграфії. Збоку упаковки є унікальний порядковий номер (тестовий зразок – 917-й).

Береш смартфон в руку і впадаєш в ступор – так він просто величезний, товстий і важкий. Але, як не парадоксально, виглядає і тактильно відчувається «дорого» – чи то через нестандартно товстого скла Gorilla Glass 5, чи то через форми … Або, може, магія Sony?

Включаємо. Екран, хоч формально в ньому «всього» 5,8 дюймів, сприймається величезним через класичне співвідношення сторін 16: 9 (ширина – цілих 7,2 см). Дисплей традиційно чудовий – шикарна IPS-матриця без мерехтіння (не втомлює зір), природне відображення кольорів, чесне 4K (до RGB субпікселів додані білі, незвичайна схема IPS – RGBW), підтримка HDR.

Подвійна основна камера розташована з великим відступом від краю корпусу. Зручно, якщо міцно тримаєш апарат під час фотозйомки двома руками, так є менший ризик випадково затулити оптику пальцями . Побічний ефект такого компонування – незвично низьке розташування сканера відбитків пальців. При розблокуванні часто плутаєш кромку скла камери з дактилоскопічний сенсором.

Є ще момент, якому відверто дивуєшся – примусове перезавантаження смартфона при будь-якій спробі відкрити SIM-лоток. З іншого боку, в разі втрати смартфона або його крадіжки, це може врятувати ваші дані – після перезавантаження, крім відбитка пальця, доведеться ввести пароль, або графічний ключ.

 

 

AUBE і інші особливості
Напис «Limited edition» на коробці – не абстракція, а цілком відчутний розширений сервіс в поєднанні з ексклюзивністю. Так, лише для цього «обмеженого видання» смартфона пропонується безкоштовна заміна екрану протягом року (навіть якщо розіб’єш його вщент зі своєї вини) і два роки розширеної гарантії на будь-які інші поломки (з безкоштовною доставкою кур’єром до сервісного центру і назад). Крім того, всередині коробки виявляється карта, яка дає право пройти онлайн-курс навчання фотозйомці на смартфон.

 

Відмінність рішення Sony з подвійною камерою від конкурентів в тому, що кольоровий і ч / б сенсор тут працює так, щоб домогтися максимальної світлочутливості, даючи можливість знімати в напівтемряві. Максимальне значення чутливості складає запаморочливі 51200 одиниць. Таким ISO не кожна зеркалка похвалитися. При цьому важливо, що сигнал з обох сенсорів підсумовується і обробляється в реальному часі окремим чіпом, який в Sony назвали AUBE.

 

За рахунок цього смартфон дозволяє висвітлити будь-які сцени так, що непроглядна темінь нічного двору несподівано перетворюється в цікаве сплетіння світла і тіней.

Крім висвітлення відвертої темряви за допомогою підвищеного ISO технологія Sony корисна тим, що дозволяє робити фотографії вночі за будь-яких умовах освітлення, не використовуючи штатив. Просто навів і зняв.


Вночі виходять знімки з досить насиченою передачею кольору

Звичайно, технічного перевороту не сталося, закони фізики не спростовані – Sony Xperia XZ2 Premium Limited Edition не знімає як професійна камера Sony α9. В умовах поганого освітлення новинці лише вдається висвітлити сцену і показати якомога більше об’єктів, які при зйомці на інші смартфони розчинилися б у чорноті ночі.

Є один Пересвіт, але, в цілому, камера добре впоралася зі складним освітленням

Зрозуміло, на екстремальних значеннях ISO  агресивно працює шумодав і «пожирає» деталі.

Все виглядає на фотографії набагато світліше, ніж було насправді

Але для смартфона це все одно відмінний результат – чи не найкращі нічні знімки, які взагалі сьогодні можна зробити на мобільник.

Посилення насиченості дозволяє краще передати відтінки нічних вогнів і відблисків на воді

При цьому навіть в режимі підвищеної чутливості фотографії виходять досить високої якості, щоб сміливо ділитися ними в соціальних мережах.

