Connect with us

MOBILZONE

Перший погляд на OPPO Find X: дорога псевдобезрамочность або дійсно інновації?

Опубліковано

В цьому році було представлено безліч смартфонів, і більшість з них мало чим відрізнялися один від одного. Але OPPO Find X не з таких. Його зовнішній вигляд і інноваційні технічні рішення нагадують про пристрої, які ще недавно можна було побачити лише в футуристичних концептах. Чи зручно користуватися безрамковим смартфоном і що він може запропонувати крім дизайну – дізнаємося з «першого погляду».

Дизайн і ергономіка

Коли береш OPPO Find X в руки, то не бачиш особливої ​​різниці з іншими скляними смартфонами. Спереду і ззаду у нього загнуті краї, що дають відчуття монолітності гаджета. Через велику ширину тримати його не так зручно, як той же Galaxy S9 від Samsung. Тому користуватися однією рукою цілком реально, але раз у раз доводиться перехоплювати апарат, щоб дотягнутися до верхньої частини екрану.

Спочатку викликає подив відсутність камер на корпусі. При погляді на фронтальну панель це помічаєш не відразу – все затьмарює величезний, практично безрамковий екран, але після огляду задньої сторони починає здаватися, що виробник і зовсім забув встановити камеру. Справа в тому, що блок з камерами – висувний. При розблокуванні (якщо налаштована функція сканування особи) гаджета або запуску програми камери він виїжджає автоматично. Відбувається це беззвучно, але в налаштуваннях можна задати звуковий супровід, що тільки підсилює вау-ефект. Звичайно ж, такий цікавий механізм відразу хочеться всіляко випробувати. Наприклад, ми з’ясували, що якщо на висунутий модуль натиснути пальцем, то він закриється. А якщо модуль намагається виїхати, але йому щось заважає (той же палець) – він повторює спроби кожні кілька секунд. До довговічності такого рішення однозначно є питання. Крім того, всередину постійно забивається пил. Але найстрашніше, що туди можуть потрапити піщинки, адже це може обернутися подряпиною на камері або зовсім відмовою механізму.

Розмовний динамік також знаходиться в “шухляді”, але завдяки невеликому прорізу над екраном, співрозмовника прекрасно чутно і при закритому модулі.

Сканування обличчя проходить миттєво, я навіть більше скажу, модуль успіває виїхати, відсканувати обличчя і повернутися назад швидше, ніж це робить  iPhone X у звичайному режимі!!!)) Спрацьовує цей метод практично безпомилково, але доводиться направляти смартфон на себе, щоб він побачив обличчя. За особистим відчуттям, альтернативний метод начебто сканера відбитків в екрані або хоча б ззаду точно не завадив би.   Задня панель особливо: її центральна частина пофарбована в чорний колір, до країв плавно переходить в вишневий, де найбільше і помітні сліди використання. З огляду на мазкий матеріал, добре, що блок з камерами зробили висувним.

Офіційно для OPPO Find X не заявлени1 ​​захист від води – висувний механізм не дозволив це реалізувати, проте на лотку для SIM-карт є гумова заглушка.

 

дисплей

Екран Find X дійсно незвичайний. Зверху і з боків товщина рамок становить приблизно 2 мм, а знизу – близько 5 мм. Якщо підібрати шпалери з темними краями, то можна домогтися ілюзії повної Безрамковий. Це не в останню чергу заслуга AMOLED-матриці, що забезпечує справжній чорний колір. До якості зображення нарікань немає: на вулиці все відмінно читається завдяки високій яскравості, а її автоматичне регулювання спрацьовує точно і плавно, що рідкість серед Android-смартфонів. Правда, традиційні недоліки «амоледа» на кшталт кольорових відтінків під кутом тут також присутні.

Дисплей з боків зігнутий, але не так сильно, як в смартфонах Samsung EDGE. Це також візуально зменшує рамки, але ніякої функціональністі не додає. Крім того, на екран наклеєна захисна плівка посередньої якості. Якщо її прибрати, виявляється більш приємне на дотик скло з олеофобним покриттям. На ньому палець ковзає не так добре, як на деяких інших флагманах, але відбитки стираються з легкістю.

Камера

Як ми вже говорили, камери знаходяться в висувному блоці, захованому всередині смартфона. Запуск відбувається приблизно за одну секунду – не довше, ніж в інших апаратах. Фронтальний модуль з дозволом 25 Мп робить непогані і деталізовані Селфі, але тільки при хорошому освітленні, наприклад, вдень на вулиці. Варто зайти в приміщення або дочекатися вечора, як якість помітно падає. Однозначно такий дозвіл надмірний, краще б замість нього тут була більш світлосильна оптика і пікселі побільше.

Основна камера подвійна, з сенсорами на 16 і 20 Мп. Другий модуль не оснащений телеоб’єктивом і використовується виключно для розмиття фону в портретному режимі. Якість знімків, на жаль, не ідеальна. Навіть при достатній кількості світла на кадрах помітні шуми і невеликий блюр. Портретний режим не завжди точно визначає потрібний об’єкт і його межі. Не виключено, що це проблеми софтверного рівня, які будуть виправлені з оновленнями. Зате вже зараз є безліч популярних режимів зйомки і встановлених фільтрів. Поки що погляньте на кілька тестових знімків.

Залізо і прошивка

На борту 845-й «дракон», до 8 ГБ оперативної пам’яті і накопичувач до 256 ГБ. Є підтримка технології надшвидкої зарядки SuperVOOC, на повну зарядку акумулятора ємністю 3400 мАг йде 30-40 хвилин, що насправді дуже швидко. Слід враховувати, що такого результату можна досягти тільки при використанні «рідного» блоку живлення. Як згодом це відіб’ється на батареї, зараз складно сказати.

До нас OPPO Find X приїхав з фірмовою прошивкою ColorOS 5.1 на базі Android 8.1 Oreo. У стандартній темі відчуваються  вплив iOS, але видно, що розробники придумують і унікальні функції.

Наприклад, в налаштуваннях можна включити панорамне освітлення, щоб під час вхідного дзвінка краї екрану світилися різними кольорами. Це дозволяє дізнатися про виклик, коли смартфон лежить на столі дисплеєм вниз в беззвучному режимі.

Якщо стандартний інтерфейс набридне, його вдасться змінити за допомогою магазину , не вдаючись до установки сторонніх ланчерів. Find X працює швидко і стабільно, але місцями в прошивці все ж зустрічаються китайські ієрогліфи – чекаємо виправлення в нових версіях.

підсумки

OPPO Find X не залишає байдужим. У нього дивовижний зовнішній вигляд, мінімальні рамки і цікавий висувний блок камер. Швидка зарядка перевершує всі очікування, але незрозуміло, як це вплине на працездатність акумулятора в довгостроковій перспективі. Камера і прошивка однозначно вимагають поліпшень – сподіваємося, вони прийдуть в найближчих оновленнях. Незважаючи на деякі огріхи, безперечно радує те, що футуристичний смартфон майбутнього став реальністю, нехай  таки й  відносно  дорогий.

 

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

Одна з країн Європи виплачуватиме українцям по 32 тисячі євро за добровільне повернення додому

Опубліковано

Одна з країн європи виплачуватиме українцям по 32 тисячі євро за добровільне повернення додому

Швеція виплачуватиме українцям по 32 тисячі євро за добровільне повернення додому з 2026 року — Euronews. Уряд Швеції планує з 1 січня 2026 року запустити нову програму підтримки добровільного повернення українських біженців на батьківщину. Як повідомляє Euronews, кожен українець, який вирішить повернутися до України, зможе отримати одноразову виплату в розмірі 32 тисяч євро.

Ініціатива спрямована на стимулювання добровільного повернення осіб, які тимчасово перебувають у Швеції через війну. Деталі програми наразі уточнюються.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

За порушення військового обліку українців за кордоном штрафуватимуть: можливе блокування рахунків

Опубліковано

За порушення військового обліку українців за кордоном штрафуватимуть: можливе блокування рахунків

Українці, які перебувають за кордоном, можуть отримати адміністративні штрафи за порушення правил військового обліку. Про це повідомляє OBOZ.UA з посиланням на джерела в Міністерстві оборони.