Інша сильна сторона ексклюзивного флагмана – нестандартні режими відео і можливість їх комбінувати. Наприклад, режим підвищеної чутливості з використанням співпроцесора AUBE доступний для відео в якості FHD 30 fps. Якщо відмовитися від «нічного» режиму, то під час відеозйомки стає доступно включення HDR – режим працює в 4K, реалізований відмінно. До ефективності стабілізатора також претензій немає – тремтіння рук повністю усувається. Є в апараті і функція фірмового SlowMo з 960 кадрами в секунду, яка була представлена ​​раніше в інших моделях лінійки Xperia.

Продуктивність

З «движком» у апарату, зрозуміло теж все в порядку. Ще б пак, за таку-то ціну. Всередині – 845-й «дракон», 6 гигов оперативки, та ще й LTE-модуль з підтримкою Cat18 (передача даних до 1,2 Гбіт / с). Вообщем, зі швидкістю роботи всього і вся проблем чекати не варто. У грі PUBG смартфон видає 30 кадрів в секунду, в WoT – 60. Фірмова оболонка Sony, навіть при активації сильно навантажених інтерактивних тим оформлення з анімацією, не гальмує від слова зовсім, скільки додатків не відкрий.

Час автономної роботи смартфона приємно здивувало. Начебто стоїть потужний процесор, батарея не видатна, екран великий і повинен бути ненажерливим (IPS ж, а не новомодний OLED) … Проте, апарат якимось дивом працює довго. При активному змішаному використанні вдається отримувати майже завжди від семи до восьми годин включеного екрану або півтора-два дня впевненої роботи (powerbank сміливо і рішуче залишаємо вдома). Час гри в WoT забирає 22% заряду. Відео смартфон може зацикленість крутити в «літаковому» режимі протягом 10 годин. Як потім стало ясно, секрет тривалої роботи смартфона в змішаному режимі криється в деякій оптимізації, яка автоматично застосовується до всіх встановлюються додатків. Майже для всього несистемного ПО включається заборона на фонову роботу. При цьому – на відміну від китайських смартфонів – у Sony це реалізовано так, що всі повідомлення від Facebook і будь-яких інших месенджерів приходять, віджети годин на робочому столі раптово заморожуються, та й в іншому така схема енергозбереження ніяк не заважає роботі зі збереженням максимальної продуктивності .

Що ти робиш, Sony, припини!

Xperia XZ2 Premium Limited Edition – безумовно, смартфон не для всіх. Варто дорого, габарити можуть і налякати. З іншого боку, якщо важлива камера – особливо, з прицілом на нічну зйомку – знайти щось краще навряд чи вийде, альтернативи технології AUBE поки ні у кого немає. Зрозуміло, в інших аспектах смартфон також цілком виправдовує витрачені на нього гроші – відмінний 4K екран з HDR, відмінні стереодинаміки, захист від бруду і води за стандартами IP65 / P68, NFC, висновок Hi-Res Audio, система вібруванням в такт звуку, робота з кодеком LDAC.

Ну і, звісно ж, сильна сторона пристрою Sony не тільки в тому, що можна описати словами і цифрами, скільки в самому виконанні пристрою – як виготовлення, матеріалів, незвичайному дизайні.

Підсумки

Нічні фотознімки, зйомка при поганому освітленні або зовсім без нього – у Sony Xperia XZ2 Premium Limited Edition в цих завданнях просто немає конкурентів. Апарат бачить світло навіть там, де на власні очі не можна щось розгледіти. Якщо ж забути про ноу-хау, пов’язане зі специфічним режимом зйомки, в залишку маємо просто хороший флагман, з цілком резонним набором бонусів і адекватними для топового класу характеристиками.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

Опубліковано

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

NRC надає фінансову допомогу українцям, які евакуюються з Донеччини через Павлоград

Норвезька рада у справах біженців (NRC) пропонує грошову підтримку громадянам, які евакуювалися з Донецької області через транзитний пункт у Павлограді.

Хто може отримати допомогу

Фінансова допомога у розмірі 10 800 гривень надається кожному, хто прибуває до спеціального транзитного шелтера в Павлограді. У цьому пункті можна залишатися до трьох днів.

Як подати заявку на грошову допомогу

Щоб отримати виплату, необхідно зареєструватися безпосередньо в транзитному шелтері.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: 066 832 70 78.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Опубліковано

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

“Відмова від мобілізації: судові справи, аргументи та наслідки”

Мобілізація в Україні супроводжується численними спробами військовозобов’язаних уникнути служби. Дехто отримує повістки, але не приходить, інші вимагають особливих умов. TSN.UA підготували огляд найгучніших випадків, який представила Вікторія Панченко на своєму YouTube-каналі.

“Мене не брали на службу”

У жовтні 2023 року житель Волинської області отримав бойову повістку, проте відмовився її приймати. На суді чоловік частково визнав провину, пояснивши, що ще у 2022 році його визнали “обмежено придатним”. Пізніше військова частина відмовилася його приймати. У своїх показах він згадав, що має неповнолітню дитину і проблеми зі здоров’ям, однак не надав підтверджувальних документів.

Працівники ТЦК зазначили, що чоловік заявляв про “онкологію”, хоча у ВЛК підтвердили лише незначні проблеми з хребтом. Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ (ухилення від призову) та засудив до трьох років позбавлення волі.

“Не хочу помирати”

У Черкаській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснивши це небажанням ризикувати життям. Після того як у червні 2024 року ВЛК визнала його придатним, він отримав бойову повістку, але не з’явився на пункт збору. На суді чоловік визнав провину та розкаявся. Вирок суду — три роки позбавлення волі.

“Отримав повістку й ховався”

Житель Тернопільщини після отримання бойової повістки у жовтні 2022 року так і не з’явився до ТЦК. Чоловік пояснив, що має проблеми зі здоров’ям, включно з психічними розладами, але не надав відповідних документів і не оскаржив висновок ВЛК.

Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ, призначивши три роки ув’язнення.

“Очікував бронь від підприємства”

Трохи менше, а саме 1 рік та 6 місяців іспитового терміну отримав чоловік, який також ухилився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Лохвицького районного суду Полтавської області.

На суді чоловік визнав свою провину та розкаявся. Він розповів, що сам прийшов в ТЦК після ухвалення нового мобілізаційного закону, щоб встати на військовий облік і отримати бронь від підприємства де він працює. Пройшовши ВЛК, чоловіка було визнано придатним і фактично відразу вручено бойову повістку, хоча він надав працівникам ТЦК гарантійний лист від підприємства, де повідомлялося, що йому мають надати бронь.

Таким чином, чоловік проігнорував бойову повістку і у визначену дату не з’явився на відправку, бо розгубився, адже вважав, що буде мати бронь, на даний час він і є заброньованим. Також чоловік розповів, що має зарплату 20 тисяч гривень і кожен місяць донатить по 2-3 тисяч гривень на ЗСУ.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та врахував всі обставини справи і засудив його до 1 року та 6 місяців іспитового терміну.

Зміни у процедурі бронювання

Міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про 1,5 мільйона заброньованих осіб. За її словами, таких осіб ніколи не було більше ніж 950 тисяч. Кабмін уже проводить аудит усіх бронювань, що може змінити критерії критичності підприємств.

З 25 жовтня бронювання діє лише для тих, хто отримав статус до 31 травня. Планується впровадження системи пріоритетів, зокрема за рівнем заробітної плати працівників.

Відстрочки онлайн

Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко оголосила про запуск тестування нової системи *”Резерв+”*. Тепер оформлення чи продовження відстрочки стане можливим через онлайн-запит, без черг і відвідування ТЦК.

Уряд працює над удосконаленням процедур, щоб забезпечити баланс між потребами оборони та економіки.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Опубліковано

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Народний депутат Олександр Федієнко заявив, що військовослужбовці, мобілізовані незаконним шляхом, зможуть звернутися за допомогою до військового омбудсмена. Про це повідомляє кореспондентка “Еспресо” Катерина Галко.

“Сподіваюся, з початком роботи військового омбудсмена військовослужбовці, які стали жертвами примусової мобілізації, матимуть можливість захистити свої права”, – зазначив Федієнко.

Водночас депутат наголосив, що в умовах повномасштабної війни кожен громадянин, згідно з Конституцією України, зобов’язаний захищати державу.