Які порушення караються
Штрафи накладатимуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за такі порушення:

  • відсутність на військовому обліку, зокрема за місцем роботи або навчання;
  • неявка за викликом до ТЦК;
  • ігнорування направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК);
  • несвоєчасне оновлення облікових даних;
  • втрата або псування військово-облікового документа.

Розмір штрафу — від 17 000 до 25 500 грн. При цьому перебування за кордоном не звільняє від обов’язку дотримуватись військового обліку.

Як сплатити штраф через “Резерв+”
Улітку 2025 року в мобільному застосунку “Резерв+” запрацює функція дистанційної сплати штрафів. Для цього необхідно:

  • Подати заяву про визнання порушення;
  • Отримати постанову про штраф;
  • Сплатити суму (зі знижкою 50%) протягом 10–20 днів.
  • Після оплати провадження автоматично закривається.

Наслідки несплати

Якщо штраф не буде сплачено вчасно:

  • його передадуть до виконавчої служби;
  • можливе блокування банківських рахунків в Україні;
  • можливе примусове списання коштів;
  • порушника внесуть до Єдиного реєстру боржників.

У разі відсутності рахунків в Україні, штраф фактично стягнути складно. Водночас це може призвести до проблем при перетині кордону — особу можуть затримати для доставки до ТЦК.

Кому анулюють штрафи
Штрафи не застосовуватимуться до тих, хто добровільно вступив на військову службу. Юристи радять регулярно перевіряти сповіщення в застосунках “Дія” та “Резерв+”.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд України постановив, що під час воєнного стану релігійні переконання не є підставою для звільнення від мобілізації.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Податкова отримає доступ до банківських рахунків і адрес: що зміниться для онлайн-продавців

Опубліковано

Податкова отримає доступ до банківських рахунків і адрес: що зміниться для онлайн-продавців

В Україні Податкова служба зможе отримувати дані про банківські операції продавців, які працюють через цифрові платформи. Йдеться про тих, хто надає послуги, продає товари або здає житло в оренду через інтернет-сервіси.

Як повідомляє «Судово-юридичну газету», Кабінет Міністрів 29 квітня ухвалив законопроєкт, який зобов’язує онлайн-платформи передавати податковим органам інформацію про своїх продавців – включно з адресою проживання та розташуванням об’єктів нерухомості, що здаються в оренду.

Документ «Про внесення змін до Податкового кодексу України…» запроваджує міжнародний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи, та визначає оподаткування таких доходів відповідно до нової статті 178-1.

Продавцем вважається будь-який зареєстрований користувач платформи, який протягом звітного періоду здійснює діяльність за договором з оператором. Підзвітним є активний продавець, що відповідає щонайменше одній з умов – є резидентом країни, яка бере участь у багатосторонній угоді DPI, або здає нерухомість у такій країні.

До звітної діяльності належать: оренда житла та іншої нерухомості, надання особистих послуг, продаж товарів і здача транспорту в оренду. Оператор платформи стає податковим агентом фізосіб-продавців.

Цифровими платформами вважаються будь-які онлайн-ресурси – вебсайти чи застосунки, що забезпечують взаємодію продавців з клієнтами.

Фізичні особи, які продають товари чи надають послуги через цифрові платформи, оподатковуватимуться за двома ставками:

  • 5% – у разі дотримання умов, викладених у пункті 178-1.2 Податкового кодексу. Зокрема, продавець повинен відкрити спеціальний банківський рахунок, призначений виключно для такої діяльності.
  • 18% –  якщо платформа, через яку здійснюється діяльність, не зареєстрована як підзвітна в податкових органах або не виконує інші зобов’язання, передбачені статтею 347.2 ПКУ.

Для продавців-фізосіб передбачено спрощений режим. Якщо протягом року через платформу було здійснено не більше трьох продажів загальною сумою до 2000 євро, окремий рахунок відкривати не потрібно. У такому випадку дозволено використовувати особистий банківський рахунок, однак його реквізити обов’язково мають бути передані оператору платформи, який виступає податковим агентом.