За словами нардепа, скарги від військовослужбовців на такі випадки надходять і зараз, і їх уже розглядають. Проте Федієнко підкреслив, що сам він не був свідком ситуацій, коли людей примусово відправляли з вулиць безпосередньо на фронт. Спочатку військовозобов’язана особа проходить навчання в центрах військової підготовки і тільки після цього її можуть відправити на бойові завдання.

Окрім цього, він висловив різку критику щодо так званої “бусифікації” — практики насильницького затримання військовозобов’язаних у мікроавтобусах. На думку депутата, такі дії підривають довіру до Збройних сил України, не мотивують громадян та дають привід російській пропаганді посилювати напругу в суспільстві.

“Я вважаю, що за такі методи слід суворо карати керівників ТЦК, адже вони дискредитують ЗСУ. Військові навіть просять змінити форму працівників ТЦК, бо в цивільних починає виникати страх, коли їх бачать, особливо під час відпусток. Це ненормальна ситуація”, – наголосив депутат.

Федієнко додав, що “бусифікація” не має масового характеру, але окремі випадки досі трапляються. Деяких керівників ТЦК уже звільнили чи перевели до інших підрозділів, однак проблема ще повністю не вирішена.

Міністр оборони Рустем Умєров, зі свого боку, заявив 18 листопада, що в Україні незабаром буде призначено військового омбудсмена, який займатиметься захистом прав військовослужбовців.

Нагадуємо, що секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко розповів українським ЗМІ, що мобілізація повинна значно посилитися, адже до армії потрібно призвати 160 тисяч осіб за короткий період часу (приблизно 50 – 60 тисяч осіб потрібно мобілізувати в місяць).

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати
MOBILZONE41 хв. тому

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії
MOBILZONE2 години тому

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо
MOBILZONE4 години тому

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера
MOBILZONE17 години тому

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції
MOBILZONE18 години тому

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи
MOBILZONE19 години тому

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти
MOBILZONE20 години тому

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти

Спецмобілізація чоловіків з "білими білетами: що відомо
MOBILZONE21 годину тому

Спецмобілізація чоловіків з “білими білетами: що відомо

"Резерв+" запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків
MOBILZONE24 години тому

“Резерв+” запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків

Як працюють QR-коди на повістках і що робити, якщо отримали недійсне запрошення до ТЦК
MOBILZONE1 день тому

Як працюють QR-коди на повістках і що робити, якщо отримали недійсне запрошення до ТЦК

Київстар попередив про заміну тарифних планів
MOBILZONE3 дні тому

Київстар попередив про заміну тарифних планів

Українських чоловіків уже попередили про сюрприз від "Резерв+": що відомо
MOBILZONE2 дні тому

Українських чоловіків уже попередили про сюрприз від “Резерв+”: що відомо

ПриватБанк попередив про великі зміни із грошима клієнтів 18 листопада: що відомо
MOBILZONE6 днів тому

ПриватБанк попередив про великі зміни із грошима клієнтів 18 листопада: що відомо

Приватбанк добавив у Приват24 нову корисну функцію
MOBILZONE2 дні тому

Приватбанк добавив у Приват24 нову корисну функцію

Смартфон замість ТЦК: що нового готовлять для українських чоловіків
MOBILZONE1 день тому

Смартфон замість ТЦК: що нового готовлять для українських чоловіків

Смартфон замість ТЦК: у Міноборони анонсували трансформацію "Резерв+"
MOBILZONE3 дні тому

Смартфон замість ТЦК: у Міноборони анонсували трансформацію “Резерв+”

Глава Xiaomi назвав 56 пристроїв, які точно отримають HyperOS 2
MOBILZONE7 днів тому

Xiaomi назвала 56 пристроїв, які точно отримають HyperOS 2

Спецмобілізація чоловіків з "білими білетами: що відомо
MOBILZONE21 годину тому

Спецмобілізація чоловіків з “білими білетами: що відомо

Майк Тайсон – Джейк Пол: о котрій початок бою, де дивитися пряму трансляцію
MOBILZONE6 днів тому

Майк Тайсон проти Джейк Пол: о котрій початок бою, де дивитися пряму трансляцію

Українцям нагадали, як покращити мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла
MOBILZONE2 дні тому

Українцям нагадали, як покращити мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.