Для застосування пільгової 5% ставки продавець зобов’язаний мати хоча б один спеціальний поточний рахунок в українському банку, який використовуватиметься лише в межах звітної діяльності. Під час відкриття такого рахунку необхідно надати банку згоду на розкриття даних, що підпадають під банківську таємницю. Це стосується інформації про транзакції, надходження коштів, призначення платежів, особу контрагентів та їхні рахунки. Уся ця інформація може бути передана податковим органам на їхній запит.

Оператори платформ зобов’язані збирати і звітувати про ключові дані кожного підзвітного продавця, а саме:

  • ПІБ;
  • основна адреса проживання;
  • ідентифікаційний податковий номер у країні резидентства (або місце народження, якщо ІПН відсутній);
  • податковий номер платника ПДВ (за наявності);
  • дата народження тощо.

Для продавців, які надають нерухомість в оренду, обов’язковим є зазначення адреси кожного об’єкта, запропонованого через платформу.

Щорічно до 31 січня оператори повинні подавати до податкової звіт про доходи підзвітних продавців. За несвоєчасне подання звіту накладається штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат (800 000 грн). При цьому штраф не звільняє від обов’язку подати звіт.

Державна податкова служба матиме право безоплатно запитувати у банків дані щодо операцій на рахунках продавців. Зокрема, податкова може отримати:

  • інформацію про зарахування коштів за певний період або на конкретну дату;
  • призначення платежів;
  • особисті дані продавців;
  • банківські реквізити контрагентів.

Це право надається у рамках звірки доходів, отриманих від звітної діяльності, згідно з пунктом 73.3.1 Податкового кодексу. Зміни також стосуються закону про банки: відтепер банківська таємниця може бути розкрита податковій на її запит у межах перевірки діяльності через цифрові платформи.

Окрім того, фінансові установи можуть бути оштрафовані за проведення транзакцій по рахунках або електронних гаманцях продавців до моменту їх офіційної реєстрації в податковій. Штраф становить 10% від усіх проведених операцій за такий період, але не менше 1700 грн (за винятком платежів до бюджету чи державних фондів).

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Одна з країн європи виплачуватиме українцям по 32 тисячі євро за добровільне повернення додому
MOBILZONE5 години тому

Одна з країн Європи виплачуватиме українцям по 32 тисячі євро за добровільне повернення додому

За порушення військового обліку українців за кордоном штрафуватимуть: можливе блокування рахунків
MOBILZONE8 години тому

За порушення військового обліку українців за кордоном штрафуватимуть: можливе блокування рахунків

Податкова отримає доступ до банківських рахунків і адрес: що зміниться для онлайн-продавців
MOBILZONE12 години тому

Податкова отримає доступ до банківських рахунків і адрес: що зміниться для онлайн-продавців

Несподівані виплати від держави: хто отримає до 7 тисяч гривень у 2025 році
MOBILZONE14 години тому

Несподівані виплати від держави: хто отримає до 7 тисяч гривень у 2025 році

Як обхитрити Київстар і платити за зв’язок менше
MOBILZONE15 години тому

Як обхитрити Київстар і платити за зв’язок менше

Військові мають право на справедливість: куди звертатися у разі порушень їхніх прав
MOBILZONE16 години тому

Військові мають право на справедливість: куди звертатися у разі порушень їхніх прав

Переваги для захисників: які товари військові можуть придбати зі знижкою
MOBILZONE18 години тому

Переваги для захисників: які товари військові можуть придбати зі знижкою

Мобілізація по-новому: які зміни впровадили для ТЦК і хто тепер залучатиме українців до служби
MOBILZONE19 години тому

Мобілізація по-новому: які зміни впровадили для ТЦК і хто тепер залучатиме українців до служби

Податок за переказ грошей на картку: як уникнути проблем при переказі коштів
MOBILZONE1 день тому

Податок за переказ грошей на картку: як уникнути проблем при переказі коштів

Це кінець: популярний виробник відключає сервери оновлень для своїх смартфонів
MOBILZONE1 день тому

Це кінець: популярний виробник відключає сервери оновлень для своїх смартфонів

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.